Magyar Tréderek Közössége

Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Dax

Collapse
X

• Szűrés
  • Idő
  • Mutat
Clear All
new posts

• USSB-FX eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Igen, ez már valami, ez a scalpolás felsőfoka. De 4 pipes SL a DAX-on?!

Igen, miért is ne, az ég világon semmi különbség egy M1-es vagy H4-es charton ebben a stratégiában (sem), csak van aki belemagyarázza. Itt csak oda kell figyelni sokkal jobban, és gyorsabban dönteni - ami csak gyakorlat kérdése. Ezt kb. a kockázat 4-5-szöröse a zsebben az emberkének nettóban attól függően kinél köt.

A tick chart meg azért informatívabb, mint gyertyacharton pl. az M1, mert egy 1 perces gyertyában nagyon sok tick is lehet egy volatilisabb piaci mozgásban - szerintem. De ki mit szeret és tud jól használni, én pl. az M2-es Renko-t 15-ös beállítással azért nyugisabbnak tartom, de mégis eléggé gyorsnak a be és kiszálláshoz DT-ben.
    Szerintetek könyebb eltalálni az árfolyam mozgását a következő 10 percben, mint a következő 5 órában? Mert ha könnyebb, akkor tényleg jobb a minél alacsonyabb idősík. Illetve a közeli stop miatt több beszállási lehetőség van.

Hozzászólás

• USSB-FX eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
      Igen, ez már valami, ez a scalpolás felsőfoka. De 4 pipes SL a DAX-on?!

Igen, miért is ne, az ég világon semmi különbség egy M1-es vagy H4-es charton ebben a stratégiában (sem), csak van aki belemagyarázza. Itt csak oda kell figyelni sokkal jobban, és gyorsabban dönteni - ami csak gyakorlat kérdése. Ezt kb. a kockázat 4-5-szöröse a zsebben az emberkének nettóban attól függően kinél köt.

A tick chart meg azért informatívabb, mint gyertyacharton pl. az M1, mert egy 1 perces gyertyában nagyon sok tick is lehet egy volatilisabb piaci mozgásban - szerintem. De ki mit szeret és tud jól használni, én pl. az M2-es Renko-t 15-ös beállítással azért nyugisabbnak tartom, de mégis eléggé gyorsnak a be és kiszálláshoz DT-ben.
      Oooo... nem vagyok DAX mester, de 1pip = 0,5 pont. Szerintem 8 tick-es a stoploss, de siman lehet hogy tevedek... Egyebkent nezzetek el neki szerencseje volt, szerintem ez az elso DAX videoja, en meg nem lattam tole ilyet...
      _Gabor_ a kerdesedet nem ertem a tick charttal kapcsolatban. Pontosan annyi info van benne mint a perces gyertyaban, csak a perces gyertya mindig 1 perc lesz, a tick charton egy gyertya lehet fel perc, de lehet 5 perc is.
      Mate. napló

Hozzászólás

• _Gabor_ eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
        Szerintetek könyebb eltalálni az árfolyam mozgását a következő 10 percben, mint a következő 5 órában? Mert ha könnyebb, akkor tényleg jobb a minél alacsonyabb idősík. Illetve a közeli stop miatt több beszállási lehetőség van.
        Sok kulonbseg nincs. Hivhatod a dolgot piaci zajnak alacsony timeframen, magas timeframen meg ottlesznek a hirek. Alacsonyabb timeframen, a jutalok es a kotesi dijad lehet magas, de 30-40 tick-et semmi esetre sem hivnen mar ilyen ertelemeben skalpolasnak
        Mate. napló

Hozzászólás

• mergodon eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
          Oooo... nem vagyok DAX mester, de 1pip = 0,5 pont. Szerintem 8 tick-es a stoploss, de siman lehet hogy tevedek... Egyebkent nezzetek el neki szerencseje volt, szerintem ez az elso DAX videoja, en meg nem lattam tole ilyet...
          _Gabor_ a kerdesedet nem ertem a tick charttal kapcsolatban. Pontosan annyi info van benne mint a perces gyertyaban, csak a perces gyertya mindig 1 perc lesz, a tick charton egy gyertya lehet fel perc, de lehet 5 perc is.
          Én a megjelenítésre gondoltam, hogy ilyen "pálcikák", nem tudom minek hívják ezt, ezért írtam oszlopot. Egyébként te milyen beállítással kereskedsz, illetve a videón mi látható? 1 tick=1mp?

