Advanced Money Management

Collapse
X
 
  • Szűrés
  • Idő
  • Mutat
Clear All
new posts
  • Jano
    Tőzsdemágus
    • 12-02-21
    • 1056

    Advanced Money Management

    Az alábbi postban leírom, hogy hogy is néz ki a money management amit én alkalmazok. A chartok, grafikonok angolul vannak mert eredetileg ezt a postot a forexstreet-en írtam, de ők nem érdemlik meg, aztán áttettem a saját blogomba, de akik azt olvassák azoknak ez nem új info.. ugyhogy leírom itt is magyarosítottam ahol volt értelme, remélem ti hasznát veszitek.
    1-2 dolog angol marad mert nem tudom a magyar megfelelőjét.

    A money management vagy kockázatkezelés az egyetlen dolog a trédelésben ami a trader saját kontrollja alatt van. Akármi is a stratégia ez ahol én és kizárólag én döntök és én határozom meg a feltételeket. Ezt fontos tudni és élni kell vele mert minden más csak valószínűségek, esélyek és véletlenszerűségek halmaza.

    Pozíció méretezés
    tegyük fel hogy van egy 1000 dollár nagyságú számlánk... azaz ebben a pillanatban nincs nyitott poziciónk így az 1000 Balance = 1000 Equity = 1000 rendelkezésre álló margin.
    Tegyük fel hogy 1 % az a veszteség amit megengedek magamnak. EZek szerint 10$-t engedek veszíteni egy pozición. Alapszabály itt hogy az 1%-t ugy állítsd be hogy ez kb az az összeg legyen amit nem félsz kidobni az ablakon.

    Egy dolog ami biztos: ha az ár eléri a stopomat akkor 10$-t engedek veszteni. Ez lesz a tervezett veszteségem. Ez azért fontos mert ez fogja meghatározni az indítható pozicióméretet.

    OK itt egy induló példa: ebben az esetben EURUSD 1.3210-nál volt, emelkedésre számítottam, a stopot 1.3180-ra állítottam be. a várakozásaim pedig 1.3305-re számítottak mint célár. Azaz 30 pip veszteség áll szemben 95 pip profittal, a RiskReward = 1:3.16



    A kövekező lépés:
    30 pip a stoppom, 1:3 a kockázat-hozam arányom. ebből ki kell számolnom a pozicióméretet. Ezt mutatja a következő excel kép:

    Ezek szerint ha a számlám 1000 USD és 1% azaz 10USD-t engedek veszteni akkor 1.3210-nél 3333 EURUSD-t tudok nyitni 30 pipes stoppal.

    ( itt nyilván a spread is számít,de azt most kihagyám az egyszerűség kedvéért)

    A lényeg:
    A stop ami fix!! mindig egy jólmeghatározott stop-ból számolok vissza. Nem a belépés a fontos, hanem a stop!!! Ebből következik, hogy ha az előre feltérképezett stop szintemhez közelebb lépek be a pozicióba akkor nagyobb lehet a pozicióméret.

    Ez a következő relációt határozza meg (szintén excel


    Ez a reláció nagyon fontos mert ez a játék lényege.a poziméretem a stop szinthez közeledve megugrik. 4 pipes stopnál már ugyanazon feltételek melett 25000EURUSD pozit nyithatnék. A veszteségem mégis csak 10USD lenne.


    Itt azért a józan észt használni kell: nyilván nem mehetek le 0 pip-re és akkor all in.. mert van spread.. ráadásul a vége már nagyon megterhelő pszichésen.

    VÉGREHAJTÁS
    Ha megvan a stop szintem, kiszámoltam a poziméretet, a riskreward is elfogadható ( azaz legalább 1:3.. ami kis stopnál jobb) akkor lehet pozit nyitni. Nos én itt már nem vállalkozom fejszomolásra. irtam egy kis progit az ami kiszámolja mindez és nekem csak a chartot kellnéznem és ha ugy érzem minden ok akkor a gombot megnyomnom.
    A form képe itt van:


    nos egyenlőre ennyi. várom az észrevételeket..
    38
    igen
    18,42%
    7
    nem
    81,58%
    31

  • #2
    Sindler is hasonlóan trédel, minél szűkebb stop, minél nagyobb pozíció. Azt azért hozzá kell tenni h ha szűkebb a stopod, akkor törvényszerűen rosszabb lesz a találati arányod. A kérdés az, hogy mennyivel...
    Az biztos, hogy minél szűkebb a stop, annál nagyobb jelentősége van a belépésnek.
    Momentum jellegű tradeknél, trend irányba ezt meg lehet csinálni. 5-10 pip stop. Limitekkel sokkal nehezebben, oda ennek legalább duplája kell.

