Follow the smart money! (Kövesd az okosakat!) / Commitments of Traders

Collapse
X
 
  • Szűrés
  • Idő
  • Mutat
Clear All
new posts
  • Sawyer
    Tőzsdecápa
    • 11-01-17
    • 581

    #31
    bandris eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Szia Sawyer,

    A függőleges vonal véletlenül van ott, nem volt szándékos.
    Hi-hi..., már azt hittem, hogy szemléltetni akartál egy kialakuló trendet a múltban. Ez öngóóól volt részemről ....

    Egyenlőre úgy érzem, hogy nem látom a fától az erdőt, pedig biztosan egyszerű dologról van szó. Alaposabban belemélyülök a témába és utána próbálok az előző kérdéseimtől okosabbat feltenni

    Üdv

    Hozzászólás

    • bandris
      Lelkes újonc
      • 12-06-15
      • 23

      #32
      Szia eAdam!

      Abszolút jogos a kérésed EZ az oldal pont ilyen szituációkat mutat be, mondhatni ha ezeket a példákat megértetted, akkor tudod használni a COT reportot!!

      Ha ezek közül a példák közül valamelyik nem érhető, akkor szól és magyarázom...

      Ne haragudj, hogy most csak így reagálok, de tényleg elég el vagyok havazva most mással...

      van még egy jó példa --> videó 4 percnél

      Jó éjt!

      Hozzászólás

      • eAdam
        Spekuláns
        • 11-10-29
        • 403

        #33
        bandris eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
        Ne haragudj, hogy most csak így reagálok, de tényleg elég el vagyok havazva most mással...

        Jó éjt!
        Semmi gond, tanulmányozom az általad linkelt dolgokat.
        A másik ami felvetődött nekem, hogy sokszor ajánlasz oldalakat és előzőekben könyveket is. De ezek angolul vannak íródva. Sajnos, nem vagyok otthon az angol nyelvbe annyira, hogy ezzel a tudással egy könyvet elolvassak.
        Szóval ez nehéz lesz.
        Azért próbálok vizuálisan megérteni mindent, amit a videoban/cikkekben mutatnak.

        Hozzászólás

        • bandris
          Lelkes újonc
          • 12-06-15
          • 23

          #34
          Szia eAdam!

          Ne haragudj, ezt nem tudtam. Azt nem ígérem, hogy mindent lefordítok neked
          , de ha látsz valamit, amit nem értesz, akkor azt elmagyarázom szívesen!

          Üdv és szép napot, sikeres kereskedést!

          Hozzászólás

          • eAdam
            Spekuláns
            • 11-10-29
            • 403

            #35
            / http://cotbase.com/on-cot/typical-setups / - A hozzászólásban erről lesz szó.


            "Extreme Commercial signals"
            A commercials görbéjének extrém elmozdulása adja a jelet a várható fordulóra.

            "Extreme Large Speculator signals"
            Ez már homályos... Még csak bekarikázva sincsenek a szituk, vagy helyek.
            "Check out how nicely the green line suggests the major trend, whenever it is above 0, prices climb, and as it declines below it, prices start to fall for months."
            Tehát ha a Large Speculator görbéje áthalad a ZÉRÓ értéken, akkor a trend fordulni fog?!

            "Extreme Small Speculator signals"
            Itt arra gondolnak, hogyha a Commercials már esést mutat, tehát lefelé megy a görbéje, ám a Small Spec. még mindig longolják , tehát extrémen felfelé ível a görbéje, ez jelzés arra hogy váltás következik?!

            Ugyan ennél a résznél a Live Cattle chart már tök homály nekem. Nem értem hogy az miért volt ott jelzés. :S

            "Advanced signal: The Commercial Capitulation"
            Ez a szekció meg úgy ahogy van , nem világos.

            Ezen információk tudatában kérem tőled a felvilágosítást amint időd és energiád engedi.
            Köszönöm!

            Hozzászólás

            • Sawyer
              Tőzsdecápa
              • 11-01-17
              • 581

              #36
              Szép jó estét,

              AUD/USD páron találtam ezt az egészen ígéretes lehetőséget.

              Érveim az alábbiak lennének AUD short mellett:

              - Erős támasz - ellenállás szint
              - Bika gyertya - Doji - Medvegyertya kombináció
              - Korábban tört emelkedő trendvonal lehetséges vissza teszt
              - 365 és 200 EMA összefolyás és ellenállás
              - COT AUD Commercial erősen Net Long- (az én értelmezésemben fordulatra
              lehet számítani)
              - COT USD Commercial erősen shortban

              Ellenérv:
              -Közel az 1.0000, mint lehetséges támasz

              Bandris, kérném az építő jellegű moderálást...
              Csatolt fájlok

              Hozzászólás

              • bandris
                Lelkes újonc
                • 12-06-15
                • 23

                #37
                SZUPER! Örülök, hogy így érdekel benneteket a COT!!

