Magyar Tréderek Közössége

Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Dax

Collapse
X

• Szűrés
  • Idő
  • Mutat
Clear All
new posts

• ... én meg nagyjából csak futok azok után, amiről beszéltek. Ki az a Birger? Ki az a Szilárd, és miért éppen ők? Miért fontos, hogy ők éppen hogyan oldják meg az adott helyzetet?

Üdv. Ha nem tünt volna még fel,akkor most jelzem.Ez a topik "kissé" túl van reklámozva... egyébként követhetetlen kereskedési multtal,magukat "guru"-nak és egyéb szupertrédernek ,oktatónak ,tőzsdecsászárnak hirdető emberkék akarnak itt eladni burkoltan mindenféle tanfolyamokat,szuperindikátorokat és minden egyéb akár a DAX irányát is meghatározó jövendőmondó eszközöket.Hozzáteszem ilyet még nem találtak fel.
    Mindez csupán a magánvéleményem.Ennek ellenére van sok olyan érdekes megközelités,amely ugyan a google-segitségével bátran megtalálható,de gondolatébresztő lehet a kezdőknek (nekem is),akik még nem ebből élnek.Akik meg igen,azok biztosan nem fórumokon múlatják a drága idejüket (ez teljesen nyilvánvaló)
    .

Hozzászólás

• bandyTA eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
      ... én meg nagyjából csak futok azok után, amiről beszéltek. Ki az a Birger? Ki az a Szilárd, és miért éppen ők? Miért fontos, hogy ők éppen hogyan oldják meg az adott helyzetet?
      Birgert tartják az egyik legsikeresebb kereskedőnek. Én nem tudok másról, ha ismertek ilyet légy szíves tegyétek be. 8 évig veszteséges volt. Igaz 2012-óta semmi eredmény nincs közölve. Szilárd magyarországi "tanítványa". Egy az egyben másolja.

Szerintem a kereskedés az egyik legnehezebb szakma. Szívesen alakalmaznám, más sikeres kereskedő, több év tapasztalata után kialakult módszerét. Valószínüleg ki lehet alakítani egy teljesen új stratégiát, de lehet, hogy jobb egy beválltat alkalmazni.

Hozzászólás

• BalazsiS eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
        Üdv. Ha nem tünt volna még fel,akkor most jelzem.Ez a topik "kissé" túl van reklámozva... élnek.Akik meg igen,azok biztosan nem fórumokon múlatják a drága idejüket (ez teljesen nyilvánvaló)
        .
        Nem tudom, hogy észrevetted-e, hogy a negatívumokra is felhívtam a figyelmet, akár az előző hozzászólásban is és itt is.
        Remélem azért hasznos dolgot is találtál a hozzászólások között.

Hozzászólás

• Emerald eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
          Pomperj
          Van egy blogja ami nagyon jó...
          Igen ismerem, szoktam olvasni is. Csak más, amikor fórumon válaszol, vagy hozzászól.

Hozzászólás

• _Gabor_ eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
            Nem tudom, hogy észrevetted-e, hogy a negatívumokra is felhívtam a figyelmet, akár az előző hozzászólásban is és itt is.
            Remélem azért hasznos dolgot is találtál a hozzászólások között.

Igen,természetesen találtam,de legyek én a kritikus szemlélet ,nem fogom véka alá rejteni a véleményemet,még akkor sem ha ez vkinek nem fog tetszeni.Persze addig amig a moderátor ki nem rak.Nade ez is egyfajta igazolása lesz majd annak a véleménynek amit leirok.-majd

Hozzászólás

• BalazsiS eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
              ... Üdv. Ha nem tünt volna még fel,akkor most jelzem.Ez a topik "kissé" túl van reklámozva... .
              Nem tudom ki a nagyobb madár, aki magát minden tekintetben gurunak állítja be, vagy az, aki ezt elhiszi. Engem a gazdasági összefüggéseket, és úgy összességében a világot elemző gondolatok érdekelnek. Az árfolyam pedig csak két irányba tud elmozdulni, igaz nem mindegy milyen idősíkon, pont ettől működhet a dolog. Szerintem.