Légy szíves tedd fel a tegnapi 4 perces DAX szakadást. Kíváncsi lennék, hogy nálad, hogy néz ki. Itt a végén 18 pipes leszúrás van, gondolom nálad is hasonlóan fordul, csak közelebb lehet tenni a stopot. Lehet, hogy ez a lényeg, az árfolyam úgyanúgy mozog alcsony idősíkon, mint magason, csak többször lehet belépni.
          Közben látom, hogy valós gappel nyitott a DAX.

Click image for larger version

Name:	4 perc.png
Views:	2
Size:	8,3 KB
ID:	150227

Hozzászólás

Én a megjelenítésre gondoltam, hogy ilyen "pálcikák", nem tudom minek hívják ezt, ezért írtam oszlopot. Egyébként te milyen beállítással kereskedsz, illetve a videón mi látható? 1 tick=1mp?

Légy szíves tedd fel a tegnapi 4 perces DAX szakadást. Kíváncsi lennék, hogy nálad, hogy néz ki. Itt a végén 18 pipes leszúrás van, gondolom nálad is hasonlóan fordul, csak közelebb lehet tenni a stopot. Lehet, hogy ez a lényeg, az árfolyam úgyanúgy mozog alcsony idősíkon, mint magason, csak többször lehet belépni.

[ATTACH]6257[/ATTACH]
            Most megyek le futni. Hideg van nagyon, de nyomni kell... 1 tick = 1 kotes. Horst is es en is 144 tick-et hasznalunk beszallasra, ami 144 kotes a hatterben. Ez nagyjabol osszehangban van a Volume-al is. Oke rendben 1 kotes mogott lehet 1 lot, meg 20 lot is, de atlagosan kb ugyanannyi van. Tehat nekunk 1 palcika mogott 144 kotes mutatkozik meg.
            A palcikak megjelenesi sebessegebol lehet kovetkeztetni hogy mekkora volume mozog. Ha 1 perc alatt 3 palcika jelenik meg (144 tick-re) akkor hatalmas a volume, ha 5 perc alatt 1 sem, akkor meg nincs volume. Ez kb a tickchart lenyege, az en szemem ezt szokta meg, es ennek a mozgasat szeretem...

A GAP-et futas utan megnezem, de GAP-et es hirt nem kereskedunk. Ha benne vagy akkor biztos jo lehet, de nincs az az isten hogy arra a leszurasra be tudnal kotni, max pending orderrel. Ha megnezed az en vagy akar Horst kereskedeseit is, a hirekbe maximum benne vagyunk, de kozvetlenul utana/elotte kozben nem kotunk be tradet....

Itt van egy jo osszehasonlitas a tick chart es minute chartra:
            http://emini-watch.com/emini-trading/tick-charts/

En inkabb azzal ertek egyet hogy ki mit szokott meg, es nem azzal hogy az egyik jobb a masiknal...
            Mate. napló

Hozzászólás

Közben látom, hogy valós gappel nyitott a DAX.