                Na igyekszem válaszolni szépen sorjában

                eAdam ->

                "Extreme Commercial signals" -> Telitalálat! Így van.

                "Extreme Large Speculator signals" Jó a sejtésed -> A lényeg, hogy mivel a Nagy Spekulátorok általában a trend oldalán vannak, így fontos figyelnünk, hogy éppen nettó milyen pozícióban vannak -> ha nettó long (0 vonal felett a zöldek), akkor érdemes felfelé spekulálnotok, ha nettó shortban vannak (0 vonal alatt a zöldek), akkor érdemes lefelé spekulálnotok.

                "Extreme Small Speculator signals" A kicsik – mint mondottam volt egy párszor – általában* (!) rossz helyen vannak, így az arany példán jól látható, hogy abban a extrém longban amiben vannak (nagyon optimisták ott a kicsik) jelezhet egy visszaesést az árban.

                *A kivétel erősíti a szabályt A Live Cattle piaca azért érdekes, mert itt vannak olyan kereskedők, akiknek olyan kevés a pozíciója, hogy „nem férnek be” a termelők csoportba, így a kicsikhez számítódnak, ezért itt a kicsit jelzései másképp értelmezendők.

                A két példa közti különbséget jól illusztrálja a kicsik korrelációja a többiekkel -> míg az aranynál a kicsik a nagyokkal korrelálnak szépen, addig az élő marháknál a termelőkkel.

                "Advanced signal: The Commercial Capitulation" Néha ilyen is előfordul, elmagyarázom, hogy itt a gyapot piacán mi is történt és akkor szerintem megérted: A gyapot teremelők már egy ideje shortolták a piacot -> egyre jobban és jobban (miért is? na ki emlékszik? (már írtam erről ) azért mert nekik a teremlési költségeik sokkal alacsonyabbak a piaci árnál (ahol épp van) már van bőven profitjuk, tehát eladják) Igen ám, de az árak csak mennek feljebb és feljebb… mi történik? hát az, hogy a kereskedési számláikon (amit a hedgelés miatt nyitottak), olyan veszteségek keletkeznek, amik miatt direkt vagy indirekt (a bróker cégek akik ezeket a számlákat vezetik automatikusan kiszálnak a pozícióból, mert nincs már fedezet rajtuk) módon ezekból a shortokból kiszállnak -> elkezdenek ezeken az árakon vásárolni –> visszavásárolni az eladott (short) pozícióikat -> ezzel még jobban felpörgetve az árakat stb.. szóval egy ördögi kör alakul ki, ami egy ilyen parabolikus áremelkedéssel végződik. Érted már?

                Sawyer ->

                Mivel az AUD egy dollárban mért kontraktus (1 kontraktusban 100 000 AUD), így elég azt a chartot nézni, ha USD-vel veted össze.
                Az alábbi hosszabb távú charton (5 éves) kicsit „magasabbról nézheted a horizontot”

                Természetesen nem kizárt, hogy az AUD esni fog rövid távon, de közép-hosszabb távon a kép (COT közel All-Time Extrém helyzet) jelenleg most inkább egy erősödést prognosztizál.

                Remélem tudtam kielégítő magyarázatokkal / értelmezésekkel szolgálni!
                További szép estét,
                Kellemes hétvégét!
                Csatolt fájlok

                Hozzászólás

                • eAdam
                  Spekuláns
                  • 11-10-29
                  • 403

                  #38
                  bandris eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                  "Extreme Small Speculator signals" A kicsik – mint mondottam volt egy párszor – általában* (!) rossz helyen vannak, így az arany példán jól látható, hogy abban a extrém longban amiben vannak (nagyon optimisták ott a kicsik) jelezhet egy visszaesést az árban.

                  *A kivétel erősíti a szabályt A Live Cattle piaca azért érdekes, mert itt vannak olyan kereskedők, akiknek olyan kevés a pozíciója, hogy „nem férnek be” a termelők csoportba, így a kicsikhez számítódnak, ezért itt a kicsit jelzései másképp értelmezendők.

                  A két példa közti különbséget jól illusztrálja a kicsik korrelációja a többiekkel -> míg az aranynál a kicsik a nagyokkal korrelálnak szépen, addig az élő marháknál a termelőkkel.
                  Csak egyedül a Live Cattle kivétel?! Vagy hogy lehet tudomást szerezni a kivételekről ?
                  Esetleg amit írtál, hogy melyik görbével korrelálnak, ez az ERRE utaló jel?!

