Magyar Tréderek Közössége

Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Dax

Collapse
X

• Szűrés
  • Idő
  • Mutat
Clear All
new posts

• Hát srácok, én nagyon felfelé vártam volna, de a GAP csúnyán átugrotta az általam fontosnak tartott szinteket..
    http://screencast.com/t/Qt3R7Le5HJ

Hozzászólás

• Emerald eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
      9294-esé már nullán, ilyenkor már nem engedem minuszba.
      Másikon(9232) míg gép előtt vagyok nincs. Sp ugyanez, 45-ösön nincs, 38-as nullán azt is tervezem usa nyitás előtt zárni.
      Jaj, hebrencs vagyok, 9194-es az alsó az volt nullán, mert már nincs, ki is vette a stopp!

Hozzászólás

9294-esé már nullán, ilyenkor már nem engedem minuszba.
        Másikon(9232) míg gép előtt vagyok nincs. Sp ugyanez, 45-ösön nincs, 38-as nullán azt is tervezem usa nyitás előtt zárni.
        Nem könnyű kitalálni, hogy most csúcs-völgyes vagy szinteken céláras zárás legyen.

Click image for larger version

Name:	nyitó ár visszateszt.png
Views:	1
Size:	44,2 KB
ID:	150117

Hozzászólás

• Ginew eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
          Hát srácok, én nagyon felfelé vártam volna, de a GAP csúnyán átugrotta az általam fontosnak tartott szinteket..
          http://screencast.com/t/Qt3R7Le5HJ
          Szerencsére legalább nem volt pozid.
          Most látom, hogy a H4-s szint még nem tört le.

Name:	#FDXZ4H4.png
Size:	49,4 KB
ID:	150118

Hozzászólás

• mostmeg kezd úgy kinézni, mint ahogy az egyik szabályom/gondolatom tartja..
            Ha eshetne, de nem esik, akkor felfelé akar menni

Hozzászólás

• Euwax real time

chartspeki eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
              Sziasztok !

Igen ezt az euwax-ot kb 15 perccel késleltetettnek látom én is ,
              így nem alkalmas M1-M5-ös kereskedésnél összenézni a dax-al szerintem !
              Guidantson van Euwax, Suchen&Findenél kell rákeresni a szóra. Widget is van, de nem tudtam elindítani. Az Euwax chartot nem tudom linkelni. Amíg ennyire adják az Euwaxon, nem tud beszakadni a DAX. Szinte mindig pont az ellentétes irányba megy. Csak azt nem értem, ha a kisbefektetők állandóan veszítenek, ki nyer? Nagybefeketetők, brókercégek?

Name:	Euwax real time.png
Size:	43,5 KB
ID:	150119

Hozzászólás

• _pda_ eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                sztem kevered az instrumentumokat

az indexek nem járnak le de más kondícióval kereskedhetők, mint ezek határidős termékei
                az utóbbiak lejárnak, típustól függően 1-3 hó között
                követő stop az MT4 -ben is van (Admiral)
                Nem keverem, a plus500-nál bizony lejárnak az indexek háromhavonta.
                Ha nem hiszed nyiss egy demót

Hozzászólás

sztem ezek mind határidős termékek
                  nem maga a DAX index

ha guglizol a tickerkódra (FDAX) ezt találod DAX® Futures (FDAX)

ha van másik Index lista a plus500-nál, vagy másik DAX instrumentum linkeld már be nekem légyszíves

Hozzászólás

• Euwax realtime

_Gabor_ eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                    Guidantson van Euwax, Suchen&Findenél kell rákeresni a szóra. Widget is van, de nem tudtam elindítani. Az Euwax chartot nem tudom linkelni. Amíg ennyire adják az Euwaxon, nem tud beszakadni a DAX. Szinte mindig pont az ellentétes irányba megy. Csak azt nem értem, ha a kisbefektetők állandóan veszítenek, ki nyer? Nagybefeketetők, brókercégek?

[ATTACH]6128[/ATTACH]

Köszi !
                    Közben alaposabban nézegettem és az alatta levő daxchart megkevert , csak ez a késleltetett , maga az euwaxchart nem . Mióta láttam Balázs Szilárd videót azóta próbálom figyelgetni ezt de egyelőre számomra nem sok infot ad , igen azt láttam hogy ellentétes a mozgása és bizonyos értéket elérve használható ! https://www.boerse-stuttgart.de/de/b...wax-sentiment/

ui: egy privit küldtem egy másik témában , azzal nem akartam itt offolni !

