Tőzsdei Oktatóközpont kezdőknek - Huntraders.com

Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Dax

Collapse
X

• Szűrés
  • Idő
  • Mutat
Clear All
new posts

Forex Klub eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Remek képek. Szuper!
    Köszi! Van még pár szép képem, csak az a gond, hogy nem vagyok nyereséges. Pont ez volt a kérdésem, a Portfólión, hogy ismertek-e hosszútávon nyereséges kereskedőt, vagy tényleg inkább oktatni érdemes?
    Click image for larger version

Name:	Supertrend_02.png
Views:	2
Size:	41,8 KB
ID:	149934

Name:	Supertrend.png
Size:	37,7 KB
ID:	149935

Hozzászólás

sindler eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
      95-140-es ATR/Spread Ratio elég szimpatikus.
      nem mindegy, hogy azonos brókerköltség mellett mennyit mozog az ár a nap folyamán.
      a tudatos instrumentumválasztás is része a kockázatkezelésnek.
      Ez melyik brókercég? Nekem az Ironnál 2 pip a spread. Ha jól tudom az "igazi" határidős tőzsdén csak 1 pont, de mivel még kicsiben sem vagyok nyerő, az szóba sem jöhet.

Hozzászólás

)) Péter nyereséges minden pozícióját fordítva köti mint te - legalábbis a táborok tapasztalata alapján
        Mate. napló

Hozzászólás

bandyTA eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
          ezektől a falnak megyek, legalább olyan idegesítő, mint a google a barátod. Lehat pont azért nem látom, mert a "charton minden rajta van"...

A lényeg, hogy reggel nem nyitottam longot, mert arra számítottam, hogy kicsit egyértelműbben tölt rést, de nem akart. Megint hozzátapadt a 61,8-as vonalhoz.
          Pedig tényleg ez van. A korábban linkelt képen is látszódott, hogy nem tud tovább menni a gap betöltése után. Semmi hír nem volt, csak a chart mutatta.

Leírom, hogy próbálom én csinálni. Remélhetőleg a többi fórumtárs jelzi, ha valami nem jó.

1. H1 charton behúzom a szinteket, előző napi high, low, záróár, adott napi nyitó, high, low, jelentős szintek, amelyek célárak is lehetnek.
          2. Ezeken a helyeken próbálok belépni. Valószinüleg az a gond, hogy nem tudom kivárni a szintek elérését, hanem már korábban is lövök mindenre.
          3. Az ilyen spikeos belépő a kedvencem.

Name:	_spike_.png
Size:	34,0 KB
ID:	149936
          4. M5, M1-en stopkövetés SuperTrenddel. Tulajdonképpen segít ráülni a kezedre. Szépen leköveti a trendet. Napi ATR 150-200 pontnál, ha ezt gyorsan megcsinálja, lehet, hogy jobb zárni, mert M1-en is sokat enged vissza.

Lehet, hogy ez egy egyszerű működő stratégia lenne, ha kivárnám a megfelelő belépőt.

Hozzászólás

mergodon eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
            )) Péter nyereséges minden pozícióját fordítva köti mint te - legalábbis a táborok tapasztalata alapján
            Bocsi ezt nem értem.

Hozzászólás

En bocsi ha osszetevesztettelek profit.hu Gaborral.
              Mate. napló

Hozzászólás

mergodon eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                En bocsi ha osszetevesztettelek profit.hu Gaborral.
                Róla például el tudom képzelni, hogy sikeres kereskedő. Csak nem értem, hogy miért nem raknak fel, ellenőrzött, myfxbookos egyenleg chartot. Szerintem csak növelné a hitelességüket.

Hozzászólás

_Gabor_ eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                  Róla például el tudom képzelni, hogy sikeres kereskedő. Csak nem értem, hogy miért nem raknak fel, ellenőrzött, myfxbookos egyenleg chartot. Szerintem csak növelné a hitelességüket.
                  Ja szemetseg szerintem is. Akkor indulhatna a tick-by-tick hajtovadaszat, hogy a z brokernel, mar reg stoppolodott volna a pozicio. Vagy hogy miert nem mutatjak a profitot, csak a %-ot. Vagy hogy a lebego DD% az mennyire gazul nez ki. Vagy hogy miert nem egy brokernel kereskednek, vagy hogy biztos meghackeltek az EA-t. Vagy hogy miert nem csinalnak inkabb kezelt szamlat, es miert benaznak oktatassal.

