Van egy kérdésem...!!

Collapse
X
 
  • Szűrés
  • Idő
  • Mutat
Clear All
new posts
  • Jano
    Tőzsdemágus
    • 12-02-21
    • 1056

    #31
    moncsicsi78 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Volna egy kérdésem robotoskohoz, programozni tudókhoz, de nem biztosm hogy csak ők tundak válaszolni.
    A bróker jelezte, hogy túl gyakori kéréseket vagy túl gyakran küld(enek) utasításokat a robot(ok) a szerverüknek, ami túlterheli őket. (Több robi fut.)
    Kérték, csökkentsem ezeket...

    Az én kérdésem, hogy anélkül, hogy levenném az EA-kat, mit lehet tenni velük, hogy a broki meg legyen elégedve a vacak szerverük terhelésével??
    Olyasmire gondolok, hogy pl. a csúszóstoppot megszüntetni, - vagy ez egyáltalán okozhatja a fenti problémát (nem részletezték jobban).
    abszurd ha egy csúszóstop vagy akár 10000 csúszóstop ilyen problémát okozhat. nem hiszem, h egyszerre 10000 külön pozid lenne mindegyiknek külön csúszója...

    lmax azt hirdeti, hogy 6 millio tranzakció per másodperc... nezz nanexet, valami nagyon gyenge annál a brokernél.

    Hozzászólás

    • moncsicsi78
      Tőzsdecápa
      • 13-05-18
      • 861

      #32
      Jano eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
      abszurd ha egy csúszóstop vagy akár 10000 csúszóstop ilyen problémát okozhat. nem hiszem, h egyszerre 10000 külön pozid lenne mindegyiknek külön csúszója...

      lmax azt hirdeti, hogy 6 millio tranzakció per másodperc... nezz nanexet, valami nagyon gyenge annál a brokernél.
      Én is így gondolom, de ha ezt mondják, ezt mondják, - nem nagyon tudok mit tenni.
      Úgyis azt mond mindegyik, amit akar.
      Most mindenesetre bajos lenne elvágni az összes floating-ot és restartolni más setting-el...

      Hozzászólás

      • lost89
        Spekuláns
        • 13-03-15
        • 234

        #33
        Jano eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
        abszurd ha egy csúszóstop vagy akár 10000 csúszóstop ilyen problémát okozhat. nem hiszem, h egyszerre 10000 külön pozid lenne mindegyiknek külön csúszója...

        lmax azt hirdeti, hogy 6 millio tranzakció per másodperc... nezz nanexet, valami nagyon gyenge annál a brokernél.
        Brókertől függően napi 2-3000 kérés felett szoktak problémázni.
        Pl vannak olyan EA-k amik szinte tickenként módosítják a pending ordereket, azzal nem nehéz elérni a 3ezret..

        Hozzászólás

        • kismentor
          Tőzsdecápa
          • 10-04-29
          • 619

          #34
          moncsicsi78 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
          Köszönöm!!!
          A csúszóstopnál semmit nem tudok állítani azon kívül, hogy hány pipnél kezdjen el működni... Pl. ha 20 pip, akkor 20 pip jó irányú mozgás esetén aktiválódik, és pipenként mozog, ahogy az árfolyam is.

          A szimbólumok kivételét hogy érted?
          A piacfigyelő ablakban minden symbol elrejt.Igy marad amit hasznalsz.
          De ez nem fogja a csuszo stop terhelest megoldani.At kell irni a programot egesz pipre,hogy a tized pipeket ne modositsa.Vagy kevesebb paron futtatni.

          Hozzászólás

          • moncsicsi78
            Tőzsdecápa
            • 13-05-18
            • 861

            #35
            kismentor eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
            A piacfigyelő ablakban minden symbol elrejt.Igy marad amit hasznalsz.
            De ez nem fogja a csuszo stop terhelest megoldani.At kell irni a programot egesz pipre,hogy a tized pipeket ne modositsa.Vagy kevesebb paron futtatni.
            Szimbólumokat mindig elrejtem, amiket nem használok. De azért is kérdeztem most, mire gondolsz, mert ennek nem sok köze a bróker nyavalygásához.
            Viszont a csúszóstop lesz a ludas.. Háát, átírni.... Igen, az lenne a jó..

