Tőzsdei Oktatóközpont kezdőknek - Huntraders.com

Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Dax

Collapse
X
  • Szűrés
  • Idő
  • Mutat
Clear All
new posts

Shortosgyula eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    6 ponttal a belépőd alá van húzva az egyik...
    Ettől függetlenül tartom: sáv felső harmadában longba lépni nem az igazi.
    Az MT4 a lezárt pozik SL-jét rajzolja fel, de szerintem ezt nem kell mondanom.
    A lentebbi volt a kezdő SL, de a kis fekete támasz alá visszaeső mozgást kizártam volna kézzel. Megfeleztem a csúcsnál, és a maradék 1/2 SL-jét húztam feljebb. Ott sem hagytam hogy visszaessen, mert erősnek ítéltem a szint elutasítást, ezért kizártam.
    Látogasd meg a Forex Klub weboldalát, kövess Facebookon, Youtubeon!

Hozzászólás

mergodon eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
      Stop-ot csak azok hasznalnak akik nem tudjak mit fog tortenni a piacon. Ez a sikeres kereskedokre igen jellemzo magatartas.

Gabor: Ismered ezt a thread-et:
      https://www.bigmiketrading.com/tradi...y-journal.html
      A ****i DAX-ot kereskedik. Hetfon - Szerdan - Penteken, a piac indulasa elott behiv egy tradet, Postolja, hogy mikor hol lep be (30SL-t hasznal, neha 15SL-t, ezt is leirja mikor melyiket) majd pedig delutan, szinten elore megadott idoben zarja a poziciot.
      Köszi! Egyébként mi a célára? Simán csak zár USA nyitás előtt?

Thursday
      Today ECB day - numbers on 13:45 and explanations 14:30
      Dax long 09:30 to 14:30
      entry @ 9306
      exit @ 9291 (SL)
      result -15 points
      IB vol ok

Hozzászólás

Forex Klub eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
        Reggeli nyitás.
        Szép! Mire volt a belépés kilépés? Megerősített spike, ellenspike?

Hozzászólás

_Gabor_ eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
          Köszi! Egyébként mi a célára? Simán csak zár USA nyitás előtt?

Thursday
          Today ECB day - numbers on 13:45 and explanations 14:30
          Dax long 09:30 to 14:30
          entry @ 9306
          exit @ 9291 (SL)
          result -15 points
          IB vol ok
          Igen. Azt mondja, hogy igy neki kenyelmes munka mellett.
          Mate. napló

Hozzászólás

Köszi! DAX-nak milyen árfolyamot adtok, amikor nincs hivatalos kereskedés? Gondolom napközben az EUREX-et követitek.
            Amikor nincs piac akkor továbbá is Market Makerként adunk árakat, tehát mi adjuk a likviditást.

Hozzászólás

Zalán eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
              Amikor nincs piac akkor továbbá is Market Makerként adunk árakat, tehát mi adjuk a likviditást.
              Arra gondoltam, hogy miből számoljátok? USA indexekből? Ez az éjszakai DAX, akkor jó napon túli pozinál, ha valami nagy gappes szakadástól megmenti a stopot, akkor viszont nem ha esetleg ott megy ki, ahol nem is volt hivatalos árfolyam.

Hozzászólás

Arra gondoltam, hogy miből számoljátok? USA indexekből? Ez az éjszakai DAX, akkor jó napon túli pozinál, ha valami nagy gappes szakadástól megmenti a stopot, akkor viszont nem ha esetleg ott megy ki, ahol nem is volt hivatalos árfolyam.
                Remélem megérted, hogy pontos formulát nem fogok tudni neked adni. Amit viszont tudok adni az a logika ami alapján számolják:

USA indexek, Távol keleti indexeket vesznek figyelembe. Továbbá ha ezek ETF-nél látnak nagyobb megbízásokat bid/offer oldalon, kicsit korrigálják az árfolyamot, pont úgy ahogy a tőzsdén is szokták a brókerek. Arra figyelnek, hogy mindig érvényesüljön a fair price alapelv.

Hozzászólás

Köszi! Nem értettem, hogy lehet kereskedi a hivatalos nyitvatartáson kívűl, de akkor valami képlet lehet rá.

Hozzászólás

Lehet, hogy sikerült röptében elkapnom a DAX-ot. Nem volt semmi technika, egyszerűen láttam, hogy tépik felfele. Igaz előtte volt pár teljesen felesleges vesztő tradem. Minek kereskedek Draghi beszéde előtt? Most persze az a szokásos kérdés, hogy kövessem a stopot? Lehet, hogy ha ATR-el mozdul le kell zárni. Megpróbálom M5 Supertrenddel követni.
                    Click image for larger version

Name:	#FDXZ4M5.png
Views:	3
Size:	36,6 KB
ID:	149944

Hozzászólás

Fel óra az ámcsi piac nyitásig ha fent marad akkor megyek shortolni ym-et igaz csak 30 pontért
                      Mate. napló

Hozzászólás

Lehet, hogy sikerült röptében elkapnom a DAX-ot....
                        [ATTACH]5934[/ATTACH]
                        Én elcsíptem, azóta ki is ütötte a csúszó stopot, nem volt erőm fixre húzni az aljára, lehet elkapkodtam. Most vakarhatom a fejem merre tovább. Azt viszont nem értem, hogy miért nem tettem sell-t az EURUSD-re??? Várható volt egy kis esés, ha nem is ekkora.

Hozzászólás

mergodon eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                          Fel óra az ámcsi piac nyitásig ha fent marad akkor megyek shortolni ym-et igaz csak 30 pontért
                          M1 Supertrenddel folytatom.

Name:	#FDXZ4M1.png
Views:	1
Size:	32,6 KB
ID:	149945

Hozzászólás

M1 Supertrenddel folytatom.
                            [ATTACH]5935[/ATTACH]
                            Egyertelmu, megijedtel nagyon, es erzelem alapu dontest hoztal. Van ilyen
                            Mate. napló

Hozzászólás

bandyTA eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                              Én elcsíptem, azóta ki is ütötte a csúszó stopot, nem volt erőm fixre húzni az aljára, lehet elkapkodtam. Most vakarhatom a fejem merre tovább. Azt viszont nem értem, hogy miért nem tettem sell-t az EURUSD-re??? Várható volt egy kis esés, ha nem is ekkora.
                              Kivételesen az EUR is sikerült lekereskedni. Szintén csak arra léptem be, hogy látszódott a charton, Draghi valami komolyat jelenthetett be. Emlékszel, mondtam, hogy a charton minden rajta van?

Name:	eur.png
Views:	2
Size:	86,3 KB
ID:	149946

Hozzászólás

... igen, de ez olyan, mint Neonak a Mátrix, ha tudja mit kell nézni, akkor látja.

Látom, azért te is rendesen csapatod a pitét.

Hozzászólás

Working...
                                X