Szerintem is teljesen gaz...
                  Mate. napló

Hozzászólás

_Gabor_ eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                    Pedig tényleg ez van....
                    Én ma beleültettem magam egy hülye hintába, sell, majd emelkedés, buy, majd esés, az visszajött, majd ismét sell, de abban emelkedett, és a végén ennek a tp-jét behúzva magára hagytam, kétszer olyan messze van most az ár. És van egy sell-em és buy-om. Nap végére jó is lehet az egyik. Szerintem most én is elkapkodtam, csak vérszemet kaptam az esetleges 100-200 ponttól.

Hozzászólás

sindler eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                      95-140-es ATR/Spread Ratio elég szimpatikus.
                      nem mindegy, hogy azonos brókerköltség mellett mennyit mozog az ár a nap folyamán.
                      a tudatos instrumentumválasztás is része a kockázatkezelésnek.
                      Milyen igaz

Akkor ide lehet DAX-al kapcsolatban kommentálni mindenkinek. Szigorúan csak szakmailag.

Hozzászólás

Még mielőtt megint megszívatom holnap magam. A látszat ellenére ez inkább long, csak nehezen küzd meg a 61,8-as ellenállással? Voltak régebben 9520-as víziók, elvileg el is érhetné, ha minden jó, és lenne katalizátor, de én az EKB-n kívül nem nagyon tudnék ilyet felsorolni. Ha nincs hír, az is jó lehet, de akkor meg az időjárásra fogják... Én visszatöltetném vele a rést dulván!!!

Hozzászólás

Zalán eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                          Milyen igaz

Akkor ide lehet DAX-al kapcsolatban kommentálni mindenkinek. Szigorúan csak szakmailag.
                          Nálatok mennyi a spread? FDAX-ot pontosan követitek? Ironnál egészen jól követik, volt párszor, amikor azt hittem, hogy ez valami stop kivevő spike, de az igazi határidős árfolyamon is látszódott.

Hozzászólás

Még mielőtt megint megszívatom holnap magam. A látszat ellenére ez inkább long, csak nehezen küzd meg a 61,8-as ellenállással? Voltak régebben 9520-as víziók, elvileg el is érhetné, ha minden jó, és lenne katalizátor, de én az EKB-n kívül nem nagyon tudnék ilyet felsorolni. Ha nincs hír, az is jó lehet, de akkor meg az időjárásra fogják... Én visszatöltetném vele a rést dulván!!!
                            Mennyi ideig szoktál poziban maradni? Ha napon belül, akkor lehet, hogy megnézhetnéd kisebb idősíkon.

Name:	dax.png
Views:	1
Size:	81,2 KB
ID:	149940

Hozzászólás

... ez így kommentelve egész más, pedig ugyanazt a grafikont nézzük. Köszönöm! Én alapvetően hosszútávon gondolkozom, lehetnek hetek is, nem zavar. 9800-nál is volt 9100-es pozícióm, most is van 8800-as.

Hozzászólás

... ez így kommentelve egész más, pedig ugyanazt a grafikont nézzük. Köszönöm! Én alapvetően hosszútávon gondolkozom, lehetnek hetek is, nem zavar. 9800-nál is volt 9100-es pozícióm, most is van 8800-as.
                                Gondolom Birger a határidős piac miatt alakitotta ki az M5, M1 kereskedést. Ott 20-40 pont, 500-1000€.
                                Szerintem valami stopot azért alkalmazhatnál. A BC-nél is stop nélkül kereskedik a legsikeresebb tag. 1 vesztes trade elvitte a nyereség felét. Ki tudja mennyi még a lebegő veszteség?

Hozzászólás

Working...
                                X