Célkeresztben +

Collapse
X
 
  • Szűrés
  • Idő
  • Mutat
Clear All
new posts
  • Gio
    Spekuláns
    • 09-10-04
    • 466

    #46
    Én most ezt néztem és léptem Lui? Mi a véleményed? Persze másé is érdekel. Na meg hogy épp ki miben lát lehetőséget!
    Csatolt fájlok

    Hozzászólás

    • StLui
      Tőzsdemágus
      • 10-01-08
      • 1333

      #47
      Tökéletes nekem is, én nem lépek most sok lenne mára. EURGBP, és EURUSD shortban vagyok hasonló elvek alapján EJ-t még figyelem, mert hasonlóan kezd alakulni, és csak fölé szúrt egy hetes árszintnek.

      Kiválasztottam a két leggyengébbet a kb 6 lehetőség közül de mindet még nem merem meglépni, erre még rá kell gyúrnom az agyamat

      Hozzászólás

      • Gio
        Spekuláns
        • 09-10-04
        • 466

        #48
        StLui eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
        Tökéletes nekem is, én nem lépek most sok lenne mára. EURGBP, és EURUSD shortban vagyok hasonló elvek alapján EJ-t még figyelem, mert hasonlóan kezd alakulni, és csak fölé szúrt egy hetes árszintnek.

        Kiválasztottam a két leggyengébbet a kb 6 lehetőség közül de mindet még nem merem meglépni, erre még rá kell gyúrnom az agyamat
        eurgbpt én is shortolom, bár elég bizonytalannak tűnik...

        Hozzászólás

        • Gio
          Spekuláns
          • 09-10-04
          • 466

          #49
          mire nyitottál eurgbp-nál?

          Hozzászólás

          • StLui
            Tőzsdemágus
            • 10-01-08
            • 1333

            #50
            H1-en countertrendvonal törésére, reggel 9 után

            Hozzászólás

            • Gio
              Spekuláns
              • 09-10-04
              • 466

              #51
              Lui!Hogy áll az eurgbp?Benne vagy még?

              Hozzászólás

              • StLui
                Tőzsdemágus
                • 10-01-08
                • 1333

                #52
                Gio eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                Lui!Hogy áll az eurgbp?Benne vagy még?
                nem, késő este rányitottam, de hajnalban kiütött a stop, még szűkre is veszem azt hiszem, és se rányitni se stoppot húzni nem kellett volna

                Hozzászólás

                • Gio
                  Spekuláns
                  • 09-10-04
                  • 466

                  #53
                  StLui eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                  nem, késő este rányitottam, de hajnalban kiütött a stop, még szűkre is veszem azt hiszem, és se rányitni se stoppot húzni nem kellett volna
                  Engem is egy rányitás után rázott ki. Szerencsére csak minimális veszteséggel, majdnem 0. Ma egyébként az aranyat, euraudt és usdcad shortolom eddig kisebb-nagyobb sikerrel. Egyébként ez a hetem förtelmes volt. Volt 9 veszteséges pozim és 2 nyereséges.Payoff 1.54, úgyhogy még igencsak negatív a hetem...Lehet hogy csak én nyúltam rosszba mindig, de úgy érzem igen nehéz volt lekereskedni eddig a hónapot, szemben az előzővel. De még a 3 nyitott pozim a javamra billentheti a mérleget, nagyon rontani már nem tud rajta, mindegyikben már csak kis riziko maradt. Ha nem, hát majd jövőhéten szétcsapom a piacot Csak egy csata a háborúban...
                  Gio

                  Hozzászólás

                  • StLui
                    Tőzsdemágus
                    • 10-01-08
                    • 1333

                    #54
                    EURUSD-be visszaszálltam shortra egy pozival ugyanazon az árfolyamon ahol kiütött a stop 3pozival 1,2183-on, mert óráson még csak most kellett volna először bővítenem ha töri a counter trendvonalat, de bővítést már valószínűleg csak ha az előző aljat töri akkor lépem meg 1,2150 alá záráskor.

                    EURAUD szintén short késő este 1,4430 alázáráskor 1,4404-ről, azóta oldalaz, sajnos ez most csúnyán törte az eső trendvonalat.

                    Aranyon én longbeszállót keresek óráson, de most szépen megy a Te irányodba.

                    USDCAD hetes támaszon van nálam és ott is longot keresek

                    USDJPY 93 körüli órás zárón lehetne long

                    Hozzászólás

                    • Gio
                      Spekuláns
                      • 09-10-04
                      • 466

                      #55
                      Mostanra csak az arany maradt...

                      Hozzászólás

                      • Gio
                        Spekuláns
                        • 09-10-04
                        • 466

                        #56
                        ÁÁÁÁ! Mindegyik gyilok!
                        Nektek is ilyen volt ez a hét?

