Magyar Tréderek Közössége

Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Rewand FX

Collapse
X

• Szűrés
  • Idő
  • Mutat
Clear All
new posts

• Még nem tudjuk, hogy mi lesz a nóta vége, de nem árt, ha az ember tovább gondolkodik, esetleg projektál egy picit, a miheztartás végett. Eddig kb 12 pipnél járunk, a teljes mozgás 24 pipjéből.

Click image for larger version

Name:	UCHF thinking further.jpg
Views:	86
Size:	143,9 KB
ID:	198342

Hozzászólás

• Közben észrevételezzük, hogy az előző napi záróárat átvittük, de természetesen itt is figyelni kell a reakciót. és bár várunk hezitációt, egyelőre tartjuk a longot, annál is inkább, mert ismerős pattern látszik kirajzolódni, kettős funkcióval: akkumulációval és stopvadászattal. A mozgás felfelé mutat, de szeretnénk, ha az M15-ös gyertyát a pinnel meghaladnánk. A ghost pattern-ből való kilábalás feltételezi, hogy legalább megütjük még a high-t.
      Közben megnézzük, hogy milyen range-ek vannak a charton. A legutóbbi lefelé mozgás (tegnapról mára), 50 pip. Ezen nem lepődünk meg, mi is szeretjük az 50 pipes range-eket.

Name:	UCHF thinking even further.jpg
Views:	88
Size:	141,9 KB
ID:	198344

Hozzászólás

• Ki is vittük a tetőt, ideje feljebb vinni a stoppot, így most már 10 pipet be is biztosítottunk mára. Ha kiüttetik, akkor keresünk új belépőt.

Name:	UCHF move stop.jpg
Views:	92
Size:	140,2 KB
ID:	198346

Hozzászólás

• Ok, a nyitóárakadályt is leküzdöttük, ismételten ismerős alakzatokat láttunk és eljutottunk Level 2-re. Van még idő a session-ből ezért nem piszkálom a trédet. Megtekintem a lezárt H4-es gyertyát megerősítésképpen. A Level 2 trükkös, emiatt lehet, hogy zárok majd, akár stop-húzás nélkül. Ha igen, beposztolom a trédet a history-ból. Egyébként meg megyünk tovább...

Name:	nyitoar akadaly lekuzdve.jpg
Views:	94
Size:	142,3 KB
ID:	198348

Hozzászólás

• Stop 0.87562-nél. Ha kiütik, akkor valószínűleg lejjebb, a H1 chart szerint keresek belépőt.

Name:	stop 87562.jpg
Views:	101
Size:	143,5 KB
ID:	198350

Hozzászólás

• Közben nyitottam egy pozíciót a konyhában is, biztosan nem fogok stoppot húzni hozzá

Name:	ebed.jpg
Views:	102
Size:	114,7 KB
ID:	198352

Hozzászólás

• De az élet nem áll meg, feljebb húztam a stoppot, hogy bebiztosítsak 23 pipet, de közben a TP-t is elhelyeztem.

Name:	TP szint is.jpg
Views:	99
Size:	141,4 KB
ID:	198354

Hozzászólás

• Rewand
                  Rewand kommentje
                  Editing a comment
                  Rossz helyre ment itt egy poszt, toroltem.

• Ebéd is elfogyott, tréd is le lett zárva TP-vel.
                moneymentor, Misi, látod, se kapzsiság, de még vadászösztön se kell hozzá. Egyszerű fókusz és az ármozgás ismerete.
                kockas, ezt nem fogom többet megismételni, csak szerettem volna egy full transzparens trédet bemutatni, stoppal (ha valakinek az a jó, akkor tegye be, de legalább most akkor megmutattam, hogy hol a helyük).
                Mindenkinek sok sikert!
                A.

Click image for larger version  Name:	UCHF finishing line.jpg Views:	0 Size:	141.5 KB ID:	198356
                Click image for larger version  Name:	position closed.jpg Views:	0 Size:	20.9 KB ID:	198357
                +5 pip, amivel az első pozimat kiütötték.

