Tőzsdei Oktatóközpont kezdőknek - Huntraders.com

Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Dax

Collapse
X

• Szűrés
  • Idő
  • Mutat
Clear All
new posts

• Megmutatom, ahogyan az én jelrendszerem adta a lehetőségeket annak aki hasonlóan kereskedik a DAX-on a mai napon a 6(!) pontos SL-el.

Az irány nem volt kérdéses a H1 alapján, hogy merre kell jelet keresni. Ennél zöldebb már nem lesz a jelrendszer.

A beszállókat szigorúan Renko charton nézve (de szemléltetésnek ott a gyertya chart is) ezek a jelek voltak az érvényesek. A legerősebb "4 PFZ" zónában adta be az alsó indikátor ezúttal mindet, ami ugyebár 4 időtáv erősségét méri. Aki a 45 pontos TP-vel kereskedik (a 45 és 75 amit ajánlok), ma az járt jól, mert az első kötés átlagáron zárt, a második vesztes lett, de a harmadik már simán TP 45 pontnál, az meg 45 pontnál is már a 6 rákötéssel bizony szépet hozott a konyhára. A 75-os TP most nem jött össze, ami az igazán nagy nyereséget hozza.

Az átlagáras SL-t mi úgy használjuk, hogy kötésenként az átlagártól eltoljuk, minden rákötésnél az előzőnél egy kicsit nagyobb értékkel, hogy már azért 5-6 rákötésből ne csak nullában, hanem pár százalékos nyerőben szállhassunk ki.

Itt hadd jegyezzem meg, bizony kell idegrendszer végignézni, hogy pl. 60 pontról, mint ma is, ahol már akár 40-50%-os nyerőben is van a számla, közel nullában kistoppolódik egy kötés :-) Ezt viszont csak akkor lehet elviselni, ha már ez nem újdonság annak aki alkalmazza ezt a fajta stratégiát, hisz benne, mert csak ezek hozzák az igazán nagy nyerőket ("Let the profit run"), amelyek a folyamatosan alkalmazott stratégiát egyensúlyban tartják és át is viszik erősen a nyereséges oldalra előbb utóbb egy- egy sorozatban.

Kérdezik sokan, hogy mikor érdemes kereskedni, honnan lehet tudni, hogy most jó-e a piac nekünk? Nos azt szerintem sohasem lehet tudni, hogy meddig lesz jó, de azt igen, hogy ha sokáig rossz volt, utána amikor megindul és minden "kizöldül", érdemes benne próbálkozni...
    Csatolt fájlok

Hozzászólás

• _Gabor_ eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
      Úgy néz ki a DAX nem foglalkozik, trendvonallal, fibo 161,8-al, marad, hogy a napos chartot nézve, olyan erővel tépik a piacot, hogy szerintem előbb lesz meg a 10.000, mielőtt bezárná a gapet.

[ATTACH]6391[/ATTACH]

[ATTACH]6392[/ATTACH]
      Megneztem a chartokat, es nem valtozott a shortbol az allaspontom. 9833 jo supportnak tunik elkapni egy reggeli pullback-et szerintem. En nem gondolom hogy nagyon messze mennenk a biztonsagi zonakbol mielott kijonnek a GDP adatok amerikabol.

A piac ma mar nagyon elo van keszitve egy hatalmas esesre, es ma mar sokkal szebb a kep ra, mint tegnap...

Itt van egy kep rola. Fontos latni hogy nem tokeletes a kep, de ha esik innen akkor szerintem siman fog 9600-ig. Ha 9863 fele kerul, akkor a kep ugyis eltunik, es megint masik jatekot jatszunk

Szoval az en strategiamra, siman beleferne egy reggeli short, aztan hagyni a fenebe az egesz napot
      Csatolt fájlok
      Mate. napló

Hozzászólás

• mergodon eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
        Megneztem a chartokat, es nem valtozott a shortbol az allaspontom. 9833 jo supportnak tunik elkapni egy reggeli pullback-et szerintem. En nem gondolom hogy nagyon messze mennenk a biztonsagi zonakbol mielott kijonnek a GDP adatok amerikabol.
        Reggel pont lemaradtam a kedvenc belépőmről, és kergettem a piacot. Azóta már 3x visszament a DAX záróra. Euwax nullán imbolyog.

Click image for larger version

Name:	chart-25112014-0945-Euwax Sentiment.png
Views:	1
Size:	18,9 KB
ID:	150363

Hozzászólás

• Euwax átment negatívba.

Name:	#FDXZ4M1.png
Size:	45,2 KB
ID:	150364

Name:	#FDXZ4Daily.png
Size:	47,3 KB
ID:	150365

Name:	chart-25112014-0954-Euwax Sentiment.png
Size:	19,3 KB
ID:	150366

Hozzászólás

• Megy a szkander.