                        Hozzászólás

                        • fxtrader55
                          Spekuláns
                          • 10-04-30
                          • 447

                          #57
                          Gio eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                          ÁÁÁÁ! Mindegyik gyilok!
                          Nektek is ilyen volt ez a hét?
                          Nekem spec. pont ma lett volna viszonylag sok időm kereskedni.
                          Jöttek is a szignálok, de nem reggel, hanem dél körül, ill. kora délután. Ezeket már nem akartam bekötni, mert az NFP gyakran kiveszi a stoppot még H1-es nyitás esetén is.
                          A hetem pozitív, de rengeteg munkám volt, így kevés trédet tudtam nyitni. Pozícióépítésem nem is volt, nagyjábol 0-án vagy kis pluszban zártam.

                          Hozzászólás

                          • StLui
                            Tőzsdemágus
                            • 10-01-08
                            • 1333

                            #58
                            Na én felkészültem hétfőn, hogy keddtől beindulok. Volt egy kitérőm M1-5 idősíkra, mindent ki kell próbálni alapon, csütörtök reggelre átállítottam minden chartot úgy, hogy Péterék startégiáját figyelem csak. Megvoltak irányok, figyelnivalók. Sikerült bekötnöm a gyengéket, de azok is mind rohadt jók lettek volna ha normálisan kezelem a stoppot, és a pozibővítést, ma pedig egy ostoba, nem a tanultak alapján indított kötéssel el is vittem azt a pici hasznot amit összeszedtem és most sem stoppoltam ki még.
                            Azt hiszem, majd hétvégén átnézem még, de ami elindult abba az irányba amerre vártam, tehát kitört, 10-ből 9 nem stoppoldódott volna és sok már bőven nyerőbe pozibővítéssel kéne legyen, ehelyett siralmas mai eredménnyel zárult a hét. Mérgemben shortoltam usd és eur-t a forinttal szemben most este kötöttem be.

                            Hozzászólás

                            • up1
                              Tőzsde gyakornok
                              • 10-04-08
                              • 76

                              #59
                              Örülök,hogy az utóbbi pár napban többen is aktiválták magukat ebben a topoikban. Én két dolog miatt húzódtam háttérbe. Az egyik az idő hiány volt. Szűkebb TF-ben manegeltem a pozijaimat és tanulmányoztam a chartokat, ezért nem tudtam volna felrakni már csak futó pozíciókat.
                              A másik ok pedig az volt, hogy szeretném ha több embernek a megfigyelése is megjelenjen itt. Ez különösen fontos a kezdőknek, hogy lássák mennyire eltérhetnek a nézőpontok egymástól és fontos nekünk is akik már aktívan kereskedünk. Sokszor hagyok én is figyelmen kívül olyan beszállókat, amelyeket a szabályrendszerem és MM-em szerint megnyitottam volna, de későn vettem észre és az árfolyam már olyan szinten van, hogy a meg növekedett kockázat miatt már nem nyithatok bele. Persze előfordult már az ellenkezője is. Egyik kereskedő társam trigger zárása után hívja fel a figyelmemet egy lehetőségre. Mivel az ár stop irányba mozdul, így csökkentett kockázattal tudok pozícióba lépni. Ez történik ritkábban.

                              Eurusd mozgását a 102 éves nagymamám is nézi a teletexen lekvár főzés közben, azért mégis felteszek róla egy chartot. H1 en látható a short nyitásom oka. Péterék stratégiája szerinti P1-es szignálra szándékoztam belépni (aki olvassa a fórumot tudja miről beszélek) de ezt megelőzte egy másik jelzés amire én szívesen nyitok. Így a második pozit nyitottam volna P1-re, de mivel m15-ön hatalmas volt a trigger gyertya ezt kihagytam. Stopom most már elméletileg egy biztonságos zónában van. Azért írom, hogy elméletileg, mert 7végére nem szeretek pozit nyitva hagyni egy esetleges gap miatt. Különösen G20-as csúcs idején. A második shortomat ezek után H1 en kialakuló counter trend letörésére nyitnám. Azért hagytam ilyen tág stopot, mert mozgásteret akarok hagyni az árfolyamnak itt 1.2000 környékén. Véleményem szerint ez egy jelentős lélektani határ, ami nagy volatilitást idézhet elő. Mivel napi down trend alján vagyunk jelentős szinten bár mennyire is inteziv az esés itt oldalazásra és jelentős vissza tesztre is számítok. De ez csak az egyéni véleményem, amit a kereskedési stratégiám egyáltalán nem vesz figyelembe. Tehát ha gond nélkül töri az egyhuszat akkor én már benne vagyok. Stopot az árfolym későbbi alakulása szerint módosítom.
                              Csatolt fájlok

                              Hozzászólás

                              • moszad
                                Spekuláns
                                • 10-04-03
                                • 331

                                #60
                                Click image for larger version

Name:	121221.gif
Views:	1
Size:	43,1 KB
ID:	141280
                                Én inkább +ban zártam a hétvégére, majd visszalépek.
                                Ha hetesen nézem pont egy ppz-nél áll az ügyem.

                                Hozzászólás

                                Working...
                                X