    Hozzászólás


    • #3
      Az is egyfajta pozíciómanagement, hogy mondjuk azt mondod kezdeti stop 40 pip, kiszállás 20 pip után. Tehát ha beesett ellened 25 pipet, akkor a beszállód teszed célárnak és van 50% esélyed kiszlálni 0-ban, 50% h bukó, abból kiindulva h nem volt jó a szint, amit kinéztél. Ebben az esetben kisebb a pozíció méret, de jobb a találati arány. Minden a kettő arányától függ.

      Hozzászólás


      • #4
        Meg pozícióméretet ki lehet számolni fejben is elég gyorsan.

        Látod mennyi a balance, tudod mennyi annak az 1%-a.

        Stop 20 pip, pozícióméret = 5x balance
        25 - 4x
        33 - 3x
        40 - 2.5x
        50 - 2x

        Easy.

        Hozzászólás


        • #5
          Tapasztalatom szerint ha a beszálló egy konkrét, jól kinézett szint és oda berakunk egy limitet, akkor sem éri meg a stopot közelebb rakni ADR / 4-nél vagy H1 ATR(100)x6-nál (ami amúgy ugyanannyira jön ki kb). Ennyi a normál hibahatár. Aztán amikor már minden idősík trendje passzol és megindult a momentum be lehet lépni szűkebben is, de korábban nem. (Persze akkor ha jó sessionben vagyunk, nincs fontos hír elővárakozás, nem vagyunk túl a daily rangen, nem ebédidőben és zárás előtt...)

          Hozzászólás

          • Jano
            Tőzsdemágus
            • 12-02-21
            • 1056

            #6
            GP57 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
            Sindler is hasonlóan trédel, minél szűkebb stop, minél nagyobb pozíció. Azt azért hozzá kell tenni h ha szűkebb a stopod, akkor törvényszerűen rosszabb lesz a találati arányod. A kérdés az, hogy mennyivel...
            Az biztos, hogy minél szűkebb a stop, annál nagyobb jelentősége van a belépésnek.
            Momentum jellegű tradeknél, trend irányba ezt meg lehet csinálni. 5-10 pip stop. Limitekkel sokkal nehezebben, oda ennek legalább duplája kell.
            a találati arány reális felmérése fontos mert az határozza meg a minimális R:R szinten. Remélem Sindler is olvassa majd kiváncsi vagyok a véleményére.

            GP57 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
            Az is egyfajta pozíciómanagement, hogy mondjuk azt mondod kezdeti stop 40 pip, kiszállás 20 pip után. Tehát ha beesett ellened 25 pipet, akkor a beszállód teszed célárnak és van 50% esélyed kiszlálni 0-ban, 50% h bukó, abból kiindulva h nem volt jó a szint, amit kinéztél. Ebben az esetben kisebb a pozíció méret, de jobb a találati arány. Minden a kettő arányától függ.
            Ez elég durva..., de mielőtt válaszolnék itt egy chart ami ezt a gondolatmenenet mutatja.. ha jól értettem... ezt akartad mondani?


            GP57 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
            Tapasztalatom szerint ha a beszálló egy konkrét, jól kinézett szint és oda berakunk egy limitet, akkor sem éri meg a stopot közelebb rakni ADR / 4-nél vagy H1 ATR(100)x6-nál (ami amúgy ugyanannyira jön ki kb). Ennyi a normál hibahatár. Aztán amikor már minden idősík trendje passzol és megindult a momentum be lehet lépni szűkebben is, de korábban nem. (Persze akkor ha jó sessionben vagyunk, nincs fontos hír elővárakozás, nem vagyunk túl a daily rangen, nem ebédidőben és zárás előtt...)
            itt egy video (hang nélkül) a progi működéséről. mivel tickenként frissül ezért nem olyan könnyű fejben pontosan kiszámolni.
            My fx helper which calculates the position size based on Risk Reward data on real pricefeed


            ADR/ ATR-hez nem tudok hozzászólni mert nem használom. A legtöbb esetben ha nem tudom elkapni a spread 2x -nél az árat ugy hogy maradjon még hely a poziciónyitás utáni pár percben egyből breakevenre húzni akkor inkább hagyom a setupot... ezért persze megvádolnak, hogy skalpolok ami nem igaz csak a poziciónyitást probálom optimalizálni.

