Magyar Tréderek Közössége

Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Eur/usd

Collapse
X

• Szűrés
  • Idő
  • Mutat
Clear All
new posts

• Dvit eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    pénteki zárás hétfői gap
    Bátor long volt,de szép.
    Mi valószínüleg a sárgánál beleadunk.
    Csatolt fájlok

Hozzászólás

• kismentor eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
      Bátor long volt,de szép.
      Kösz. Az vlt kb. a céláram.

Hozzászólás

Bátor long volt,de szép.
        Megvan még a shortotok?

Hozzászólás

Bátor long volt,de szép.
          Én bekötöttem, de kb. 0,2% tőkekockázatnál(a teljes stop 1%-volt) passzoltam.. Az a gáz, hogy az esetek 80%-ában mindig zárok előbb és az ár tényleg amarra megy, de sose nyitok a másik irányra.. Talán majd egyszer egy sokat tapasztalt mentális profi megosztja velem, hogyan kell forditani és rögtön nyitni..
          Csatolt fájlok

Hozzászólás

• Nekem egy long pozim van, igaz 1.3071-es vételi árral, így még mindig a nyitási ár alatt vagyok. Hónapos távlatokban gondolkodom.

Lassan kénytelen lesz valamelyik irányba kitörni az ár a háromszögből. Háromszor megfogta, kiderül most mi lesz. Valami kis cinikus manó azt suttogja, hogy jön valami nagy meglepetés, és a világ 90%-ának arcába nevetve mégsem lesz EUR összeomlás... legalább is nem US előtt. Na mindegy, kíváncsian várom, mi lesz. Ha nincs igazam, elúszott az 5000 HUFos bónusz ingyenszámlám, de ha jók a megérzések, ebből hamarosan nyithatok egy normál centszámlát is Sok sikert mindenkinek.
            Csatolt fájlok
            http://skyglideforex.blog.hu/

Hozzászólás

Én bekötöttem, de kb. 0,2% tőkekockázatnál(a teljes stop 1%-volt) passzoltam.. Az a gáz, hogy az esetek 80%-ában mindig zárok előbb és az ár tényleg amarra megy, de sose nyitok a másik irányra.. Talán majd egyszer egy sokat tapasztalt mentális profi megosztja velem, hogyan kell forditani és rögtön nyitni..
              Neked be kellett volna longba lépned rögtön a tető fölézáráskor!Nem szomorkodni,és félni hogy ismét veszteség lessz belőle.Ha kitört,és long,ha hisszük ha nem,az kitört és long!

Hozzászólás

Neked be kellett volna longba lépned rögtön a tető fölézáráskor!Nem szomorkodni,és félni hogy ismét veszteség lessz belőle.Ha kitört,és long,ha hisszük ha nem,az kitört és long!
                És te miért nem léptél be longba? Viccet félretéve jogos, attól tartottam, pontosabban nagy esélyt láttam a szivatásra, miszerint felraknak még 2-3 tüskét sorba és onnan esik majd be, mert elég alacsony forgalmú unalmas nap volt.. ezt a képet alkottam meg Egyébként 1.29-nél csináltatok részzárást?

kieg.: az 1.30 közelsége miatt nem longoltam..

Hozzászólás

És te miért nem léptél be longba? Viccet félretéve jogos, attól tartottam, pontosabban nagy esélyt láttam a szivatásra, miszerint felraknak még 2-3 tüskét sorba és onnan esik majd be, mert elég alacsony forgalmú unalmas nap volt.. ezt a képet alkottam meg Egyébként 1.29-nél csináltatok részzárást?

kieg.: az 1.30 közelsége miatt nem longoltam..
                  Csináltunk részzárást,még jóval előtte,és benyitottuk a shortot is,de töredék lottal.Ha innen felfele megy kicsit nyerünk az egész történeten,ha lefele megy,nagyot.
                  Nekünk ennél a stratinál long nem játszik,csak 31 fölött valahol.

Hozzászólás

• Támogatom a tanítást! Hozzunk létre egy forex sulit! Mit szóltok?
                    [MEGATrader] http://forexkezeltszamlak.blog.hu/

Hozzászólás

• MartonLFX eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                      Támogatom a tanítást! Hozzunk létre egy forex sulit! Mit szóltok?
                      Nem leszek túl népszerű nálad de belenéztem az oldaladon a szakmai részbe: ha 2 mozgóátlag keresztezése szerinted egy jó stratégia akkor még nagyon a tanulási fázis elején jársz, szerintem ne akarj még tanítani, hiszen magad sem rendelkezel elégséges tudással!

Ha viccnek szántad a forexsuli létrehozására a felhívást akkor nem szóltam

Hozzászólás

• vélemény?