                  Tehát ha a Kicsik a Termelőkkel akkor az KIVÉTEL.
                  Ha a Kicsik a Nagyokkal akkor az "hagyományos". ???

                  bandris eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                  "Advanced signal: The Commercial Capitulation" Néha ilyen is előfordul, elmagyarázom, hogy itt a gyapot piacán mi is történt és akkor szerintem megérted: A gyapot teremelők már egy ideje shortolták a piacot -> egyre jobban és jobban (miért is? na ki emlékszik? (már írtam erről ) azért mert nekik a teremlési költségeik sokkal alacsonyabbak a piaci árnál (ahol épp van) már van bőven profitjuk, tehát eladják) Igen ám, de az árak csak mennek feljebb és feljebb… mi történik? hát az, hogy a kereskedési számláikon (amit a hedgelés miatt nyitottak), olyan veszteségek keletkeznek, amik miatt direkt vagy indirekt (a bróker cégek akik ezeket a számlákat vezetik automatikusan kiszálnak a pozícióból, mert nincs már fedezet rajtuk) módon ezekból a shortokból kiszállnak -> elkezdenek ezeken az árakon vásárolni –> visszavásárolni az eladott (short) pozícióikat -> ezzel még jobban felpörgetve az árakat stb.. szóval egy ördögi kör alakul ki, ami egy ilyen parabolikus áremelkedéssel végződik. Érted már?
                  Köszönöm a magyarázato(ka)t, így már mindegyik szekció világos!
                  Kérdésem viszont van. Addig rendben van hogy a görbe parabolikusan ível egy irányba, de ez akkor nem konkrét kereskedési jelzés, hanem csak arra egy JEL , hogy mely irányba keressünk belépőt egy mondjuk technikai elemzésen alapuló stratégiával ?! ( tehát ebből a cot adatból így profitálhatunk?! )

                  bandris eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                  Mivel az AUD egy dollárban mért kontraktus (1 kontraktusban 100 000 AUD), így elég azt a chartot nézni, ha USD-vel veted össze.
                  Ez felett sem tudok elsiklani, bár nem nekem szólt. De én is jelenleg a deviza piacon kereskedem. Tehát a sejtésem: XYZ/USD devizapároknál elegendő csak az XYZ deviza COT adatait megvizsgálni?!
                  Ettől eltérő devizáknál viszont mindd a kettőt? : PL: EUR/JPY

                  Köszönöm a türelmed és válaszaidat/Oktatásodat!
                  Komolyan mondom, hogy nagyon felcsigáztad az érdeklődésemet!
                  Kellemes hétvégét!

                  Hozzászólás

                  • Sawyer
                    Tőzsdecápa
                    • 11-01-17
                    • 581

                    #39
                    bandris eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                    SZUPER! Örülök, hogy így érdekel benneteket a COT!!

                    Sawyer ->

                    Mivel az AUD egy dollárban mért kontraktus (1 kontraktusban 100 000 AUD), így elég azt a chartot nézni, ha USD-vel veted össze.
                    Az alábbi hosszabb távú charton (5 éves) kicsit „magasabbról nézheted a horizontot”
                    Az 5 éves chart alapján jogosnak tűnik az érvelésed, hogy közép-hosszú távon érdemesebb long pozíciót nyitni...

                    Jól értelmezem, ha AUD USD deviza páron kereskedsz, akkor csak az AUD index chartja alapján végzel technikai elemzést?( Támasz - ellenállás, kerek szám, Fibo, stb.) ?

                    Üdv.

                    Hozzászólás

                    • kmisi
                      Kitiltott
                      • 10-02-08
                      • 387

                      #40
                      Én a következőképpen fordítottam le magamnak az eddigieket:

                      A termelők tisztában vannak a termék előállítási költségével, belső értékével. Érdekük, hogy e fölé menjen az ár. Minél magasabb, annál jobban megéri már eladni, így egyre több shortot nyitnak. Így kerülnek a 0 vonal alá emelkedő trendben.

                      A nagy spekulánsok, vevők fordítva érdekeltek: minél olcsóbban akarnak vásárolni. Ha az ár kedvező, longokat nyitnak, így kerülnek a 0 fölé, azaz trendirányba.

                      A kis spekulánsok főként technikai alapon követik a trendet. 0 alatt a pesszimisták, a fölött optimisták. Rövidebb távú, azaz a secunder trendre lehet a pozíciójukból következtetni.

                      Úgy tűnik, a hangulatváltozásokat jól jelzi a szélső értéken túl egy-egy COT trendvonalának törése is.