            Hozzászólás


            • #7
              Attól függ ugye mire számítasz. Ha további esésre, de látod esélyét visszatesznek, akkor jobb így kiszállni. Ha nem számítasz visszatesztre, akkor jobb egyből. Ha nem számítasz további esésre, akkor nem kell lehúzni

              Minden hogy csinálod ha működik(?)

              Hozzászólás

              • _pda_
                Tőzsdemágus
                • 11-02-06
                • 1274

                #8
                Jano eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                Az alábbi postban leírom, hogy hogy is néz ki a money management amit én alkalmazok...
                klasszikus verzió, pl a forexegyetemesek is ezt tanítják

                MT4 platformra van jópár expert, amivel ezt megvalósíthatod grafikus módon
                tehát csak az SL és TP szinteket jelző vonalat kell mozgatnod a charton és az experben beállított paraméterek alapján folyamatosan látod az RR arányt és a hozzá tartozó pozíció méretet a chartra kiírva

                Pl: http://forexriska.com/forexriska.html
                tag a fejlesztője a fórumon,
                aSzabe

                Hozzászólás

                • Lucem Ferre
                  Tőzsdecápa
                  • 12-04-14
                  • 695

                  #9
                  Szia Jano! Van néhány kérdésem, szeretném megérteni a mögöttes logikát.

                  Van az általános szabály: Csak annyi pénzt tölts fel a brókerhez, amekkora összeget nem félsz elbukni.

                  Ez pedig a másik, általad és sokan mások által leírt:

                  "Alapszabály itt hogy az 1%-t ugy állítsd be hogy ez kb az az összeg legyen amit nem félsz kidobni az ablakon."

                  Tehát az 1000 dolláros számla azt jelenti, hogy van 1000 dollár, amit nem félsz elbukni, ez a kockázati tőkéd. Hogyan egyezteted össze a kettőt? Mi alapján határozod meg, hogy az 1000 dollárnak csak az 1%-át kockáztatod üzletenként?

                  Ha azt mondjuk, hogy minden egyes pip elmozdulás hatással van a pozíciókra (iránytól és mérettől függetlenül), akkor miért kezeled külön-külön üzletként a pozíciókat?

                  Miért nem a mindenkori drawdown-hoz igazítod a pozícióméretet? Tegyük fel a legnagyobb drawdown 25%. Tehát van 75%-nyi tőkéd, ami teljesen kihasználatlan, és rengeteg profittól esel el. A stratégiád hatékonyságától függően, az el nem fogadott profit nem fedezte volna bőven az alkalmankénti drawdown-t?

                  Válaszod előre is köszönöm,
                  Lucem
                  http://skyglideforex.blog.hu/

                  Hozzászólás

                  • fsdhbfjksdbflhsdgfj
                    Kitiltott
                    • 10-11-06
                    • 0

                    #10
                    _pda_ eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                    Pl: http://forexriska.com/forexriska.html
                    tag a fejlesztője a fórumon,
                    aSzabe
                    Megelőztél, de csak azért, mert érettségi találkozón voltam tegnap, és ma későn keltem.
                    Riska számol szépen helyetted, nem kell vele terhelned az agyad, én is ajánlom mindenkinek.
                    Szerintem Jano sem azért tölt pénzt a brókerhez, hogy azt egyszerre elveszítse, vagy megpattanjon vele a bróker, és sose lássa viszont.
                    Mindenkinél a pénzhez való egyéni viszonya határozza meg mekkora az az összeg, aminek elvesztését képes kezelni-elfogadni. Ez már gyermekkorban kezd kialakulni, a családi-anyagi hátér erősen befolyásolja. Aki alkalmazotti létből vált, az biztos nem a korábbi havi fizetésével megegyező összegeket fog rögtön egy-egy tranzakción kockáztatni. Ebben is lehet idővel fejlődni, mint minden másban, feljebb lehet tolni a határokat. De pont ezért nincs értelme az ilyen számítgatásoknak: "ha 3 éven keresztül havonta duplázok, akkor abból simán veszek egy Görög szigetet". Mert pont az összegszerű kockázatot nem fogod tudni egy idő után feljebb vinni, hiába tartod továbbra is az 1%-ot. Mintha PintérP is említené egy videójában, hogy nála akkor 1000$ volt a limit, többet egyszerűen nem "mert" bevállalni.