Name:	#FDXZ4M5.png
Size:	52,7 KB
ID:	150367

Most látom a képen, hogy ezt még M5-n sem lehet kereskedni, nagyon zavaros. M1-n valamivel tisztább.

Size:	41,9 KB
ID:	150368

Hozzászólás

• Jaja... Epp ennyit allitottam, egy sima short, 25 pont ugylatom megvolt kenyelmesen. Kesz a nap, szep volt, koszi a halakat ennyi

Milyen beszalloid voltak es hol azt meg tudod mutatni?
              Mate. napló

Hozzászólás

Jaja... Epp ennyit allitottam, egy sima short, 25 pont ugylatom megvolt kenyelmesen. Kesz a nap, szep volt, koszi a halakat ennyi

Milyen beszalloid voltak es hol azt meg tudod mutatni?

Nekem ez a kedvenc belépő. Ami tegnap is volt shortban. Hirtelen nagy elmozdulás, majd a végén egy leszúrás. Az elsőt kihagytam. 2 perccel később léptem be. Már csak kergettem a piacot. Lehet, hogy jobb is, mert nullába húzva, kiment volna. SL M1-en követve, +40 pipen.

Size:	37,2 KB
ID:	150369

Hozzászólás

Nekem ez a kedvenc belépő. Ami tegnap is volt shortban. Hirtelen nagy elmozdulás, majd a végén egy leszúrás. Az elsőt kihagytam. 2 perccel később léptem be. Már csak kergettem a piacot. Lehet, hogy jobb is, mert nullába húzva, kiment volna. SL M1-en követve, +40 pipen.

[ATTACH]6405[/ATTACH]
                  Jonak tunik, nem latom a volume-t, de tuti hogy van divergency a masodik belepore, es akkor lehet kisergetni... a masodik az nagyon safe-nek tunik, kb comfirmation nelkul lehet kotni minimalis kockazattal, ha mukodik (ha mukodik akkor mar ugysem jon visszateszt, ha meg van visszateszt, azt jelenti hogy nem akar mukodni )

Akkor most jo kivarast remeljuk neked lesz igazad es felrepul 10.000-ig, es nem nekem:P hogy fordul es visszaesik
                  Mate. napló

Hozzászólás

• M1 Supertrend is visszaad 23 pipet, de ennél szorosabban már nem tudom követni. Kiszálló lehetne még egy ellentétes "kedvenc beszálló", de nem láttam olyan nagy felszúrást.

Size:	37,2 KB
ID:	150370

Hozzászólás

• Alakulgat.

Size:	37,7 KB
ID:	150371

Hozzászólás

• Euwaxot stabilan adják, de ez nem akar mozdulni. Lehet, hogy 70 pont után már nem kellene vacakolni. Zárni, arra a napra meg is van.

Size:	37,5 KB
ID:	150372

Name:	chart-25112014-1040-Euwax Sentiment.png
Size:	19,4 KB
ID:	150373

Hozzászólás

• Lassan 1 órája semmi. Lehet, már ebédelnek a brókerek? Euwax emelkedik.

Size:	41,2 KB
ID:	150374

Name:	chart-25112014-1058-Euwax Sentiment.png
Size:	20,3 KB
ID:	150375

Hozzászólás

• Zártam az utolsó napos csúcson, 9900 környékén.

Size:	38,8 KB
ID:	150376

Name:	#FDXZ4Daily.png
Size:	46,4 KB
ID:	150377

Euwaxot adják, lehet van még emelkedés, de nekem ennyi elég volt.

Name:	chart-25112014-1110-Euwax Sentiment.png
Size:	20,5 KB
ID:	150378

Hozzászólás

Zártam az utolsó napos csúcson, 9900 környékén.

[ATTACH]6412[/ATTACH]

[ATTACH]6413[/ATTACH]

Euwaxot adják, lehet van még emelkedés, de nekem ennyi elég volt.

[ATTACH]6414[/ATTACH]
                              Ez szep, de ezt most miert zartad le? Es miert nem epitettel ra, pont most adja a trendet, ezt mar tartottam volna
                              Mate. napló

Hozzászólás

Ez szep, de ezt most miert zartad le? Es miert nem epitettel ra, pont most adja a trendet, ezt mar tartottam volna
                                Utolsó napos csúcs, 9900, 114 pontos napi mozgás, USA nyitás. Lehet, hogy az M1 Supetrenddel még mehetne, mert csak 20 pipet enged vissza. Mire ezt leírtam ki is ment. Lehet pattan a napi maxról. Azért azt jó tudni, hogy a stopot nem kell automatikusan nullába húzni, ahogy te is írtad.

Size:	38,8 KB
ID:	150379

Euwaxot nagyon adják. Ha ennyire extrém módon adják, én inkább long belépőt keresnék.

Name:	chart-25112014-1135-Euwax Sentiment.png
Size:	20,9 KB
ID:	150380

Hozzászólás

Working...
                                X