[ATTACH]6257[/ATTACH]
              Renko 30-as brick méret
              Csatolt fájlok

Hozzászólás

• mergodon eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                1 tick = 1 kotes. Horst is es en is 144 tick-et hasznalunk beszallasra, ami 144 kotes a hatterben. Ez nagyjabol osszehangban van a Volume-al is. Oke rendben 1 kotes mogott lehet 1 lot, meg 20 lot is, de atlagosan kb ugyanannyi van. Tehat nekunk 1 palcika mogott 144 kotes mutatkozik meg.
                A palcikak megjelenesi sebessegebol lehet kovetkeztetni hogy mekkora volume mozog. Ha 1 perc alatt 3 palcika jelenik meg (144 tick-re) akkor hatalmas a volume, ha 5 perc alatt 1 sem, akkor meg nincs volume. Ez kb a tickchart lenyege, az en szemem ezt szokta meg, es ennek a mozgasat szeretem...
                Ez nagyon jó, hogy beleteszi a forgalmat a chartba. Ezt valahogy meg lehet oldani a Metaban?
                Itt a Kursdaten-re kattinttva lehet látni a forgalmat. Van itt mindenféle kötésmennyiség, gondolom alaposan ki lett tesztelve 144 kötésenkénti pálcika.

Name:	Eurex.png
Views:	1
Size:	31,6 KB
ID:	150229

Hozzászólás

• _pda_ eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                  Renko 30-as brick méret
                  Köszi! Kicsi a kép, az időt, meg a gyertyák színét sem látom. Itt mire lenne belépő? Én nem látok. Ha csak nem a korábbi csúcs, völgy fölött, de abból rengeteg van.

Hozzászólás

Köszi! Kicsi a kép, az időt, meg a gyertyák színét sem látom. Itt mire lenne belépő? Én nem látok. Ha csak nem a korábbi csúcs, völgy fölött, de abból rengeteg van.
                    ja, kicsit összehúztam

inkább a chart kinézete miatt raktam be, h lásd, milyen renkoval
                    komment nincs hozzá, h mi a belépő, meg ilyesmi

Hozzászólás

ja, kicsit összehúztam

inkább a chart kinézete miatt raktam be, h lásd, miként néz ki renkoval
                      komment nincs hozzá, h mi a belápó, meg ilyesmi
                      Légy szíves rakd fel a tegnapi DAX leszúrást, lehetőleg úgy, hogy az idő meg a gyertyák színe látszódik.

Hozzászólás

Légy szíves rakd fel a tegnapi DAX leszúrást, lehetőleg úgy, hogy az idő meg a gyertyák színe látszódik.
                        ugyan ezt a képet nagyobban?

Hozzászólás

ugyan ezt a képet nagyobban?
                          Ezt az időszakot, amit előbb beraktam.

Name:	4 perc.png
Views:	2
Size:	8,3 KB
ID:	150230

Hozzászólás

• Úgy néz ki, Drgahi megint felbeszéli a piacokat.

Name:	Draghi.PNG
Views:	1
Size:	79,4 KB
ID:	150231

Hozzászólás

Úgy néz ki, Drgahi megint felbeszéli a piacokat.
                              nézőpont kérdése, EUR gyengül mint állat, USD erősödik

Hozzászólás

Ezt az időszakot, amit előbb beraktam.

[ATTACH]6260[/ATTACH]
                                Kert abrak: Nem volt GAP.
                                144 tick-et raktam be es a 440tick-et.
                                Nincsen semmi elemezve, lehet 100, 150, 200 barmi. Kinek hogy szokta meg a szeme. Semmi magikus nincs benne. Fibonacchi szamok egyebkent, sales speach-be jol hangzik (440- nem fib szam, de a tobbi amit hasznal Horst az igen, visznont semmi jelentosege ... ) - ( 0, 1, 1, 2, 3, 5, 8, 13, 21, 34, 55, 89, 144, 233, 377, 610, 987, 1597, 2584, 4181, 6765, 10946, 17711, 28657, 46368, 75025)

Persze lemaradtak a kommentek
                                1. kep: 440tick chart. Elso doboz a nyitas utana 30 perc tick charton, masodik doboz a kovetkezo 5 ora 3-dik resz kis doboz, ahol Horst beszallt a trade-be
                                2. kep 144 tick chart, elso doboz nyitas utana 30 perc, amit kertel gabor. Nincs gap, masodik doboz pedig az elkovetkezo 5 ora...
                                Csatolt fájlok
                                Mate. napló

Hozzászólás

Working...
                                X