                    Hozzászólás

                    • Kamionos
                      Tőzsdecápa
                      • 12-07-10
                      • 594

                      #11
                      Ezek szerint egy idősek vagyunk, mert én meg a múlt héten voltam osztálytalálkozón

                      Ismerős a dolog. Eladtam az egyik házam és ezzel háromszorosára nőtt a kereskedésre szánt tőkém. Próbáltam a korábbi 1% körüli kockázattal kereskedni, de egyszerűen más döntéseket hoztam. Kénytelen voltam visszaállni 0.3% körüli már-már nevetségesnek számító kockázatvállalásra és onnan elkezdeni felépíteni a történetet és kitolni a "hányásküszöböm". Még mindig nem sikerült utolérnem magam.

                      Azért írtam, hogy körüli, mert nem állandó százalékos kockázattal nyitok pozit. Figyelembe veszem a számlaegyenleg változását is, de sokszor még a szignál becsült erősségét is (ami persze lehet csak illúzió, hogy meg lehet becsülni ). Vagy, hogy mást ne mondjak függ magától a piactól is. Ez az időszak sajnos nem arról szól, hogy a padlóig kellene nyomni a gázt.
                      Utoljára szerkesztve a következő által: Kamionos; 2013-09-29, 06:36. Oka: elírás

                      Hozzászólás


                      • #12
                        Zooli Trading Klub eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                        Megelőztél, de csak azért, mert érettségi találkozón voltam tegnap, és ma későn keltem.
                        Riska számol szépen helyetted, nem kell vele terhelned az agyad, én is ajánlom mindenkinek.
                        Szerintem Jano sem azért tölt pénzt a brókerhez, hogy azt egyszerre elveszítse, vagy megpattanjon vele a bróker, és sose lássa viszont.
                        Mindenkinél a pénzhez való egyéni viszonya határozza meg mekkora az az összeg, aminek elvesztését képes kezelni-elfogadni. Ez már gyermekkorban kezd kialakulni, a családi-anyagi hátér erősen befolyásolja. Aki alkalmazotti létből vált, az biztos nem a korábbi havi fizetésével megegyező összegeket fog rögtön egy-egy tranzakción kockáztatni. Ebben is lehet idővel fejlődni, mint minden másban, feljebb lehet tolni a határokat. De pont ezért nincs értelme az ilyen számítgatásoknak: "ha 3 éven keresztül havonta duplázok, akkor abból simán veszek egy Görög szigetet". Mert pont az összegszerű kockázatot nem fogod tudni egy idő után feljebb vinni, hiába tartod továbbra is az 1%-ot. Mintha PintérP is említené egy videójában, hogy nála akkor 1000$ volt a limit, többet egyszerűen nem "mert" bevállalni.
                        Ha stabilan nyersz, akkor nincs felső limit. A nehézség többnyire abból adódik, hogy nehéz stabil eredményt produkálni. A piacon ha van egy rossz periódus, akkor a bukók halmozódnak, nem úgy van h 1x nyersz 1x veszítesz, hanem sokszor nyersz (sokat) és utána pedig sokszor veszítesz, mert mondjuk nincs jó trend / sok a csapkodás.

                        Ha valaki minden nap nyerni tudna (200-ból 200 nap) akkor kockáztathatna "akármennyit", akkor is ha csak kevés pipről van szó.

                        1% jó kis számlán gyakorlásnak, ennyivel még tudsz kisérletezni meg belefutni hülyeségekbe, túl lehet élni vele.

                        Nagyobb számlán úgyis kevesebb lesz a kockázat. Meg felmerülnek olyan szempontok, hogy:

                        Mennyi az aktuális, maximális kitettség kockzatban?
                        Pozícióméretben?
                        Adott időtávon?

                        Versenyeket pedig elvileg Kelly-vel lehetne megnyerni (ha nem lenne több 1000 induló és mákolással valaki behúz egymás után pár all-int).

                        Amúgy az szerintem jó ötlet, ha az ember a kockázati tőkéjének csak 20%-át utalja be. A kockázati profilhoz meg ismernie kell a saját teljesítményét.

