Tőzsdei Oktatóközpont kezdőknek - Huntraders.com

Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Dax

Collapse
X

• Szűrés
  • Idő
  • Mutat
Clear All
new posts

• ***** szólj hozzá valamit. mostanába nagyon csendbe vagy. :P

Hozzászólás

• Nah, nekem mara ennyi volt:
      https://www.bigmiketrading.com/tradi...tml#post455347

Nem fogok uj High-ba belekereskedni ennel jobban.
      Mate. napló

Hozzászólás

• Hogy ne maradjon le senki a hírekről, itt vannak a főbb szolgáltatók, ahonnan mindenki (azaz a hírcsatornák is) többségében veszik a híreket. Te is megteheted, van lehetőség bőven és akkor az a kb. 1-2 perc is döntő lehet a beszállásoknál sok esetben. Persze itt is akkor kapsz elsőbbséget, ha fizetsz érte valamennyit.

http://www.bloomberg.com/
        http://thomsonreuters.com/financial/...al-news-feeds/

Hozzászólás

• Bátrak vagytok ti ezekkel az hírekkel . Én azt tanultam hogy nem kereskedunk bele de biztos jobban vagjatok hogyan reagálnak a piacok ilyenkor
          Mate. napló

Hozzászólás

• USSB-FX eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
            Hogy ne maradjon le senki a hírekről, itt vannak a főbb szolgáltatók, ahonnan mindenki (azaz a hírcsatornák is) többségében veszik a híreket. Te is megteheted, van lehetőség bőven és akkor az a kb. 1-2 perc is döntő lehet a beszállásoknál sok esetben. Persze itt is akkor kapsz elsőbbséget, ha fizetsz érte valamennyit.

http://www.bloomberg.com/
            http://thomsonreuters.com/financial/...al-news-feeds/
            Ne felejtsd el amit ajánlottál. Itt a részletes leírás.

Arról tudsz valamit, hogy akinek Reuters előfizetése van, úgy tudom nagyon drága, azok pár perccel hamarább kapják a híreket?

Hozzászólás

• sindler eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
              ***** szólj hozzá valamit. mostanába nagyon csendbe vagy. :P
              Nincs időm kereskedni, azért hallgatok.
              Nagy fejlesztések vannak folyamatban a weboldalon. A korábbi cikkeimet bloggá alakítottam.
              A nagy újdonság, hogy hamarosan megnyitom a blogot a regisztrált tagok előtt. Így bárki közzéteheti majd a saját írásait, képekkel, slideshowwal, vagy akár videóval illusztrálva is. Remélem minél többen fognak írni, és minél többen fogják majd olvasni is. Az aktív bloggereket trading room tagsággal fogom jutalmazni.

Hozzászólás

• mergodon eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                Bátrak vagytok ti ezekkel az hírekkel . Én azt tanultam hogy nem kereskedunk bele de biztos jobban vagjatok hogyan reagálnak a piacok ilyenkor
                Híreknél nagy csapkodást lehet, hogy komolyabb pozival nehéz kibírni. Itt is Dragahi beszélt, elindult lefele a gyertya, shortoltam, erre megfordult, akkor longoltam, ez utóbbi bejött, de ugrott 40 pip a shorton. Látható a shortot is hagytam, miközben nyitottam a longot.

Click image for larger version

Name:	Draghi.png
Views:	3
Size:	36,6 KB
ID:	150252

Ezért bosszantó, hogy ma nem tudtam a beszédről. Mindennap volt pozim csak ma nem, pont amikor nyomni kell a gázt. Lehet, hogy előszőr shortolom, de a nyitóár visszatesztre longot is nyitottam volna. A shorton 20 pip elment volna. Azért azt tudni kell, hogy NFP-nél volt olyan, hogy mind a short, mind a long kiment többször is, és nem tudtam poziban maradni. Lehet, Draghi megbízhatóbb, de mostanában szerintem senki nem mer olyat nyilatkozni, amire összeomlik a tőzsde.

Name:	Draghi_2.png
Views:	1
Size:	52,6 KB
ID:	150253

Euwax is egész nap "súgott".

Name:	chart-21112014-1801-Euwax Sentiment.png
Size:	33,9 KB
ID:	150254

Hozzászólás

• Kb. 1 perc vagy még annyi sem szokott lenni a különbség, mire mindenhonnan jönnek az ingyenes hírek is.

De nézd meg, hogy néha egy egy-egy beszéd alatt már az előtt, hogy te tudnád az okát miért is éppen arra az a hatalmas kanócos gyertya, mekkora mozgás indul be. Néha csak azért, mert elmosolyogja magát az emberke a beszéde alatt vagy sejtetve mond valamit, amit 3 mondat múlva másként jelent ki és indul az ellentábor stb. Nos, van aki ezzel keres milliókat, vannak híres hírkereskedők is, de én is ettől távol tartom magam. Megvárom ameddig aránylag láthatóan beárazza a piac a hallottakat (azaz bezöldül a chartom ), azaz megindul valamerre H1-en is és a korrekcióban keresek belépési lehetőséget, ha az egyezik az én elképzeléseimmel is.

Hozzászólás

Kb. 1 perc vagy még annyi sem szokott lenni a különbség, mire mindenhonnan jönnek az ingyenes hírek is.