A következő képet azért teszem fel, mert szeretném ha valaki kiértékelné.. Tegnapi nap 3 nyitásom volt, és a régebb óta daytradelők nyomán belekezdtem egy olyan játékba, hogy "hajtsunk a nagy fogásra, feljtsük el a skalpot" stb. Namost ezzel egyet is értek, és azzal is, hogy a piramisépités jelentheti a sikert, és az ha kifogunk egy esetleg több napos trendet, és nem zárjuk ki magunkat egy nagy nyerésből.. Viszont! Elgondolkodtató, hogy tegnap kb. 30 pip nyereséget érdemes volt e futni hagyni, és breakevenben kistoppolódni(tudom, még mindig jobb, mint bukni)...Nem tudom ki hogya látja, mindenesetre amikor 20-30 ilyen eset(nullás) után jön egy 200 pipes nyerő, azért elgondolkodtató, hogy ezekkel a kis 8-15 pipes csipegetésekkel lehet ugyanott tartana az egyenleg, és még mentálisan se terhelné meg az embert a sok realizálatlan profit. Mi a véleményetek?
                        Csatolt fájlok

Hozzászólás

A következő képet azért teszem fel, mert szeretném ha valaki kiértékelné.. Tegnapi nap 3 nyitásom volt, és a régebb óta daytradelők nyomán belekezdtem egy olyan játékba, hogy "hajtsunk a nagy fogásra, feljtsük el a skalpot" stb. Namost ezzel egyet is értek, és azzal is, hogy a piramisépités jelentheti a sikert, és az ha kifogunk egy esetleg több napos trendet, és nem zárjuk ki magunkat egy nagy nyerésből.. Viszont! Elgondolkodtató, hogy tegnap kb. 30 pip nyereséget érdemes volt e futni hagyni, és breakevenben kistoppolódni(tudom, még mindig jobb, mint bukni)...Nem tudom ki hogya látja, mindenesetre amikor 20-30 ilyen eset(nullás) után jön egy 200 pipes nyerő, azért elgondolkodtató, hogy ezekkel a kis 8-15 pipes csipegetésekkel lehet ugyanott tartana az egyenleg, és még mentálisan se terhelné meg az embert a sok realizálatlan profit. Mi a véleményetek?
                          Egyéne válogatja. Engem jobban megterhel mentálisan, ha a gép előtt ülök és folyamatosa a chartot bámulom, keresve, hol szállhatok be és ki. Aztán kimegyek wc-re, visszajövök, és elszalasztottam a belépőt... meg a folyamatos önkontroll... túlkereskedés... spreadek stb.
                          Naponta pár alkalommal ránézni a chartra csak úgy kíváncsiságból, egyébként meg figyelni, ahogy egyre csak épülnek a pozik. Ez is van olyan izgalmas, az pedig hogy nagyon sok kizár BE-be... nagy cucc. Akkor kezdj el aggódni, ha több mint egy hónapos pozíciódat szedi ki, akkor valószínű nincs rendben a trend iránya
                          http://skyglideforex.blog.hu/

Hozzászólás

• Igen csak irtam, hogy daytrader szemszögből...tehát nem igazán az foglalkoztat, hogy ki mennyit bír ülni vagy állni egy helyben, hanem maga a tény, hogy aki képes daytraderként "bámulni" hosszan a chartot, annak érdemesebb e kisebb nyerőket realizálni, a nagy hal kifogása helyett, ami lehet mire eljön, akkorra a sok kis hal öszegénél nem is lesz több.

Hozzászólás

• Daytrade-ben nem alkalmas minden nap arra, hogy a pozíció sorok építését erőltesse a kereskedő. Ha nincs egy egyértelmű fő irány (trend), aminek folytatását nagyobb valószínűséggel lehetne kereskedni, amelyik irányban jelentősebbek az elmozdulások, akkor csak kínlódás van belőle. Van amikor nagy profitot tudnak hozni az építések, és van amikor csak csipegetni érdemes a kisebb mozgásokat. Az aktuális piaci környezet felismeréséhez kell az a sok-sok ezer óra gyakorlás. Mi az, amit aznap "reálisan" el lehet várni a piactól, és mi az amit nem.

Hozzászólás

• archenius eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                                Daytrade-ben nem alkalmas minden nap arra, hogy a pozíció sorok építését erőltesse a kereskedő. Ha nincs egy egyértelmű fő irány (trend), aminek folytatását nagyobb valószínűséggel lehetne kereskedni, amelyik irányban jelentősebbek az elmozdulások, akkor csak kínlódás van belőle. Van amikor nagy profitot tudnak hozni az építések, és van amikor csak csipegetni érdemes a kisebb mozgásokat. Az aktuális piaci környezet felismeréséhez kell az a sok-sok ezer óra gyakorlás. Mi az, amit aznap "reálisan" el lehet várni a piactól, és mi az amit nem.
                                Köszi, kb. ilyesmi véleményt vártam. Mindössze a hitem megerősítéséhez azt elárulod, hogy egy év alatt átlagosan kb. mennyi az a trade, amit m5-ben kötsz, és több napig, esetleg hétig is tartasz, úgy, hogy nem zárod le csak max a felét? Ez érdekelne, mert ez pld. választ ad arra, hogy van e értelme kitartani hosszabb távon egy kötést, vagy sokkal ésszerűbb realizálni, majd másnap keresni egy újabb beszállót annak, aki m5-ben kereskedik. Magyarul kb. mekkora eséllyel kapsz el m5-ben egy trendet, ami mondjuk egy hónapig megy egy irányba?(gondolom elég kicsi a valószínűsége..

Hozzászólás

Working...
                                X