Hozzászólás

• http://www.libri.hu/konyv/a-nagy-madar.html

Hozzászólás

• _Gabor_ eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                  Birgert tartják az egyik legsikeresebb kereskedőnek...
                  Nem tudom ezt mennyire lehet hivatásszerűen csinálni. Senkit nem akarok megbántani, de ez szerintem nem egy szakma. Csinálhatod jól, csinálhatod eredményesen, de ez akkor sem egy foglalkozás. Igaz, én a világbajnok pókereseket sem tartom dolgozó embereknek. A forex esetén, hosszútávon olyan komplex dolgokat kellene figyelembe venni, amihez lehet, hogy kevés a pénzügyi-, gazdasági-, történelmi ismeret. Nem is beszélve a spekulatív dolgokról, a pszichológiáról, és a szerencséről. És akkor a feltehetően nem hülye emberek által készített, átlagemberek részére nem elérhető robotokról, és a rendkívül nagy tőkével rendelkező társulásokról nem is beszéltem.

Köszönöm a válaszod, nem akarok tovább offolni.

Hozzászólás

• Megmondóemberből van itt bőven, nincs szükség többre. Tegyél hozzá valami hasznosat a fórumhoz inkább. Az előbbre vinné a dolgokat, de az eddigi 6 hsz-ed nem vitt sehova, így te sem leszel különb.

Hozzászólás

• Akkor most mi lesz ,kirakattok ? Na és mennyire kevésbé megmondóember az ,aki a megmondóembernek megmondja ? Nem férek el a többi megmondóember között ?

Hozzászólás

• bandyTA eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                        Nem tudom ezt mennyire lehet hivatásszerűen csinálni. Senkit nem akarok megbántani, de ez szerintem nem egy szakma. Csinálhatod jól, csinálhatod eredményesen, de ez akkor sem egy foglalkozás. Igaz, én a világbajnok pókereseket sem tartom dolgozó embereknek. A forex esetén, hosszútávon olyan komplex dolgokat kellene figyelembe venni, amihez lehet, hogy kevés a pénzügyi-, gazdasági-, történelmi ismeret. Nem is beszélve a spekulatív dolgokról, a pszichológiáról, és a szerencséről. És akkor a feltehetően nem hülye emberek által készített, átlagemberek részére nem elérhető robotokról, és a rendkívül nagy tőkével rendelkező társulásokról nem is beszéltem.

Köszönöm a válaszod, nem akarok tovább offolni.
                        Szerintem meg kell tanulni a kereskedést rendesen,ami nem pld egy tanfolyam elvégzését jelenti.Ha nyereséges valaki,akkor hívhatjuk szakmának,vagy akárminek.Ismerek embereket,akik hivatás szerűen kereskednek.Akkor nekik mi a szakmályuk?Ezt is évekig lehet tanulni,nehéz is elsajátítani,mi a különbség?Ha valaki csak játéknak tekinti,akkor persze nem szakma...Megtévesztő,hogy csak egy számitógép kell hozzá...
                        Amig én is csak játéknak tekintettem,nem is volt eredményem.
                        Persze az is fontos,hogy mi számit eredménynek.Én nem tudok 100 dollárból 100000-t csinálni néhány hónap alatt,de tudok ennyi eredményt elérni,ami a képen.Akkor nekem ez a szakmám?
                        Csatolt fájlok

Hozzászólás

• Grat kismentor! kb ez az a teljesítmény, amit én célul tűztem ki magamnak. (A DD max akkora legyen mint a havi hozam) De akárhogy keresek, kutatok, még megközelítőt sem látok sehol.. s igaz, itt is van pici különbség, de már így is kiemelkedően jó!

Hozzászólás

• kismentor eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                            Amig én is csak játéknak tekintettem,nem is volt eredményem.
                            Ezt már mondták nekem.

itt csak az lesz nyereséges, aki a pénzért csinálja. Akinek ez szerelem, szórakozás, hobby az mind elbukja a pénzét.

Hozzászólás

• Ginew eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                              Grat kismentor! kb ez az a teljesítmény, amit én célul tűztem ki magamnak. (A DD max akkora legyen mint a havi hozam) De akárhogy keresek, kutatok, még megközelítőt sem látok sehol.. s igaz, itt is van pici különbség, de már így is kiemelkedően jó!
                              Köszi,de nem volt egyszerű ez,valószinüleg ezért nem látsz sokat ilyeneket.
                              Meg kell világosodni,és még így is sok apró hibát csinálok.Nem könnyű szakma!

Hozzászólás

• GRATT ! Na és megosztanád a kereskedési stratégiádat másokkal is ?
                                (jó kérdés,ugye ? )

Hozzászólás

Working...
                                X