                        Hozzászólás


                        • #13
                          van itt egy szavazás, hogy "Fix pozicióméretet használsz?".

                          értelemszerűen nem fixet. a poziméretezési és kiszállási technikákkal lehet a profitot maximalizálni.

                          "mindig egy jólmeghatározott stop-ból számolok vissza. Nem a belépés a fontos, hanem a stop!!!"

                          nem tudom jól értem-e. amikor poziméretet számolunk, akkor idáig is mindig a stoptávolsággal számoltunk.
                          egyébként szerintem a stop helyszín fontosabb, mint a belépési szignál.
                          természetesen minél kevesebb pipre van a stop, annál nagyobb pozimérettel nyithatunk pozit.
                          ezért szeretem a m1-es idősíkot. mert pár pipes stopok vannak és kis tőkével(pár millió ft) is akkora lehet a poziméret,
                          hogy érdemi hozamot lehet elérni egy hónap alatt.
                          azt hogy egy traden hány %-ot kockáztatok, azt 3 tényező összhangja teremti meg.
                          1. mennyi pénzt vagyok képes elveszíteni egymás után többször is mentálisan
                          2. mennyi a max. drawdown
                          3. mennyi az-az átlag havi hozam, amivel elégedett vagyok

                          lehet a tradenkénti kockázat 5% is. a lényeg, hogy tudd, hogy mit csinálsz.

                          írtam régebben erről:

                          "
                          Poziméret:

                          A kereskedés megkezdésekor ki kell választani a poziméretet.
                          A poziméretet igazítsuk a stophoz! NE a stopot a pozimérethez!
                          Legjobb STOP-LOSS helyszínek: a jelentős csúcs/völgyek.

                          Leggyakoribb poziméretek:

                          5000(0,05lot)
                          10000(0,1lot)
                          100000(1lot)

                          EUR/USD:

                          1 lot = 1 pip = 10 dollár
                          0,1 lot = 1 pip = 1 dollár
                          0,05 lot = 1 pip = 50 cent

                          A poziméret mindig a devizapár bázisdevizájában van megadva.

                          Példa:

                          EUR/USD-> 5000(0.05lot),10000(0.1lot),100000(1lot) EUR
                          GBP/JPY-> 5000,10000,100000 GBP
                          USD/CHF-> 5000,10000,100000 USD

                          Ha longolunk EUR/USD-t 1.3953 0.05lottal, akkor:

                          Nyitásnál:

                          Veszünk: 5000 EUR-t.
                          Eladunk: 5000*EUR/USD árfolyam=6976.5 USD.

                          Ha az árfolyam felmegy 1.3963(+10pip)-re, akkor:

                          Zárásnál:

                          Eladunk: 5000 EUR-t.
                          Veszünk: 5000*EUR/USD árfolyam=6981.5 USD.

                          A kettő különbsége az eredményünk: 6981.5 USD - 6976.5 USD = +5 USD.

                          A max. poziméret kiszámítása:

                          Kockázat/trade(pénzben)/Stop Loss(pipben) = Max. poziméret pénzbeni értéke/pip.

                          Példa:

                          (1000 USD kockázat/trade)/50 pip SL = Max. poziméret = 20 $ / pip = 2 lot.
                          "

                          Hozzászólás

                          • Jano
                            Tőzsdemágus
                            • 12-02-21
                            • 1056

                            #14
                            Hi,

                            @Lucem:
                            nanana! A kockázati tőke és az 1% pozicióra vállalt kockázat nem ugyanaz. Szó sincs arról, hogy bátran elbuknám a tőkém, ezt ugy ahogy van verd ki a fejedből.

                            A kockázati tőke az életed, meg kell védened minden áron. Olyan ez mint SPARTA! az 1% harcol Thermopülea-nál és hatalmasakat szakít le a végtelen Daries seregéből, de kész meghalni is ha kell, de a háttérben ott van egy még hatalmasabb army...

                            "GIVE THEM NOTHING BUT TAKE FROM THEM EVERYTHING".

                            Szó sincs arról, mint '42-ben hogy pszichés nyomásra kiküldöm a gyenge felszereltségű 2. magyar hadsereget hogy fele halljon meg fele meg meneküljön haza fele meg szolgálja ki mások érdekeit...