Hozzászólás

• Rewand
                  Rewand kommentje
                  Editing a comment
                  Misi, olyan mintha te se ertened, hogy mirol beszelsz. Egy munkahelynek motivacios szempontbol semmi koze a magad altal valasztott es teljes szabadsag mellett vegezheto tradeleshez. Equ jol mondja, a penzert csinaljuk, nem kell a pszicho rizsa, nincs itt semmi megertenivalo. A tradeles akkor nem megy, ha valaki nem erti, hogy mit csinal. Ennyi.

• moneymentor
                  moneymentor kommentje
                  Editing a comment
                  Jól van gyerekek. Ezen a szinten valóban „nincs itt semmi megértenivaló”. Csináljatok sok $$$-t ... $$$$$$ helyett.
                  Majd néha jelentkezem újabb eredményekkel a saját topicomban.

• equalizer
                  equalizer kommentje
                  Editing a comment
                  A sajat magunk tudatos fejlesztesi folyamatanak a legelso lepese az amikor szembe kell neznunk sajat magunkkal, hogy megtudjuk, hogy egy elerendo cel erdekeben mi az amin fejlesztenunk, valtoztatnunk, kiegeszitenunk, megtanulnunk, leszoknunk stb. kell... ha tetszik, hogy mit latsz a tukorben, ha nem... ez az elso lepes a legnehezebb, itt ragad e a legtobb ember... ezert, ha nem vagy eleg eros, ehhez a lepeshez kulso segitseg kell, aki szembesitsen sajat magaddal... ilyenkor pedig "robban" az ego, amikor az ember magara ismer egy allitasban... mint Misi eseteben. En nem rolad beszeltem Miska, hanem altalaban, egy univerzalis szabalyt irtam le, te magadra ismertel, nem tetszett az amit a tukorben lattal es ujbol elrobbant az agyad... ez szerinted a szemelyes fejlodesi letran melyik fokra helyez? Na de sebaj, majd kikutatod te az emberi pszihologia csinjat-binjat es akko' majd jo lesz a trada is, jon majd a $$$ is...

Jol mondja Rewand, aki erti, hogy mitol doglik a legy: az kutat kulonfele motivatorok utan a kereskedesi folyamatban, az emberi pszihoban stb. akinek a fomotivator, ami a trade-ben a $$$, nem hoz kielegulest... ez a kielegules pedig akkor nem jon amikor nem jon a $$$ ami azert nem jon, mert nem tudod mit kell csinalj ahhoz, hogy jojjon a $$$, ilyen egyszeru, ezt nem kell komplikalni... az egyszeruseg iranyaba kell tendalni... ha lodobogast hallasz nem feltetelezed, hogy egy unikornis vagy egy zebra erkezik a kecskemeti farmodon... es mindannyian itt tudjuk, hogy ez a szabaly tokeletesen rad is huzhato... vagyis mi ertelme ezt egyaltalan tagadni vagy magyarazni vagy ilyesmi... ez egy tankonyvi pelda arra amit az elobb mondtam.

• ha feljebb tekertek a katyvaszban a nagy kék vonalas EURUSD pingpongra,
                akkor szépreményű pong ugyebár nullán végezte
                A sell limites Ping 4 nap után most kötődött be.....

A mellette lévő EURCAD longot ezért most zárnom kellett sajnos, mert ütik egymást:
                Egyefenelegyenarégilemez: Fogd a pénzt és kuss

Hozzászólás

• kockas
                  kockas kommentje
                  Editing a comment
                  update:
                  hibás döntés, gigaszopás, Az EURUSD 3 pippet mégmeg is csúszott....

• Vacendak
                  Vacendak kommentje
                  Editing a comment
                  Vakmerő lépés volt. Ilyen helyzetekben lehet igazán "koptatni" az egyenleget.

• equalizer
                  equalizer kommentje
                  Editing a comment
                  ezert "szeressuk" a trade-elest...
              Working...
              X