Tőzsdei Oktatóközpont kezdőknek - Huntraders.com

Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Dax

Collapse
X

• Szűrés
  • Idő
  • Mutat
Clear All
new posts

• _Gabor_ eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Euwaxot egyre jobban adják. Attól tartok, jó az irány, csak szűk a stop.

[ATTACH]6355[/ATTACH]
    Nekem ezek a logikus belepok mara. Szint is jo helyen van, a kep is csodalatos a belepesre, szuk stopokkal meg lehet uszni (1-2 giftet persze lehet hogy kellett volna adni), es 30 tick = 15 pont elmozdulas siman megvan...

A szint miatt amit neztem, nekem logikus most egy kis visszaeses, de fogalmam sincs mennyit fog visszaesni. En kivettem volna 9810 kornyeken... de meg lehet hogy felpattan, csak hat nem hiszem Kb megcsinalta amiert jott... De mondom, nem ismerem a DAX-ot, nem tudom ilyenkor ebedidoben milyen visszaesest csinal... Csak nekem ez volt a logikus szint, es nem amit te behuztal trendline-al...
    Csatolt fájlok
    Mate. napló

Hozzászólás

• A chartodon mi a belépő? Kitör a téglalapból, alul megváltozik a pöttyök színe?
      A végén újra megnézi a nyitóárat. Lehet, hogy jól mutatja az Euwax a napi irányt, de azért erre is figyelni kell. Ha nyitón is extrém módon adják, lehet, nyitok egy longot.

Hozzászólás

• M1-s trerendvonalat tört, de az Euwaxot is elkezdték venni.

Click image for larger version

Name:	#FDXZ4M1.png
Views:	1
Size:	38,8 KB
ID:	150325

Name:	chart-24112014-1110-Euwax Sentiment.png
Size:	22,7 KB
ID:	150326

Hozzászólás

• _Gabor_ eredeti hozzászólása
          A chartodon mi a belépő? Kitör a téglalapból, alul megváltozik a pöttyök színe?
          Nincs egyertelmu belepo a charton Ugy ertem nincs egyertelmu szabalyrendszerem a belepesre. Amiket figyelek:
          - Megfelelo szint legyen, es megfelelo iranyba probaljak kereskedni
          - Ha fordulast varok, akkor az legyen szep
          - Ha belepek, akkor probaljak pending orderrel belepni, es lehetoleg meg elkapni az aljat a dolognak, tehat semmi esetre sem kitores

Ha nezed a chartokat, akkor az elso belepo (bal felso negyzet)
          - Itt nem tudom volt-e barmilyen szint, tehat ez alapjan nem belepo
          - Lent viszont van egy szep elvalas a MACDBB line es a bogyok kozott, ami indukalhat egy eros momentumot lefele, ezert jeloltem hol lephetnek be Market Orderrel ha akarnak... Mivel nem volt szint, ezert okosabb kihagyni persze ezt a tradet, de elemzes kerdese a DAX-on...

A masodik belep az mar tiszta also negyzet
          - jo helyen vagyunk napi low-nal, tehat van mit keresnunk. Hirek elott nem valoszinu hogy kimennenk a napi low-bol inkabb maradunk otthon es biztonsagi jatekot jatszunk
          - Belepo sima ugy, az ar szep lassan fordul nincs momentum csapongas, szep kis csata megy... lehet pending orderezni valahova a gyertyak alljara, es remenykedni hogy nem lesz leszuras (nem volt )

Ez utan a helyes strategia, ha hirekig messze kerulunk a belepotol, akkor varni a hireket, es orulni ha pozitiv, ha negativ, akkor kivenni kicsi nyeroben.
          Itt meg is van 78 pont, en tovabb nem biztos hogy neznem (minek)

Aztan jon a harmadik doboz.
          - Elvileg jo helyen vagyunk (elemeztuk)
          - A kep annyira nem szep mint eddig, viszont a 440 tick charton az... szoval meger egy shortot. Konnyen kotheto pending orderrel, mivel nincs momentum csak sima harc es lassu fordulas.
          - Ha megnezed a 440-es tick chartot szep trend volt felfele eddig, kicsit zavart bele csak a hriek 1 piros bogyoval, szoval most hiheto ha kicsit elfarad es visszaesik. Mondom megegyszer, nem ismered a DAX-ot nem tudom ilyenkor mit szokott csinalni meddig esik vissza meg ilyenek, de kep alapjan en ezt latom...

Nincsennek 100%ig obijektiv beszalloim, es szeretek ugyesen beszallni ha pl lassu a fordulas, es nem elkapkodni (pending order) ha viszont csapatja a piac, es van momentum akkor ilyenre nincs ido
          Csatolt fájlok
          Mate. napló

Hozzászólás

• mergodon eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
            Nincs egyertelmu belepo a charton Ugy ertem nincs egyertelmu szabalyrendszerem a belepesre. Amiket figyelek:
            Köszi! Kezd hozzászokni a szemem a chartodhoz. Csak azokkal a pálcikákkal nem bírok. Egyébként miért is jobban használható, mint a gyertya? Te inkább ezt szoktad meg?

Hozzászólás

• Nullába húztam. Euwax lassan közelít a nullához. Lehet, az USA nyitásig már nem kellene erőltetni a kereskedést.

