Magyar Tréderek Közössége

Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Dax

Collapse
X

• Szűrés
  • Idő
  • Mutat
Clear All
new posts

• simifx eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    A lucem hedge is egy ilyen strati.
    Igen ilyen!
    De sokan le is nullázták a számlájukat!
    Én is próbáltam még éles számlán is de csak buktam vele...
    Azóta nem foglalkozom vele

Hozzászólás

• alkonya eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
      Igen ilyen!
      De sokan le is nullázták a számlájukat!
      Én is próbáltam még éles számlán is de csak buktam vele...
      Azóta nem foglalkozom vele
      Ez csak annyit jelent, hogy a Lucem stratégiája a kipróbált páron, és időszakban bukott. (Csak trendelő párokon/piacon működhet.)

SL nélküli stratégiák sokfélék vannak, a gridezés is az, de ez nagyon általános kifejezés, sokféle módszert takarhat.

Hozzászólás

Szerintem a Stop nélküli kereskedéskor mindig a saját tőkéd a Stop.
        persze ez nem így van.

Hozzászólás

• moncsicsi78 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
          Ez csak annyit jelent, hogy a Lucem stratégiája a kipróbált páron, és időszakban bukott. (Csak trendelő párokon/piacon működhet.)

SL nélküli stratégiák sokfélék vannak, a gridezés is az, de ez nagyon általános kifejezés, sokféle módszert takarhat.
          kapsz egy hírnévpontot. :P
          egyébként ambrikát tegnap lehet bezavartam a számlastopos fogalommal, mert csak egy kis részét fedi le a pozis SL nélküli kereskedési rendszereknek.
          sokkal jobb az a kifejezés, hogy: "SL-es és SL nélküli kereskedési rendszerek." ahol SL-t csak pozi SL-re értjük.
          egyébként én sem nagyon használok számlastopos és pozi SL nélküli kereskedési rendszereket. azért írtam ambrikának nyithat erről topicot.

Hozzászólás

• _Gabor_ eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése

... Egyszerre kell nyitni shortot, longot? Egyik biztos nyerő lesz, de mi lesz a másikkal, amin ugyanannyi a vesztő? ...
            BÚÉK mindenkinek, sziasztok! Új vagyok ezen a fórumon, de szerintem ellentétes pozíciók nyitogatásával csak a bróker lesz gazdagabb . Az együtt futó ellentétes pozícióid a számlád szempontjából majdnem olyanok, mintha nem nyitottál volna semmit, csak akkor "élesednek", amikor az egyik irányt lezárod (a longok és a shortok száma már nem egyenlő). Így viszont egyszerűbb és olcsóbb is, ha az együtt futó pozik nyitása helyett csak akkor lépsz be valamelyik irányba, amikor az együtt futó pozíciók valamelyikét épp bezárnád.

Hozzászólás

• sindler eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
              Köszi!

Hozzászólás

• _Gabor_ eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                Boldog új évet kívánok mindenkinek!

Mondjátok el légy szíves, hogy lehet stop nélkül kereskedni? Egyszerre kell nyitni shortot, longot? Egyik biztos nyerő lesz, de mi lesz a másikkal, amin ugyanannyi a vesztő?
                Lehet, hogy volatilis terméket kell kereskedni, ami ide-oda pattog, és mind a short, mind a long nyerőbe fordul?

BC-nél ha jól emlékszem azt csinálták, hogy kiülték a vesztőket, és kicsi nyerőnél már zártak.

Szevasz Gábor!

Nincs szándékomban szétoffolni a topicot, de megpróbálok válaszolni a kérdésedre - nem dax-on, hanem EU-n.
                Így: https://www.mql5.com/en/charts/28255...ral-markets-as Idén febr óta dolgozom ezen a demon. Ez teljesen hasonló mint az élő számláim. Azokat nem fogom feltenni, de bárki megnézheti élőben. Kamionos tavasszal látta. A terminal ablakot feltoltam, hogy néhány pozi és az egyenleg sáv látszódjon. Nincs sl sehol sem.
                Itt a szla történet erre az évre: https://www.mql5.com/en/charts/28255...ral-markets-as
                Konzervatív, nem kihegyezett tréddel elfogadható profit sl nélkül.