                      Ez határozhatja meg a kereskedés fő irányát, amihez kisebb idősíkon találhatunk swing belépési pontot.

                      De természetesen ez hírkereskedésre, vagy technikai scalpra kevésbé alkalmas módszer.

                      Hozzászólás

                      • Sawyer
                        Tőzsdecápa
                        • 11-01-17
                        • 581

                        #41
                        Sawyer eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                        Az 5 éves chart alapján jogosnak tűnik az érvelésed, hogy közép-hosszú távon érdemesebb long pozíciót nyitni...
                        …. és itt jön a de, mert ma reggel volt időm ránézni a frissebb COT adatokra.

                        Egyelőre nem tettem le az AUD shortolásáról USD szemben, mert az én szerény tőzsdei ismereteimmel is az összkép inkább AUD ellen van, mint mellett, ha csak a devizával erősen korreláló tényezőket veszem figyelembe (Gold, ASX, kínai feldolgozó ipar zsugorodás, FED QE3 ???).
                        És a tegnap este megjelent friss COT adatok az én olvasatomban inkább utalnak AUD eladásra, mint vételre, ha nem jól gondolom kérlek javíts ki.

                        A Commercial Net Long pozíciók AUD esetén :
                        Múlt héten( Jún 12.) :
                        60 032 db kontraktus → 147 022 long és 86 990 short OI: 195 475
                        Ezen a héten (jún. 19.) :
                        13 027 db kontraktus → 74 126 long és 61 099 short OI:130 234

                        Tehát jelentősen csökkent a commerciálok vásárlási kedve, míg a small spekulátorok, ha nem is ilyen drasztikus mértékben, de nőt a long pozíciójuk száma, ezt most számokkal alátámasztva nem részletezném.

                        A Volume az OI és a COT net pozíciók száma, ha jól sejtem együtt beszédesebb, mint külön-külön. Ha nem szakmai titok, kifejtenéd egy-két gondolattal, hogy milyen következtetéseket szoktál levonni ezekből az adatokból?
                        Illetve a korábbi kérdésem még aktuális, hogy index chart alapján technikai elemzel vagy az adott pár chartja alapján?

                        Előre is köszönöm a megtisztelő válaszodat!
                        Kellemes hétvégét!
                        Üdv

                        Hozzászólás

                        • willow
                          Tőzsdecápa
                          • 09-05-05
                          • 962

                          #42
                          Megfigyelésem szerint a termelők görbéje pont forditott, mint az ár diagram. Igy semmi mást nem kell tenni, mint, hogy ezt a kettőt kell figyelni. Mikor az ár dupla csúcson van, akkor a termelők dupla aljon. Ha a termelők görbéje emelkedik, akkor az ár elkezd esni. Ez ilyen egyszerű, semmi misztifikáció. Keresni kell a jó nagy hegyeket-völgyeket, csúcsokat, oszt jó napot.Ez ilyen egyszerű.
                          willow

                          Hozzászólás

                          • willow
                            Tőzsdecápa
                            • 09-05-05
                            • 962

                            #43
                            willow eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                            Megfigyelésem szerint a termelők görbéje pont forditott, mint az ár diagram. Igy semmi mást nem kell tenni, mint, hogy ezt a kettőt kell figyelni. Mikor az ár dupla csúcson van, akkor a termelők dupla aljon. Ha a termelők görbéje emelkedik, akkor az ár elkezd esni. Ez ilyen egyszerű, semmi misztifikáció. Keresni kell a jó nagy hegyeket-völgyeket, csúcsokat, oszt jó napot.Ez ilyen egyszerű.
                            Hát mégsem ilyen egyszerű. Sajnos el kell ismernem, hogy tévedtem. Vannak esetek, amikor az ár egy irányba mozog a termelők görbéjével. Ettől kezdve tanácstalan vagyok. Kérem a tisztelt úri társaságot segitsen megoldást találni a problémára. Esetleg bandris mester ha szánna ránk egy kevéske időt. És itt a példa.
                            Csatolt fájlok
                            willow

                            Hozzászólás

                            • eAdam
                              Spekuláns
                              • 11-10-29
                              • 403

                              #44
                              Látod Willow, van még mit tanulnunk. Engem is vakvágányra futtattál a kérdéseddel.

                              Hozzászólás

                              • willow
                                Tőzsdecápa
                                • 09-05-05
                                • 962

                                #45
                                eAdam eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                                Látod Willow, van még mit tanulnunk. Engem is vakvágányra futtattál a kérdéseddel.
                                Na igen, egyenlőre még nem ebből leszek milliomos.
                                willow

                                Hozzászólás

                                Working...
                                X