Tőzsdei Oktatóközpont kezdőknek - Huntraders.com

Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Eur/usd

Collapse
X
  • Szűrés
  • Idő
  • Mutat
Clear All
new posts

• Na most erre fogok concentralni.

Hozzászólás

• vortex eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
      Na most erre fogok concentralni.

....s mire jutottál a concentralásoddal?

Hozzászólás

• Ideje short-olnom egy vaskosat!

Hozzászólás

• Vacendak
          Vacendak kommentje
          Editing a comment
          Téves "riasztás" - zártam.

• Kiértékelni, újranyitni, türelemmel lenni - valahogy így kell ezt csinálni!

Hozzászólás

• ...Going long!

Hozzászólás

• Vacendak
            Vacendak kommentje
            Editing a comment
            A stopra nem lesz szükséged.

• Vacendak
            Vacendak kommentje
            Editing a comment
            ...És nem kell elsietni a zárást.

• Vacendak
            Vacendak kommentje
            Editing a comment
            Most viszont eljött az ideje!

• Ti akik daytrade-ben nyomatjatok, ezt az alternativat azert ne hagyjatok figyelmen kivul, mielott meggyoznetek egymast, hogy stop nelkul kell nyomni vagy nem kell elsietni a zarast (tudjatok, az expanded flat korrekcio ):

Click image for larger version  Name:	Screen Shot 10-23-2018 at 2.01 PM.png Views:	1 Size:	586,8 KB ID:	182035

Attol fuggetlenul, a long az jo irany ezen... ...a differencialodast pedig a nyertes trade-ek es a vesztes trade-ek kozott pedig majd a trade menedzsmentje adja. Ki ahogy birja/tudja. Ha kiszed a stop megis, vagy meginog a kezed es hamarabb zarsz mint kellene, es ha nem kapunk egy LL-t (lower low) akkor egy korrekcio utan (flag) majd ismet be lehet allni longba...

Aki nem daytrade-re nyitott longot, hanem nagyobb idosikon palyazik nagyobb hullamra, az meg valoszinuleg a stopjat is aszerint allitotta be... ugyhogy ott nincs stressz.

ForexKlub: akkor most 5 vagy 6 pip a stoppod? Vagy a ketto kozott? Majd tegyel kepet, feltetlenul... PS: szuper helyen nyitottad a trade-et, nem is lehetett volna jobb, ez biztos. Gratula ezert! Mi alapjan nyitottal? Mi volt a racio? Mert az nem kitores volt abban a pillanatban, hanem counter trend belepo...

Hozzászólás

• AlpinForex
            AlpinForex kommentje
            Editing a comment
            Srácok! Nagyon restellem, de én abszolút nem érzékelem az eu-t egyértelmű longnak...

Szia EQ! A becsatolt képeden a rajz számomra befejezett emelkedést és prognosztizálható esést sugall, a szöveg ugyanakkor ennek ellentmond. Mit értek félre? Én úgy értelmezem az alakzatot szemléltető rajzod, hogy szerinted most a sárga emelkedés végpontja körül vagyunk...

• David Chateau
            David Chateau kommentje
            Editing a comment
            Nekem se long, de hát ettől szép ez a szakma. Én nagyobb időtávra gondolok most, mikrozizegésben bármi lehet.

• equalizer
            equalizer kommentje
            Editing a comment
            Szia Alpin, igen, a rajzot jol latod. Ezert is tettem a posztot, hogy aki daytrade-ben (vagyis kisebb TF-en) nyomja es a mikrozizegesek is kiutik azt az 5-6 esetleg 10-20 pip stoppot amivel dolgoznak, legyenek ovatosak a long-al. Nem ertettel semmit felre: nagyobb idosikon (daily) varok egy hullamot felfele ami nem azt jelenti, hogy kisebb idosikon (orason) mar elindult volna a nagyobb idosiku hullam.

