Magyar Tréderek Közössége

Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Eur/usd

Collapse
X

• Szűrés
  • Idő
  • Mutat
Clear All
new posts

• orkati eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Dvit: szerintem aki ilyen kitöréses technikát használ, az nem 8-10 pipes SL-t rak be, hanem 1-2 pipest, és amint az ár meglódul, BE-be teszi. Próbálkozz mondjuk a londoni és a new yorki tőzsde nyitásakor. Gyakran előfordul, hogy a nyitás pillanatában, vagy után 1 perccel nagy kitörést produkál a piac. Olyankor lehet 1-2 pipes SL-al megfogni 10-20 vagy még több pipet is.
    Mondjuk nekem nem igazán jött be ez a technika, mert az utóbbi időben mintha egyre inkább elmaradt volna ez a fajta kitörés... Olvasgasd a Forexfactory stratégiáit, van jópár, ami kitörésekre épít. De még jobb, ha valami stabilabbat keresel.
    Köszi a kitöréses tanácsot, de sztem közel 1 év és 3000 óra chart előtt görnyedés után már rég letettem erről a londoni breakoutról... Látom te még ennél tartasz ami nem baj, és nem is bántásnak írom. Mindenki átesik ennek a tesztelésén is, zsákutca! Ami a kérdést illeti igazából élesbe kereskedő évek óta tapasztalt ember véleménye érdekelt volna, aki ráadásul neadjisten még sikeres is és mindezt m5-ben éri el. Véleményem szerint minden napnak megvan 2-3, de legfőképpen 1 olyan pillanata, amire a legtöbb profi koncentrál, és árgus szemekkel figyeli.

Hozzászólás

• Még annyit hozzáfűznék, hogy lehet valakit megsértettem, ez esetben elnézést érte. Chartot berajzolt belépőkkel, szignálokkal trendvonalakkal baromi felesleges felrakni. MEgmondom miért: MÚLTAT mindenki tud elemezni, egy 3 napos gyorstalpaló után is akár.. szépen hangzik amikor valaki egy félresikerült tradet felrak, mire jön a válasz: "igen, mert alul kiépitett egy ellenállást az ár stb..leszúrt.. ez szépen hangzik, miért nem ment el longra, de kérdem én abban a pillanatban ki tudta előre, hogy nem csökken tovább?? Ezért is lényegtelen, hogy most a kv zacc borult ki és azonnali longot jelzett vagy más miatt longoltam.. A probléma ott kezdődik, amikor naposon kereskedő és naposon 100 pipes stoppal belépő trader akar tanácsot adni m5-ös kereskedésre. MÉgegyszer elnézést ha félreérthető volt a kérdés.

Hozzászólás

• Lucem Ferre eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
        Na vajon elkezdődött?
        Szerintem igen. Talán a héten még lesz némi visszacsorgás, de már csak longban gondolkodok órástól naposig. Hetesen viszont van egy masszív felhő, ami talán megfoghatja az emelkedést. Ez 1,3430. A hetesen látható esés 50-es fiboja 1.3480. Szóval az első céláram nagyjából ez a sáv.
        Ha áttöri a felhőt és fölé zár, akkor fibo 61.8 1,3840-en. Elliott szerinti 5 impulse hullám célára 1.3820. Szóval ez az én két TP zónám.
        Utána viszont pince
        Nektek?

Hozzászólás

• így repül el 10 pip a nagy büdös semmire.. azt hiszem ezt a 'kapjunk el órás trendet' meghagyom a profiknak és visszatérek a szánalmas skalpoláshoz..
          Csatolt fájlok

Hozzászólás

• Dvit eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
            így repül el 10 pip a nagy büdös semmire.. azt hiszem ezt a 'kapjunk el órás trendet' meghagyom a profiknak és visszatérek a szánalmas skalpoláshoz..
            Ha így csinálod,abból sokszor ez jön ki majd.És akkor lesz görcsölés.
            Az árat úgy mozgatják,hogy a lehető legtöbb jó belépési helyeken benyitott pozikat ha ráadásul korán BE-be tették,azokat kivegyék.
            Ne gondold,hogy olyan egyszerű,hogy korán BE,aztán 500 pip nyereség.

Hozzászólás

• Órás trendet sajnos nem igazán lehet megfogni néhány pipes stoppal. Korábban én is sokszor kistoppolódtam azért, mert igyekeztem a tetejét-alját megfogni egy-egy várható mozgásnak pontosan. Az igazán bosszantó pedig, amikor utána mégiscsak kiderül, hogy jó volt az irány, csak a zaj kirázott.
              Az órás longom stoppja most 1.3113-on lenne, de még várok egy visszatesztet erről a 1.3200 körüli szintről.
              Ha lesz megállapodás a héten, akkor annak első felindulásból szerintem meg fog örülni a dollár függetlenül attól, hogy ez jó-e neki vagy sem hosszabb távon. Ha meg nem lesz megállapodás, akkor azért fog erősödni a dollár, mert a automatizmus beindulására spekulálnak majd.
              Szóval bízok még egy jobb long beszállóban...

Én a skalpolással vagyok úgy, mint te a trendkereskedéssel. Időnként próbálkozok vele, de egyszerűen nem fekszik nekem a dolog.