Size:	38,0 KB
ID:	150329

Name:	chart-24112014-1152-Euwax Sentiment.png
Size:	23,4 KB
ID:	150330

Hozzászólás

• A gyertyában van csomó felesleges informacio én nem használom azokat belépési signalra hogy felette zárt vagy három piros után egy zöld meg nem érdekel a kanoc sem így kevesebb helyet foglal el szellesegben. Meg persze ezt szoktam meg
                Mate. napló

Hozzászólás

A gyertyában van csomó felesleges informacio én nem használom azokat belépési signalra hogy felette zárt vagy három piros után egy zöld meg nem érdekel a kanoc sem így kevesebb helyet foglal el szellesegben. Meg persze ezt szoktam meg
                  Hallottam már olyat, hogy egyszínű gyertyával lehet, hogy könnyebb. Meta-n ilyenek a pálcikák.

Size:	25,4 KB
ID:	150331

Hozzászólás

Hallottam már olyat, hogy egyszínű gyertyával lehet, hogy könnyebb. Meta-n ilyenek a pálcikák.

[ATTACH]6365[/ATTACH]
                    Meglesz az a 9818... Es megvolt megint a 30 pont lefele. Persze semmi jelentosege, mert csak annyit mondtam hogy lesz egy pullback... Kep alapjan, ez mehet barmeddig felfele meg, de meg is fordulhat Kaja ido jon, szerintem itt fognak benazni a safe-zonaban...

Egyebkent teljesen lenyegtelen mi a chart type. A lenyeg hogy olyan legyen amit az elemzesed soran hasznosnak talalsz. Mivel nekem ezt mutattak meg amikor tanultam future-t kereskedni ehhez szoktam hozza. Bogyok vannak a close helyen, es nem zavarja a szememet hogy zold vagy piros eppen egy aktualis szint... nem azt nezem, azt nezem hova logikus hogy menjen, es oda hogy lehet belepni hogy nekem is megerje
                    Csatolt fájlok
                    Mate. napló

Hozzászólás

• Euwax nulla fölé, pozi meg kiment.

Size:	35,0 KB
ID:	150333

Name:	chart-24112014-1212-Euwax Sentiment.png
Size:	22,9 KB
ID:	150334

Most meg lefelé. Lehet, hogy jobb extrém tartományban keresni az ellentétes belépőket.

Name:	chart-24112014-1220-Euwax Sentiment.png
Size:	22,8 KB
ID:	150335

Hozzászólás

Meglesz az a 9818... Es megvolt megint a 30 pont lefele. Persze semmi jelentosege, mert csak annyit mondtam hogy lesz egy pullback... Kep alapjan, ez mehet barmeddig felfele meg, de meg is fordulhat Kaja ido jon, szerintem itt fognak benazni a safe-zonaban...
                        Kis négyzetekben lévő gyertyaszám, idő, értékkel a hullámzást jelzed?

Hozzászólás

Az csak egy MACDBB indikator amit kezdek ugy ismerni mint a tenyeremet. Magyarul meg nem tudnam neked mondani hogy mit nezek rajta de ha zavar van az eroben, es nem a megszokott modon viselkedik, akkor lehet fordulas. Akkor igazan szep a dolog, ha nem elesen veszi be a kanyart, hanem szep ivet huz. Akkor kenyelmesen van idod elhelyezni a beszallot, es remenykedni hogy a kanyar folytatodik.
                          Ellentetben peldaul egy hirekkel teli idoben, ugyanez az indikator eres toreseket fog mutatni es kb csak arra van lehetoseged, hogy vagy szintre lepjel be vagy birka modjara kovessed a tomeget

Mondtam mar talan valamikor hogy amikor Horst-tol tanultam ezt az egeszet, akkor odaadott egy excel-t, ahol fel volt sorolva 10-20 jel, signal hivd ahogy akarod. Es ezeken mentunk vegig egyesevel, ujra meg ujra. En meg jo tanulo modjara ujra meg ujra vegigneztem 1 eves history data-t, szoval most mar megszokta a szemem a dologot, es egesz jol megy az alkalmazasa. Foleg ha utolag kell chartot olvasni
                          Mate. napló

Hozzászólás

Az csak egy MACDBB indikator amit kezdek ugy ismerni mint a tenyeremet.
                            Mondtam mar talan valamikor hogy amikor Horst-tol tanultam ezt az egeszet, akkor odaadott egy excel-t, ahol fel volt sorolva 10-20 jel, signal hivd ahogy akarod.
                            Horsttól tanultál? Akkor jó mentorod volt. Ezért volt ismerős a chart kép, amikor a videóját néztem. Én különben a sárga szaggatott vonalú négyzetekre gondoltam.

Hozzászólás

Horsttól tanultál? Akkor jó mentorod volt.
                              Mindig mondtam hogy Horst-tol tanultam. Nezd meg. Megvolt a 9018 - ezt irtam tegnap este ha jol emlekszem. Most mar maradnek short. Ha ez a szint elesik, akkor lovesem sincs hogy mi tortenik a piacon, viszont szerintem amcsi nyitasig konnyeden megnezheti ujra a low kornyeket. Miert ne?

Van divergency (sarga vonalak) van itt minden...

Ha megnezed egyebkent a MACDBB adott beszallo jelet elotte is. Csak nem voltunk megfelelo szinten. Nagyon nem. A semmi kozepen voltunk. Fordulhat ott? Hat persze hogy fordulhat... Nagy az eselye? nem tudom, de ha elmegy 9018 akkor legalabb meg jelentos szinten is vagyunk...
                              Elment, jott signal, lehet beulni a shortba, max nem jon ossze... na bumm de ennek van ertelme szerintem...
                              Csatolt fájlok
                              Mate. napló

Hozzászólás

Bocsi, az csak mero eszkoz a metatrader-ben is van, hogy hany pontot mozdult el az ar, kb onnan probaltam merni ahol realis beszallni, es hogy kb meddig lehet megjatszani az adott alakzatbol....
                                Mate. napló

Hozzászólás

Working...
                                X