• Expanded flat, ezt megállapítani érdekes dolog. Miközben a grafikon ezt még nem igazolta vissza. Majd ha a képzeletbeli "b" pontott túlhaladta volna az árfolyam. Amúgy meg nem ott kezdődött ennek a lefelé tartó mozgásnak a korrekciója, inkább a lassuló fázist láthatjuk.
          Csatolt fájlok

Hozzászólás

• equalizer
            equalizer kommentje
            Editing a comment
            Csupan par eszrevetel:

1. Miert erdekes dolog megallapitani egy expanded flat-rol, hogy az expanded flat? Egyetertek veled, hogy amikor a B pontot athaladtuk, akkor konfirmalodik. Addig pedig csak egy lehetoseg, egy alternativa, egy szcenario, hiszen real time-ban csakis alternativakban gondolkodhatunk, nem pedig jovobeli megallapitasokra bazirozva ha figyelmesen elolvastad volna amit irtam, akkor eszrevetted volna, hogy nem megallapitas, hanem ez is egy figyelemremelto alternativa volt a tobb kozul amit ha meglatok a charton, nagyobb figyelemre osztokel, de semmikepp nem arra, hogy a felfele az eselyesebb. Ez egy figyelmeztetes volt azoknak akik beszalltak a longba esetleg stop nelkul vagy hanyagoltak a stoppjukat mert azt hittek, hogy felfele az ut, hogy nem valoszinu, hogy most ugrik az ar egy nagyobb mozgasnyit felfele...

2. Az en olvasatomban nincs olyan, hogy lassulo fazis. En impulzusokban es korrektiv strukturakban gondolkodok. Hiszen a "lassulo fazis" altalaban egy expanded vagy running korrekcio korrekcioja... mondom, az en olvasatomban.

3. Az egyertelmu, hogy visszanezetbol mindig sokkal okosabbak vagyunk es pontosan meg tudjuk hatarozni, hogy mi tortent... meg ez sem sikerul mindenkinek amugy... ha visszanezetet kellene kereskedjunk, mind bazigazdagok lennenk ...a muveszet ott kezdodik amikor valos idoben tudsz lekereskedheto alternativakat felallitani ugy belepesi szinten, mint esetleg kilepesin.

4. Az allitasoddal miszerint onnan kezdodott a korrekcio ahol mutatod, nem tudok egyeterteni. Meg visszanezetbol sem. De ez csak az en velemenyem.

• Így van kedves barátom. A rengeteg posztodért remélhetőleg egyszer valaki dicső tisztségbe emel mert azt hiszed, hogy a tudás nagyhatalmát cipeled. Éld csak az álmaidat.
          Utoljára szerkesztve a következő által: coyote; 2018-10-24, 21:52.

Hozzászólás

• equalizer
            equalizer kommentje
            Editing a comment
            Ja most mar ertem amit az elozo kerdesed alapjan csak sejtettem... valszeg egy vagy a klubbol, a forex klubbol, egy a beharangozott elitek kozul, az Elliott szakerto, ha nem tevedek. De ha nem haragszol meg, maradjunk inkabb szakmai berkekben. Szakmailag van-e valami hozzafuznivalod a dolgokhoz? Az expanded flat-rol szolo velemenyedet megvitattuk... Szivesen megvitatok veled mas tehnikai kerdest is, ha van ilyen.

A kepert, amit csortal, pedig kapsz egy lajkot...

Hagyjuk, hogy mindenki ugy elje meg az almait ahogy birja...

• coyote
            coyote kommentje
            Editing a comment
            Nem vagyok Zoli ügyvédje és csak szagértője vagyok az elliottos témának.Szagértő, azaz még csak szaglászom Elliott teóriáját.

• equalizer
            equalizer kommentje
            Editing a comment
            Ez egy-kettovel tobb indok arra, hogy ne plagizalva mutatkozz be, hanem abbol a "rengeteg posztombol" esetleg mazsolazz ki hasznalhato infot... esetleg vess fel egy szakmai temat amit tisztazni szeretnel, vagy mittudomen...

• Ismét long.

Hozzászólás

• Vacendak eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
            Ismét long.
            ...És ha ezúttal sem működik akkor short, de mindenképp az enyém leszel!

Hozzászólás

Working...
            X