Magyar Tréderek Közössége

Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Crypto 1x1

Collapse
X

• Szűrés
  • Idő
  • Mutat
Clear All
new posts

• Crypto 1x1

Gondoltam nem zavarnám meg alap kérdésekkel a többi topicot....

Kezdjük itt:
    Mi mozgatja az árfolyamot?
    Mivel nincsenek mögöttes fundamentumok ( és így gazdasági mutatók sem), így vegytisztán a spekulánsok tömegpszichéje a mozgatórugó?

Hozzászólás

• David Chateau
      David Chateau kommentje
      Editing a comment
      Spekulalas, ahogy minden mas termeket is. Hirek es fundamentumok is vannak egyebkent.
      Sokan azt hiszik, a kripto mas, mint a tobbi. Nem, pont ugyanaz, es hasonlokepp is mozog. A piaci resztvevok pedig egyik piacon sem egyeznek.

Fundamentumok alatt a "bányászás" aktuális állapotát érted?

Hozzászólás

• David Chateau
      David Chateau kommentje
      Editing a comment
      Nem csak. Rengeteg hír jön ki egy csomó projekthez (coinhoz). Ha figyeled egy kicsit is a kriptovilágot, akkor hasonlít a részvényekéhez. Rengeteg újdonság, fejlesztés, új projekt, vizsgálat, kibocsájtás, és még sorolhatnám, mennyiminden infó jön ki rájuk. De lehet stake-lni, bányászni, kölcsönadni, stb. a coinokat. Szóval van itt bőven infó

Kína tervezi a karbonsemlegességet :-) Közelgő lépés, kihúzza a konektort a bányászcégeknél. -80%
    HunTraders.co.uk/invite/anonymousfx - Magyar Tréderek Közössége - Események, Oktatás, Élő Chat - Csatlakozz hozzánk Te is

Hozzászólás

• David Chateau
      David Chateau kommentje
      Editing a comment
      Hülye lenne, hatalmas pénzeket kaszál vele.

Azt hogy a kereskedők által felvett pozíciók mennyi százaléka long és short, meg lehet-e valahol tekinteni? Ugyan ez érdekes lehet a határidős pozíciók esetében is, még akkor is ha spot kereskednék...

Hozzászólás

De jó is lenne ha a kitettséget is meg lehetne jeleníteni a grafikonon...

Hozzászólás

Valamiért csak az első mondatot küldte el...

Hozzászólás

Forgalom alapú indikátorokról hallottam, de ilyenről még nem. Ti ?

Hozzászólás

Na, megmutatom recefyce, hogyan is értelmezem én a CoT riportot az ES-en például.

Click image for larger version  Name:	ES cot.png Views:	0 Size:	83,2 KB ID:	195093 Kezdjük az elejéről. 332,091 contract long, 779,866 contract shortban van, ez két dolgot jelenthet. Egyik: a smart money már a fordulóra játszik (szerintem ez a valószínűtlenebb), a másik, hogy a sok traderke próbálja megfordítani az árat, és a nagy fundok meg ledarálnak mindenkit (az utolsó pár hónapban ez nagyon szépen látszik, gyakorlatilag korrekció nélkül megyünk fel), már ez a két szám elég komoly infót ad, ha a chart mellé rakod. Menjünk tovább! Spreading 77,259, ez nem tudom, hogy csak az ES spreadekre vonatkozik, vagy intermarket spreadekre is (pl. ES vs NQ, vagy ES vs YM, ES vs DAX stb.). Tehát látjuk, hogy a dealer intermediary kategória egyértelműen a nagy trend ellen játszik vagy hedgel, retail traderek magukra ismernek. Második kategória az asset manager, ők már a nagy trend irányába kötnek (ide tartoznak a hedge fundok, befektetési alapok, nyugdíjalapok, befektetési bankok stb.), ők a hosszabb trend irányába kötnek, itt is spreadelnek. A leveraged funds, other reportables, nonreportable kategóriák már kicsik az elsőkhöz képest, de ezek a tendenciák ugyanúgy megfigyelhetőek. Nézd meg az elmúlt postjaimat, short, short, short, a piac meg csak ment fel. Nem nehéz összerakni a képet!!!!!! Azt mondanom sem kell, hogy ez az ES, ami 50$ per pont, a nagy SPX az 250$ per pont.... Ott exponenciálisan megjelenik, amikről beszéltem.

Hozzászólás

• recefyce
            recefyce kommentje
            Editing a comment
            Köszi, hogy leírtad. Még emésztgetem.

Próbáltatok már olyan applikációkat, amikkel lehet demózni? Melyiket ajánlanátok? Prompthoz...

Hozzászólás

A CHSB megcsinálta az egyik legnagyobb flash crasht. 0,0005 usd-ig zuhant a számított értéke egy rövid időre (chsb/eth ill. chsb/btc van csak). Pár pillanatig mindössze 4 usd-t ért a pár hete még 14 ezret érő pakkom https://cdn.discordapp.com/attachmen...90/unknown.png

Hozzászólás

Ripple. (Elemzés előre a FB csoportban volt.)

Click image for larger version

Name:	ripple.jpg
Views:	190
Size:	47,8 KB
ID:	195437
              https://www.facebook.com/groups/globaltradersgroup

Hozzászólás

Working...
              X