De nézd meg, hogy néha egy egy-egy beszéd alatt már az előtt, hogy te tudnád az okát miért is éppen arra az a hatalmas kanócos gyertya, mekkora mozgás indul be. Néha csak azért, mert elmosolyogja magát az emberke a beszéde alatt vagy sejtetve mond valamit, amit 3 mondat múlva másként jelent ki és indul az ellentábor stb. Nos, van aki ezzel keres milliókat, vannak híres hírkereskedők is, de én is ettől távol tartom magam. Megvárom ameddig aránylag láthatóan beárazza a piac a hallottakat (azaz bezöldül a chartom ), azaz megindul valamerre H1-en is és a korrekcióban keresek belépési lehetőséget, ha az egyezik az én elképzeléseimmel is.
                    Hallottam már hírelemző robotok is vannak, kulcsszavakat keresnek. Lehet, hogy még nyitnak is. Emlékszem régebben mondták, hogy Alan Greenspan beszédeit is külön csapatok elemezték, lehet már ezt is számítógép végzi.

Hozzászólás

• Hírek nem jönnek senkinek előbb max House arrest van ha sokat fizetsz akkor beültetsz egy szobába ahol két órával előtte megkapod az híreket de a drótot akkor is csak akkor adhatod le amikor a hivatalos időpont van. Híreket kereskedni szerintem pont a leszurasok miatt para. Szép a gyertyát látni de mennyi rajta a slioage?
                      Mate. napló

Hozzászólás

• ***** eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                        Nincs időm kereskedni, azért hallgatok.
                        Nagy fejlesztések vannak folyamatban a weboldalon. A korábbi cikkeimet bloggá alakítottam.
                        A nagy újdonság, hogy hamarosan megnyitom a blogot a regisztrált tagok előtt. Így bárki közzéteheti majd a saját írásait, képekkel, slideshowwal, vagy akár videóval illusztrálva is. Remélem minél többen fognak írni, és minél többen fogják majd olvasni is. Az aktív bloggereket trading room tagsággal fogom jutalmazni.
                        na az jó hír.

Hozzászólás

• Euwax&Supertrend

Valahogy ki kellen kombinálni az Euwax, Supertrend használatával a irány meghatározást, stop követést. Supertrend a 230 pip elmozdulásból csak 30 pipet adott vissza.

Name:	#FDXZ4M5.png
Size:	56,2 KB
ID:	150258

Euwax végig adta az emelkedést.

Name:	chart-21112014-1853-Euwax Sentiment.png
Size:	33,4 KB
ID:	150257

nem csak ma, hanem szinte mindig a másik oldalon áll. Birger is használja az Euwaxot, nem túl szimpatikus módon a térdét csapkodva röhög, amikor ránéz. Lehet, hogy innen tudja, mikor kell nyomni a gázt.

Name:	Euwax.PNG
Size:	106,6 KB
ID:	150255

S&P-re is van ilyen index, szinte ott is mindig a rossz oldalon állnak.

Name:	Follow the Cheese!.PNG
Size:	172,2 KB
ID:	150256

Na ezt kellene valahogy összehozni.

Hozzászólás

• Supertrend M5-n már jelez, Euwax nem mozdul. Nem lennék meglepve, ha hétfőn a szakadó DAX-ot extrém módon vennék.

Name:	Supertrend.PNG
Size:	129,8 KB
ID:	150260

Name:	chart-21112014-1932-Euwax Sentiment.png
Size:	33,8 KB
ID:	150259

Hozzászólás

• Gábor! Egy verzió a mai napra, ami teljesen egyszerű klasszikus stratégiára épül - csak hinni kell benne és nem újabbakat keresni - szerintem.

Itt viszont egy aktuális példán most legalább meg tudom mutatni, hogy miért is egyszerűbb nekem a Renko. Ezt a jelet, amit így bead (lásd ma 2x is, mint ha tesók lennének), én gondolkozás nélkül be merem kötni, mert a mappámban van kb. 50 db. ilyen, közel 100%-ban egyforma elmentve csak az elmúlt 2 hónapról (JPY párok és DAX főleg) és már ezzel álmodom, ezek vannak az irodám falán kitéve...

A másik pozícióépítéses topikban meg ott van egy videón, mi is az a 12 x PB azaz pozícióépítés, amire ráfejlesztettünk egy expertet, hogy egyetlen gombnyomással megoldja a feladatot onnantól. Csak akkor nem hoz ez a stratégia hosszabb távon, ha akár egyszer is belenyúlunk, mert azt gondoltuk a kereskedés hevében, hogy most megint nagyon okosan tudunk dönteni... Én nem hiszek a rögtönzésben már (már nem), hanem annak a kereskedési időn kívül jól átgondol és ellenőrzött statisztikának, amelyik matematikai alapon hozhat nyereséget.

Most viszont egy kicsit pihentetek egy időre, nehogy valaki még hányingert kapjon a hülyeségeimtől
                              Csatolt fájlok

Hozzászólás

Gábor! Egy verzió a mai napra, ami teljesen egyszerű klasszikus stratégiára épül - csak hinni kell benne és nem újabbakat keresni - szerintem.
                                Köszi! Ezt kötöttétek is? Amit én felraktam, Draghi beszéd, nyitóár visszateszt, M5 Supertrend követés is teljesen alap, nem bonyolult, mégsem voltam benne.

Hozzászólás

Working...
                                X