Summary:
                Deposit/Withdrawal: 3 500 000.00 Credit Facility: 0.00
                Closed Trade P/L: 4 810 568.26 Floating P/L: 8 616 785.48 Margin: 1 371 192.24
                Balance: 8 310 568.26 Equity: 16 927 353.74 Free Margin: 15 556 161.50

Details:
                Graph
                Gross Profit: 4 824 484.65 Gross Loss: 13 916.39 Total Net Profit: 4 810 568.26
                Profit Factor: 346.68 Expected Payoff: 1112.01
                Absolute Drawdown: 13.31 Maximal Drawdown: 10 427.55 (0.54%) Relative Drawdown: 0.54% (10 427.55)

Total Trades: 4326 Short Positions (won %): 4087 (96.31%) Long Positions (won %): 239 (97.91%)
                Profit Trades (% of total): 4170 (96.39%) Loss trades (% of total): 156 (3.61%)
                Largest profit trade: 71 645.59 loss trade: -10 427.55
                Average profit trade: 1 156.95 loss trade: -89.21
                Maximum consecutive wins ($): 210 (842 155.46) consecutive losses ($): 4 (-17.69)
                Maximal consecutive profit (count): 1 371 021.22 (153) consecutive loss (count): -10 427.55 (1)
                Average consecutive wins: 32 consecutive losses: 1

Azért elég jó számok vannak itt: 4326 trédből 4170 nyerő, 156 (3,61%) bukó. A lebegő kicsivel 100% fölött van, tehát jó a szla, van benne tarcsi.
                Az élő szlák bukója alacsonyabb, de ez demo, azaz lazább a kockakezelés.
                24xx fölött kezdtem nyitni a micro longokat (sl nélkül), amik most mínuszban vannak, de 20xx körül várom a fordulást, vagy legalábbis egy nagyobb korrit. Akkor majd pluszba mennek. A 34xx fölötti shortokat majd lentebb, ha visszajött a korriból, 2000 alatt esetleg zárom... stb....
                Hát így lehet sl nélkül, kis bukóval csinálni.
                Elhiszem, hogy nem egy eget rengető összegek ezek a profitok, de élőn is megvolt a szla duplázás és bőven kell szja-t fizetnem. Úgy ítélem meg, hogy nagy valószínűséggel jó esélyem van a további szla-fejlődésre.

Bocs a dax-osoktól az off-ért!

BUÉK mindenkinek!

Hozzászólás

• Szerencse Kegyeltje eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                  BÚÉK mindenkinek, sziasztok! Új vagyok ezen a fórumon, de szerintem ellentétes pozíciók nyitogatásával csak a bróker lesz gazdagabb . Az együtt futó ellentétes pozícióid a számlád szempontjából majdnem olyanok, mintha nem nyitottál volna semmit, csak akkor "élesednek", amikor az egyik irányt lezárod (a longok és a shortok száma már nem egyenlő). Így viszont egyszerűbb és olcsóbb is, ha az együtt futó pozik nyitása helyett csak akkor lépsz be valamelyik irányba, amikor az együtt futó pozíciók valamelyikét épp bezárnád.
                  Mi van akkor ha van egy pl. 20% találati arányu stratégiád (sok szűk stop, ha bejön akkor viszont +10...50R.)
                  Minden nyitáskor magad ellen is fogadsz az eredeti kétszeresével stopnyi elmozdulásig.
                  A rendes stratival keresel + a hedgével visszajön a 80 százalék bukó kockázata+ némi apró

Hozzászólás

• moszad eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                    Mi van akkor ha van egy pl. 20% találati arányu stratégiád (sok szűk stop, ha bejön akkor viszont +10...50R.)
                    Minden nyitáskor magad ellen is fogadsz az eredeti kétszeresével stopnyi elmozdulásig.
                    A rendes stratival keresel + a hedgével visszajön a 80 százalék bukó kockázata+ némi apró

