Magyar Tréderek Közössége

Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Eur/usd

Collapse
X

• Szűrés
  • Idő
  • Mutat
Clear All
new posts

• randomötlet folyt...

Click image for larger version

Name:	TEc7RHe.png
Views:	1
Size:	19,2 KB
ID:	152044

még megvan
    randomzoli

Hozzászólás

• randomzoli eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
      sztem meg kockázatos. de te tudod. stop nélkül komolytalan.
      Mindig van kosár-stop.
      Amúgy az esti kosár 1150 pipnél jár.
      (Csak a randomságot fricskázom.)
      Csatolt fájlok

Hozzászólás

[ATTACH]8248[/ATTACH]

még megvan
        Ez szép.

Hozzászólás

• Bill eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
          Ez szép.
          köszi

"most múlik pontosan, engedem had menjen...."
          randomzoli

Hozzászólás

• Csak egy gondolat a randomságról: az egyes párok mozgása szerintem is random legtöbbször (már abban az értelemben, hogy rövid időn belül - BO? - mehet le is, fel is, megjósolhatatlanul).
            Ezért nem erőltetem a mesterlövészetet (egy párra egy tölténnyel), hanem söréttel lövök basketre. Azt vallom, hogy a piac globális mozgása szabályosabb, mint az egyes alkotóelemeié.

Szemléltetésként: amikor a víz lassan folyik utat keresve magának. Egyértelműen látod a vízfolyás irányát, de közben a vízmolekulák 'random' mozogtak benne, sok közülük (legalábbis ideiglenesen) a vízfolyás irányával szemben. A vizmolekulák random mozgása ellenére is a víz folyásának VAN iránya.

Hozzászólás

Csak egy gondolat a randomságról: az egyes párok mozgása szerintem is random legtöbbször ..... A vizmolekulák random mozgása ellenére is a víz folyásának VAN iránya.
              a víz egész jó példa. ez már filozófia

akkor most ellentmondok magamnak: valójában nem random semmi
              csak olyan sok az összetevő, hogy mi randomnak látjuk.
              nem tudjuk kiszámítani. a víz minden egyes molekulája azért kerül oda ahova, mert vmi erő odarakta. elvileg kiszámítható. gyakorlatilag lehetetlen. az árfolyam is.
              randomzoli

Hozzászólás

a víz egész jó példa. ez már filozófia

akkor most ellentmondok magamnak: valójában nem random semmi
                csak olyan sok az összetevő, hogy mi randomnak látjuk.
                nem tudjuk kiszámítani. a víz minden egyes molekulája azért kerül oda ahova, mert vmi erő odarakta. elvileg kiszámítható. gyakorlatilag lehetetlen. az árfolyam is.
                Ennek minden szavával egyetértek.

Hozzászólás

Csak egy gondolat a randomságról: az egyes párok mozgása szerintem is random legtöbbször (már abban az értelemben, hogy rövid időn belül - BO? - mehet le is, fel is, megjósolhatatlanul).
                  Ezért nem erőltetem a mesterlövészetet (egy párra egy tölténnyel), hanem söréttel lövök basketre. Azt vallom, hogy a piac globális mozgása szabályosabb, mint az egyes alkotóelemeié.

Szemléltetésként: amikor a víz lassan folyik utat keresve magának. Egyértelműen látod a vízfolyás irányát, de közben a vízmolekulák 'random' mozogtak benne, sok közülük (legalábbis ideiglenesen) a vízfolyás irányával szemben. A vizmolekulák random mozgása ellenére is a víz folyásának VAN iránya.
                  Akkor pl. az S&P 500 mozgása is szabályosabb kell hogy legyen mint egy részvény mozgása. Mégse olyan könnyű vele pénzt keresni.

Csak azt akarom írni hogy rengeteg olyan ETF, index van ami átlagol, ebben nincs semmi extra, ha a te rendszered tényleg működik akkor annak valami más az oka, amit érdemes lenne alaposabban megvizsgálni, és esetleg kivenni a felesleges részeket.

Hozzászólás

• lost89 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                    Akkor pl. az S&P 500 mozgása is szabályosabb kell hogy legyen mint egy részvény mozgása...
                    Igen, ez jo felvetés. Szerintem ez a magas korrelációval állhat kapcsolatban

Hozzászólás

• lost89 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                      Akkor pl. az S&P 500 mozgása is szabályosabb kell hogy legyen mint egy részvény mozgása. Mégse olyan könnyű vele pénzt keresni.

Csak azt akarom írni hogy rengeteg olyan ETF, index van ami átlagol, ebben nincs semmi extra, ha a te rendszered tényleg működik akkor annak valami más az oka, amit érdemes lenne alaposabban megvizsgálni, és esetleg kivenni a felesleges részeket.
                      Szerintem az S&P 500 nagyon szépen illusztrálja a mondandómat.
                      Tudsz olyan párt mutatni, ami ilyen chartot ad 3 évre visszamenőleg?
                      Csatolt fájlok

Hozzászólás

• kicsit shortos beállítottságú vagyok
                        így hát EUR-USD short lehetőségek a láthatáron:

http://www.tdtjani.com/2015/06/eur-usd-short.html
                        technikai elemzések: www.tdtjani.com

Hozzászólás

• "....Ezért nem erőltetem a mesterlövészetet (egy párra egy tölténnyel), hanem söréttel lövök basketre. ...."

Igen valahogy így, a csúcs-alj vadászat.

Hozzászólás

• Mi lesz most a dollárral? Mik a vélemények?

Hozzászólás

• Most ezen törpöm a fejem, de a beszálló még lehet, hogy pontosításra kerül, az árfolyammozgás függvényében:
                              http://www.tdtjani.com/2015/09/eur-usd-short.html

Hozzászólás

• Divergencia és összeszűkült Bollinger szalagok az EUR-USD grafikonján:

http://www.tdtjani.com/2015/10/eur-usd-short.html

(H1-en szerintem short, H4-en viszont lehet hogy benéztem egy zászlót)

Hozzászólás

Working...
                                X