Magyar Tréderek Közössége

Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Dax

Collapse
X

• Szűrés
  • Idő
  • Mutat
Clear All
new posts

• ***** eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Ennyire futotta. Részletek a videóban.
    Köszi! Jó ez a videós bemutatás. Te, hogy szállsz ki a pozikból? Csúcs-völggyel kiséred M5-n? Én nem tudom megtalálni az egyensúlyt a ne sokat engedjek vissza, illetve hagyjam nőni a nyereséget között. Egyébként lehet, hogy van valami a céláras zárásban. Ha jól emlékszem Birger 1-1,5 RR-be is belemegy. Nem tudom, hogy 10 vagy 20 pontos stopnál.

Hozzászólás

• _Gabor_ eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
      Nekem az a fő gondom, hogy nem tudom meddig tartsam a pozit. Igaz lehet, hogy a sokszor bevált 30 pontos, jelentős szint, célárnál kellene maradni. Neked a MACDBB mennyire pontosan jelzi a 20-30 perces trendek fordulóját? Nem szoktad vele továbbkísérni a pozit, mert a 30 pontos kiszállás vált be a legtöbbször?
      Szerinted jo volt ez a kiszallo vagy nem? Hulye kerdes nem? Mihez kepest. Ha azt nezzuk hogy 10 tick SL-al szalltam be, es 40 tick-et nyertem. Akkor ***** jo volt.
      Ha azt nezem hogy 20 percig tartott a trade akkor sem rossz
      Ha azt nezem hogy masfel ora mulva, mar 50-60 pontot is lehetett volna vele nyerni (persze mivel koveted le... ) akkor milyen szar voltam nem?

Minden csak viszonyitas kerdese. a MACDBB-t ahogy a szinteket sem hasznalom sajat magaba. Ha MACDBB alapjan szalltam volna ki, mar reg ki kellett volna szallnom. Nem ilyenkor matematikai statisztikat nezek. Tudom hogy 16:00-ig 60% esellyel nem fog a piac fordulni, Kozel vagyunk a GAP-hez, tehat GAP elott 5 pont vszinu hogy meglesz. Ennyi...

De nagyon fontos hogy mi az amit keresek. Ha megnezed a beszallomat, semmilyen konfirmacio nem volt. Semmi ami arra utalt volna hogy az ott meg fogja tartani az arat es fordulni fog. Megis bekotottem.
      Miert?

Mert elemeztem a piacot, es mert szep volt a kep. Ha az ott mukodik, akkor pont ugy kell mukodnie ahogy ma mukodott, ha nem mukodik, akkor eleve szarba vagyok es uj tervet kell farigcsalnom. De azzal minek foglalkozzak addig, amig az eredeti legegyszerubb tervem mukodik. Mukodott. Kesz ennyi! koszi a halakat...

Tehat nem az a jo kerdes hol a kiszallo, hanem melyik kereskedesi rendszerhez kepest hol a jo kiszallo.
      Mondok egy masik peldat. Lattad gondolom Zolee mai videojat. O trend-re lo. En az eletbe nem kotottem volna be ott trade-t. Nekem az mar hihetetlen keson van, neki nincsen, mert maskepp figyeli nezi a piacot. Ha elkapja a trendet, akkor neki mar megerte a dolog, egyebkent meg manageli a tradet, folyamatosan nezi terelgeti.
      En nem bantom a SL-omat, nem nagyon huzom BE-be, kimegyek csinalok magamnak kajat, ha mar latom hogy elindult a dolog, es sok tennivalom nincs vele. Nagy meglepetesek ugysem lesznek. Ha meg vannak, akkor eleve szar van a palacsintaba, mert valami nem a megszokott modon tortenik
      Csatolt fájlok
      Mate. napló

Hozzászólás

Te, hogy szállsz ki a pozikból? Csúcs-völggyel kiséred M5-n?
        Helyzetfüggő. Nem lehet pár sorban leírni, ezért használok mozgóátlagokat, amiket egymáshoz, és az ármozgást hozzájuk próbálom viszonyítani.
        Hullámokban gondolkozom, az egyedi gyertyák iránya kevésbé érdekel.
        Még én sem vagyok elég türelmes.

Hozzászólás

• mergodon eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
          En nem bantom a SL-omat, nem nagyon huzom BE-be, kimegyek csinalok magamnak kajat, ha mar latom hogy elindult a dolog, es sok tennivalom nincs vele. Nagy meglepetesek ugysem lesznek. Ha meg vannak, akkor eleve szar van a palacsintaba, mert valami nem a megszokott modon tortenik
          Köszi! Nem is emlékeztem, hogy az SL-t nem nagyon szoktad mozgatni.

Hozzászólás

Helyzetfüggő. Nem lehet pár sorban leírni, ezért használok mozgóátlagokat, amiket egymáshoz, és az ármozgást hozzájuk próbálom viszonyítani.
            Hullámokban gondolkozom, az egyedi gyertyák iránya kevésbé érdekel.
            Még én sem vagyok elég türelmes.
            Köszi! Ahhoz kell gyakorlat, hogy felismerjük éppen milyen a piac mozgása. Jelentős szintek körüli céláras zárás, addig jól lesz szerintem.
            Erre is ajánlatos figyelni.

Click image for larger version

Name:	Siker.png
Views:	1
Size:	27,5 KB
ID:	150355

Hozzászólás

Köszi! Ahhoz kell gyakorlat, hogy felismerjük éppen milyen a piac mozgása. Jelentős szintek körüli céláras zárás, addig jól lesz szerintem.
              Erre is ajánlatos figyelni.