Hozzászólás

• kamionos, kismentor, fogalmazzunk ugy, hogy a kaller a pótjeggyel visszaengedett a vonatra

Hozzászólás

• [QUOTE=kismentor;28882]Ha így csinálod,abból sokszor ez jön ki majd.És akkor lesz görcsölés.
                  Az árat úgy mozgatják,hogy a lehető legtöbb jó belépési helyeken benyitott pozikat ha ráadásul korán BE-be tették,azokat kivegyék.
                  Ne gondold,hogy olyan egyszerű,hogy korán BE,aztán 500 pip nyereség.[/QUOTE

Üdv Kolléga,nahát,te elmehetnél egy jó céghez számlakezelőnek!
                  Látom sokat fejlődött a fórum ebben az évben.
                  Már nem beszélnek itt marhaságokat,hanem mindenki rájött hogy nem olyan egyszerű ez a "kereskedés",mint az 1X1.
                  Ez igazán remek,még lesz belőlünk magyarokból is valami.
                  Enyém a galaxis leggyorsabb hajója!

Hozzászólás

• Ha egy kicsit elternek az iskolaban tanultaktol biztosan. 1000-en hasonlo technikaval a broker hamar kiveszi a stoppot. Ezert kell magadra formazni

Hozzászólás

• papa eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                      Ha egy kicsit elternek az iskolaban tanultaktol biztosan. 1000-en hasonlo technikaval a broker hamar kiveszi a stoppot. Ezert kell magadra formazni
                      De ha mindenki a chart adta támaszokra teszi,akkor sehogy nem lesz magadra formálva.Ez a probléma,a chart ugyanaz mindenki számára,csak az időfelbontás lehet más.

Hozzászólás

• [QUOTE=ALTERMAN;28890]
                        kismentor eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                        Ha így csinálod,abból sokszor ez jön ki majd.És akkor lesz görcsölés.
                        Ne gondold,hogy olyan egyszerű,hogy korán BE,aztán 500 pip nyereség.[/QUOTE

Üdv Kolléga,nahát,te elmehetnél egy jó céghez számlakezelőnek!
                        Látom sokat fejlődött a fórum ebben az évben.
                        Már nem beszélnek itt marhaságokat,hanem mindenki rájött hogy nem olyan egyszerű ez a "kereskedés",mint az 1X1.
                        Ez igazán remek,még lesz belőlünk magyarokból is valami.
                        Vicces vagy!

Hozzászólás

• Magamra formaztam: 10 pip-re soha nem rakok stoppot, völgyre , csucsra soha, mert oda rakjak sokan vagy a közvetlen közelebe. Igaz legtöbbet skalpolok nehany pip-ert

Hozzászólás

• papa eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                            Magamra formaztam: 10 pip-re soha nem rakok stoppot, völgyre , csucsra soha, mert oda rakjak sokan vagy a közvetlen közelebe. Igaz legtöbbet skalpolok nehany pip-ert
                            Ja,na ez így már ok!

Hozzászólás

• kismentor eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                              De ha mindenki a chart adta támaszokra teszi,akkor sehogy nem lesz magadra formálva.Ez a probléma,a chart ugyanaz mindenki számára,csak az időfelbontás lehet más.
                              Ezen az úton gondolkodj tovább. Mi is a probléma?
                              Nincstelen projekt

Hozzászólás

• Dvit eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                                így repül el 10 pip a nagy büdös semmire.. azt hiszem ezt a 'kapjunk el órás trendet' meghagyom a profiknak és visszatérek a szánalmas skalpoláshoz..
                                Ha nagyobb mozgásteret szeretnél adni az árnak, akkor alkalmazhatsz részzárást is. Az első komolyabb elbizonytalanodásnál, vagy jelentősebb ellenállásnál kizárod a pozíciód egy részét. Az így megnyert profittal fedezed a megmaradó részt. Teheted a stopot a belépési ár másik oldalára, a részzárás távolságára. Ekkor is 0 lesz a két pozíció eredője, viszont jóval nagyobb stopot tudsz neki engedni, mintha megpróbálnád mielőbb nullába húzni. Oldalazó piac az azonos méretű hullámok miatt biztosan kivesz. Trendelő piac pedig a belépési pont, és a korrekciós hullámok méretétől függően, vagy kivesz vagy nem, ha BE-be teszed a stopot.
                                Hátránya, hogy lerontod a részzárással az R/R arányod. Ezt lehet kompenzálni, ha később egy jobb helyen vissza tudsz szállni egy újabb pozícióval, és rá tudsz építeni a lebegő nyereségre.
                                Előnye, hogy elég gyorsan eltüntethető a kezdeti kockázat, valamint nagyobb lesz a mozgástere az árnak.
                                Ideálissá válik az üzlet, már nem veszíthetsz, csak "korlátlanul" nyerhetsz. Már nem kell a lehetséges veszteség miatt sem izgulni, nyugodtabban kezelhető a továbbiakban a pozíció.
                                Ez az én karácsonyi ajándékul szánt tanácsom.
                                Csatolt fájlok

Hozzászólás

Working...
                                X