Hozzászólás

Utána kéne talán nézni mikkel kereskedsz egyáltalán. Azok az indexek határidős megfelelői. Azok járnak le 3 havonta általában, de lehet eltérő is a lejárat. Pl Bux határidő évente jár le. Mikor lejár már köthető a következő időszakra, valószínűleg más az árfolyam is, mivel a határidős árfolyamokba kamattartalom is beépül, ami a lejáratig elolvad, gyakorlatilag összeér a határidős árfolyam a prompt árfolyammal, tehát a valós index árfolyammal. Az újonnan nyílt határidős termék pedig kamattartalomnak megfelelően eltér, ez ott látványos ahol magas a kamat.
                      Azt hiszem a határidős indexeknek is van talán cfd megefelelőjük, de cfd van sima indexre is, azok nem járnak le.

Ja és nem plusz500-on kéne kereskedni, de ez csak az én véleményem

Indexet magát nem is lehet kereskedni szerintem, amikor indexet kereskedik valaki, akkor megveszi a kosárban lévő részvényeket a megfelelő arányban, talán ezek az ETF-ek?

Hozzászólás

• Kisbefektető=kontraindikátor?

9200-nél a kisbefektetők, köztük én is, jó short belépőt láttak. Az én szerveridőm 1 órával több. Azóta emelkedik a DAX. Euwax lehet, hogy jó kontraindikátornak, ha nem is milliméter pontosan követi az árfolyamot, valószínüleg érdemes a trendvonal törésekre figyelni.

Name:	kontraindikátor.png
Size:	47,9 KB
ID:	150121

Name:	_kontraindikátor_.png
Size:	47,8 KB
ID:	150120

Hozzászólás

• Futures jegyzékre kattintva lehet látni a lejárati időket.

Name:	FDAX.PNG
Size:	9,4 KB
ID:	150122

Hozzászólás

• StLui eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                            ...amikor indexet kereskedik valaki, akkor megveszi a kosárban lévő részvényeket a megfelelő arányban, talán ezek az ETF-ek?
                            DAX INDEX: A Deutsche Börse részvényindexe a DAX. A DAX a 30 legnagyobb forgalmat bonyolító részvény árfolyamváltozását képezi le. Ebben a 30 részvényben történik Németország tőzsdei forgalmának 80%-a. A DAX index alakulását a világ minden pontján figyelemmel kísérik, valamint kereskednek vele közvetett módon. A DAX árfolyamváltozását több mint 40.000 származtatott termék követi le. A német index ezzel a világ harmadik legnépszerűbb mögöttes termékének minősül. Az index számításának módja teljes mértékben szabályozott és transzparens.

INDEX CFD: az index-kereskedést legegyszerűbben CFD-k segítségével valósítható meg. Az CFD árfolyama a mögöttes részvényindex árfolyamát követi le. A DAX, a Dow Jones, a Nasdaq100, az S&P500 a legnépszerűbb mögöttes termékek közé tartoznak, árfolyamváltozásukra több millió befektető spekulál naponta.

Exchange Traded Funds (ETF) : tőzsdén kereskedett befektetési alap. Az ETF-ek befektetési politikájuktól függően különböző részvényeket és kötvényeket tartalmaznak, értékük pontosan ezen mögöttes termékek árfolyamával egyezik meg. A legnépszerűbbek az indexkövető ETF-ek, melyek az irányadó tőzsdeindexek árfolyamát képezik le. Ilyen például az S&P500-ra és DAX-ra kibocsátott ETF. Az ETF előnye, hogy alacsony költséggel, egy tranzakcióval gyakorlatilag egy kész portfolió vásárolható meg. Az ETF-ekre gyakran árat is jegyeznek a különböző tőzsdéken.
                            https://penzugyes.wixsite.com/csak-ugyfeleknek

Hozzászólás

• Már az L&S-ben sem lehet bízni? A végén még BTFD lesz belőle. Persze az is lehet, hogy éppen a short stopokat veszik ki. Kíváncsi leszek, mi történik, amikor az Euwax longba megy át.

Name:	chart-17112014-1420-Euwax Sentiment.png
Size:	56,1 KB
ID:	150123

Hozzászólás

• Nyitóár visszateszt

_Gabor_ eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                                Nem könnyű kitalálni, hogy most csúcs-völgyes vagy szinteken céláras zárás legyen.

[ATTACH]6126[/ATTACH]
                                Ehhez kell a gyakorlat, hogy valaki felismerje a pipre pontos nyitóár visszatesztet. Trendvonal törésről nem is beszélve.

Hozzászólás

Working...
                                X