[ATTACH]6389[/ATTACH]
              Elmondom mitol fugg. Sajat magadtol! Ha raerzel a sajat utadra, akkor biztonsagba erzed magad. Ha biztonsagba erzed magad, akkor nem erdekel egy masodpercig sem, ha kimaradtal egy 200 pontos elmozdulasbol, mert tudod hogy masnap ugyanugy sikeres leszel, es valojaban nem maradtal le semmirol.
              Ha ez nincs meg, es nem ereztel meg ra, akkor kutatod ezerrel hogy mit is kellene jobban csinalnod, hol csuszik el a dolog, valtogatod a dolgokat keresed a tutit csak eppen nem talalod.

Erdemes ezt elolvasni, szoljal ha esetleg nem tudsz angolul, biztos megtalalom magyarul is:
              http://eminitutor.com/5-steps-to-becoming-a-trader/

Ha mar ismerted bocsi. Ezert nem szeretem amikor peldalozol mas traderekkel, hogy ok mit szoktak csinalni. Osszehasonlithatatlan ahhoz kepest, hogy te mit csinalsz, te hogy latod a piacot, te hogy lepsz be stb... Otleteket lehet szerezni, de a vegen a dontes mindig a te kezedben lesz!
              Mate. napló

Hozzászólás

biztos megtalalom magyarul is:
                Nálam megvan, nem kell keresni.

Hozzászólás

Nálam megvan, nem kell keresni.

Kiraly, ott van Zolinal. En azt mondom most vagyok a 4-es szinten. Es az elmult egy evem a 3-as szintrol szolt. _Gabor_ szerintem nalad meg a 3-as szint a nyero, ha ennyire kivancsi vagy masokra, es nem arra amit te csinalsz... Zoli meg eleg korrekt modon tolja ha mar oktatni is meri, szoval beszavazom neki az 5-os szintet
                  Mate. napló

Hozzászólás

Erdemes ezt elolvasni, szoljal ha esetleg nem tudsz angolul, biztos megtalalom magyarul is:
                    Köszi! Valamennyire beszélek, legfeljebb kiszótárazom. Közben látom Zolinál megvan magyarul.

Hozzászólás

Köszi! Valamennyire beszélek, legfeljebb kiszótárazom.
                      Nem kell ott van Zolinal magyarul, eleg jo forditasban... Bocsi az allando angol linkekert, csak tenyleg alig olvasok magyarul tozsdet nem sznobsag, csak nem ezt szoktam meg
                      Mate. napló

Hozzászólás

• [OFF] (sorry)

Nival kisdobos jelenti 3-as szinten tombol

1: kb 2 hét volt jah

2: ez kimaratt, nem kerestem a szent grált, nemis értem mér, lehet azis kell majd hozzá hogymajd egyszer profi tréder legyek... tudom hogy lehet vele pénzt keresni, tudom hogy hosszu az út, nem fizetek szignálért, csoda indikátorért satöbbi, ez a szint 3 hónap alatt lezajlott, azaz még dec elejéig zajlik (még tesztelgetek ilyesmi azért tart még)

3: ITTEN VAGYOK MOST, büszkén

4-5: Hát, sajna nemtom mikor fogok szintet lépni, hosszu az út, de kaptam sok tanácsot, segítséget, csak végig kell rajta menni, már kivan világítva. Szépen lassan, lépésről lépésre.

[/OFF]

Hozzászólás

• Tőzsde Fórum Sentiment Index

_Gabor_ eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                          Arra gondoltam kipróbálhatnánk, beírjuk, hogy látjuk a chartot. Valószínüleg a többségi véleménynek az ellenkezője fog történni, de talán kiderülne, mik azok a tipikus híbák, amiért többnyire rossz irányba állunk.

Napos chartot nézve, olyan erővel tépik a piacot, hogy szerintem előbb lesz meg a 10.000, mielőtt bezárná a gapet. Ha viszont reggel 9 órai nyitásra lesz egy óriási spike, az Euwaxot extrém módon adják, akkor shortolom, M1 Supertrenddel követve.

[ATTACH]6321[/ATTACH]

M5-n berajzoltam a szinteket. ha valakinek tettszik ez a chart beállítás, innen, le tudja tölteni, a Supertrenddel együtt.

[ATTACH]6322[/ATTACH]
                          Úgy néz ki a DAX nem foglalkozik, trendvonallal, fibo 161,8-al, marad, hogy a napos chartot nézve, olyan erővel tépik a piacot, hogy szerintem előbb lesz meg a 10.000, mielőtt bezárná a gapet.

Name:	#FDXZ4Daily.png
Size:	48,3 KB
ID:	150357

Name:	#FDXZ4M5.png
Size:	46,4 KB
ID:	150358

Hozzászólás

• Ránézek reggel hátha megint felrevezetek valakit
                            Mate. napló

Hozzászólás

Most látom ez a Horst oldala. Te ezen a 3 hónapos képzésén voltál? Valószínüleg itt Birgerről beszél. Some self proclaimed trading guru started the rumor that 10,000 plus hours of screen time are required before you can see the light.

Hozzászólás

Most látom ez a Horst oldala. Te ezen a 3 hónapos képzésén voltál? Valószínüleg itt Birgerről beszél. Some self proclaimed trading guru started the rumor that 10,000 plus hours of screen time are required before you can see the light.

Igen. Nem tudom kiről beszél soha nem kérdeztem gondolom sales speach nem hiszem hogy birger ismert lenne Amerikában
                                Mate. napló

Hozzászólás

Working...
                                X