Én gyorsan megosztanám itt mindenkivel

Hozzászólás

Ilyenkor létezik egy ezzel "ekvivalens" stratégia is: amikor az eredeti stratégiában magad ellen fogadnál az eredeti lotméret kétszeresével, akkor be kell zárni a nyitott pozíciót és belépni ellentétes irányba az eredeti lotmérettel. Aztán ha ez az új pozíció bezáródik, akkor újranyitod az eredeti pozíciót.
                      Szerk: pontatlan voltam: ha nyitáskor lépnél be a dupla méretű, ellentétes pozícióba, akkor az optimális az, hogy csak ezt az ellentétes pozíciót nyitod meg, viszont az eredeti lotmérettel. Az eredeti pozíciót pedig ráérsz akkor kinyitni, amikor az ellentétest bezártad. Lényeg, hogy az optimális stratégia esetén mindig az eredeti stratégia pozícióinak "eredője" van nyitva.

Hozzászólás

• sindler eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                        egyébként ambrikát tegnap lehet bezavartam a számlastopos fogalommal, mert csak egy kis részét fedi le a pozis SL nélküli kereskedési rendszereknek.
                        sokkal jobb az a kifejezés, hogy: "SL-es és SL nélküli kereskedési rendszerek." ahol SL-t csak pozi SL-re értjük.
                        egyébként én sem nagyon használok számlastopos és pozi SL nélküli kereskedési rendszereket. azért írtam ambrikának nyithat erről topicot.

Nem zavartál be!
                        Miért?
                        Azért mert nem érdekelnek mások stratijai és nem kereskedem mások (akár jól működő) rendszereivel.
                        Egészen biztos vagyok abban, hogy nagyon nagy valószínűséggel vannak nálam sokkal okosabb/piacműveltebb tréderek, akik sokkal hatékonyabban trédelnek mint én, de én csak ennyit tudok. Viszont folyamatosan dolgozom magamon.... /nem kell félrehallani, nem recska, öreg csont vok már ahhoz/

Hozzászólás

Az eredeti pozíciót pedig ráérsz akkor kinyitni, amikor az ellentétest bezártad.
                          Ennek semmi értelme nem lenne, hiszen nem tudom melyik lesz a 10..50R-es tréd.

Hozzászólás

Boldog Új évet neked is Gábor!

Szerintem a Stop nélküli kereskedéskor mindig a saját tőkéd a Stop.
                            Viszont akkor mindig addig kell nyitogatni illetve zárni a vesztes pozíciókat ameddig meg nem duplázod a tőkéd.
                            Szerintem ez elég butaság(de ez az én véleményem)
                            Mindig kicsi pluszban zárni és kiülni ameddig nem fordul hát nem nem tudom.......
                            Még nem láttam olyan stratégiát ami erről szól és hosszú távon nyereséges.
                            Ennél szerintem még ha valaki Martingale elméletet használ az is jobban hangzik számomra mint a stop nélküli kereskedés!

Rossz életfilozófia, ha általad nem ismert dolgokat leminősítesz, butaságnak vélsz. Ez a sikerességed lehetőségének elég nagy visszatartó tényezője is lehet.

Hozzászólás

Ennek semmi értelme nem lenne, hiszen nem tudom melyik lesz a 10..50R-es tréd.
                              Ezt most nem teljesen értem, miért kellene tudnod, hogy melyik a 10..50R-es tréd? Amit leírtam, az mindegyik ellentétes pozíciópárra vonatkozik, minden másodpercben.

Hozzászólás

Az eredeti pozíciót pedig ráérsz akkor kinyitni, amikor az ellentétest bezártad.
                                egy 10pipes stopnál a 10r-es pozit 5r-re rontok ezzel.

-de nem akarom szétoffolni a dax-ot csak gondolatébresztőnek szántam, hogy talán nem akkora marhaság a hedge. Persze ehhez egy eleve nyereséges strati kell, mert a szar fordítva kötve is szar.

Hozzászólás

Working...
                                X