                            Nálam minden egyes cent egy Leonidas. Minden 1% egy delta force. Korán breakevenre lépek ha kell és szeretem ha vastag support réteg alatt van a stopom.

                            A drawdown-ra alapozott logikádat nem értem. Nekem nincs túl sok drawdown-om. Az első pozició egy trendben általában ahol a drawdown előfordulhat a többinél már az első fedezi a piramis felsőbb szintjein ha kistoppolódik vmi, de a pozicióépítés is ugyanezen a logikán alapszik minden egyes pozició saját jól meghatározott Risk%-kal jól meghatározott szinten, egy reális célárral kell hogy induljon. A pozició nagysága pedig a mindekori szabad fedezet és a fentiekben leírt stop távolságra vetített 1%-n kell alapulni legalább 1_3 RR-rel. Ahogy mondtam: minden egyes cent számít!

                            @PDA
                            nem ismertem a Riska-t de megnéztem és helyes az elgondolás. MT4-t nem használok már évek óta nem tartom egy jó eszköznek bár kétségkívül nagyon népszerű.

                            a forexegyetem-et nem nagyon ismerem, de a Pintérp-ről már hallottam meg youtube-n megnéztem 1-2 részletet a tanfolyamaikből.Nem mondanak hülyeséget de az a hittérítős "te erre képes vagy" duma inkább szórakozáskategoriába tartozik.

                            @GP57
                            1-2 dologban nem értek egyet veled.. de ez természetes is. Pont fordítva gondolkodunk =) Először is van felső limit, de legalábbis kell hogy felső limitben is gondolkodj, különben nem tudod az RR-t meghatározni. Szerintem mindegy merre megy a piac amit te csapkodásnak hívsz az is nagyon jól trédelhető ha van egy korrekt piaci térképed az akár éveken keresztül megmutatja hogy mi fog történni.

                            Saját tapasztalatom, hogy ahogy a számla nő ugy csökkenti az ember risk%-t és minél nagyobb a számlád annál inkább vigyázol rá. Egy trader társam át szokta küldeni a GS, JPM ügyfeleknek szánt ajánlásait, hihetetlen hogy miket nem ajánlanak. több száz pipes stop és alig 1:2 arány és rengetegen mennek ebbe bele high net worth emberek, alapok.. stb... Gondolj csak bele tőkeáttétel nélkül még akár stopot sem kellene tenned. A margin ami a mi mozgásterünket befolyásolja ezért ahogy nő az account ugy kell a leverage-t is visszavenni.

                            @Kamionos
                            igen, pontosan erről beszélek. nagyobb tőke.. kisebb kockázat .. jobban átgondolt döntések.


                            @Sindler: sok mindenben hasonlóan gondolkodunk.
                            a legjobb stop loss helyszín nálam nem a a jelentős csúcs/völgy (a video-ból látszik miért).
                            leggyakoribb poziméret igy én nem szabványosítom le, amire a risk % és a stop távolság kijön annyival nyitom .. esetleg felkerekítem egész számra.

                            készítettem egy video-t ami bemutatja , hogy hogyan trédelek.. nem vagyok profi oktató ..sőt egyáltalán semmilyen oktató nem vagyok ugyhogy úgy nézzétek. Szerintem sokkal hatékonyabb a video mert mikor visszanézem egyből látom hogy hol sántít a gondolatvitelem.

                            A video azt mutatja hogy piacot hogyan látom, a konkrét trade execution esetén már egész kis idősíkot használok.. 5-8 sec chartot vagy 3-7 tick chartot és bár a video-ban leírt elvek ott is élnek de a konkrét belépést már forduló momentumon, összeszakadó spread-en vagy egyéb vizuálisan felismerhető jelenségen csinálom. Gyakran sikerül igy a legalján venni... de erről majd később.

                            Enjoy the videos and music you love, upload original content, and share it all with friends, family, and the world on YouTube.

                            Hozzászólás

                            • fsdhbfjksdbflhsdgfj
                              Kitiltott
                              • 10-11-06
                              • 0

                              #15
                              Kamionos eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                              Ezek szerint egy idősek vagyunk, mert én meg a múlt héten voltam osztálytalálkozón
                              Nem írtam hányadik volt, így túl kevés az input, hogy meghatározható legyen ennyiből az életkorom.

                              Hozzászólás

                              Working...
                              X