            Hozzászólás

            • moncsicsi78
              Tőzsdecápa
              • 13-05-18
              • 861

              #36
              Újabb, az előző problémától teljesen független kérdésem volna (tehát nem csúszóstopot kell variálni): ha van itt olyan programozó, akinek irtó sok fölös szabadideje van, amivel nem tud mit kezdeni, és rettenetesen nagy kedve van programozni, az kérem, jelezze már privátban!
              Egy meglévő kódot kéne egy kicsit változtatni, szerintem (laikus szemmel, persze) nem sok meló.
              Előre is köszönöm!

              Hozzászólás

              • Zoé
                Újonc
                • 14-03-08
                • 5

                #37
                Sziasztok!

                Nekem lenne egy olyan kerdesem/keresem hogy volna e itt esetleg egy vallalkozo szellemu akarki akivel neha nagyritkan lehetne talalkozni szemelyes beszelgetes vegett. Jo tanulni tozsdezni de azert egyedul megsem annyira
                Nem mentort keresek es nem is sajat strategiara vagyok kivancsi epp eleg ido mire felepitem a sajatomat nemhogy ellesni valaki mase

                Hozzászólás

                • Zoé
                  Újonc
                  • 14-03-08
                  • 5

                  #38
                  T. Bocs veletlenul elkuldtem. Szal a lenyeg az lenne hogy fel tudjam tenni valakinek a kerdeseimet ill. hogy magyarazatot kapjak bizonyos dolgokra stb stb.
                  Nagyon szepen megkoszonok barminemu segitseget

                  Hozzászólás

                  • sorosgyuri
                    Spekuláns
                    • 14-02-04
                    • 110

                    #39
                    Zoé eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                    Sziasztok!

                    Nekem lenne egy olyan kerdesem/keresem hogy volna e itt esetleg egy vallalkozo szellemu akarki akivel neha nagyritkan lehetne talalkozni szemelyes beszelgetes vegett. Jo tanulni tozsdezni de azert egyedul megsem annyira
                    Nem mentort keresek es nem is sajat strategiara vagyok kivancsi epp eleg ido mire felepitem a sajatomat nemhogy ellesni valaki mase
                    Zoé eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                    T. Bocs veletlenul elkuldtem. Szal a lenyeg az lenne hogy fel tudjam tenni valakinek a kerdeseimet ill. hogy magyarazatot kapjak bizonyos dolgokra stb stb.
                    Nagyon szepen megkoszonok barminemu segitseget
                    pedig de, mentort keresel.
                    Szerintem jobb, ha belátod, hacsak nem az időd kívánod elütni vak-vezet-világtalant címmel.
                    Talán TradersNights-ra nézz be ismerkedni, vagy mégjobb akkor erre a tőzsdekocsma amit szoktak néha szervezni. Csak egy tipp.

                    Hozzászólás

                    • Zoé
                      Újonc
                      • 14-03-08
                      • 5

                      #40
                      Köszi

                      Sent from my LG-P880 using Tapatalk

                      Hozzászólás

                      • InDaHoodGeneralAladeenMTF
                        Tőzsde tanonc
                        • 12-09-30
                        • 43

                        #41
                        Sziasztok,

                        Hol tudok venni OTCQX(over the counter) reszvenyt? Tudtok ilyen brokert??? Egesz pontosan NUSMF(Nautilus Minerals Inc) erdekelne.
                        tRend a lelke mindennek bar matematikailag a káosz az úr!

                        Hozzászólás

                        • stingy
                          Spekuláns
                          • 11-04-06
                          • 388

                          #42
                          InDaHoodGeneralAladeenMTF eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                          Sziasztok,

                          Hol tudok venni OTCQX(over the counter) reszvenyt? Tudtok ilyen brokert??? Egesz pontosan NUSMF(Nautilus Minerals Inc) erdekelne.
                          Interactive Brokers

                          Hozzászólás

                          • Jano
                            Tőzsdemágus
                            • 12-02-21
                            • 1056

                            #43
                            InDaHoodGeneralAladeenMTF eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                            Sziasztok,

                            Hol tudok venni OTCQX(over the counter) reszvenyt? Tudtok ilyen brokert??? Egesz pontosan NUSMF(Nautilus Minerals Inc) erdekelne.
                            az egy jo kis project. még magyar cégek is vastagon érintettek benne... ami fontos ennél a "trédnél", hogy itt figyelni kell hozzá a metal piacot, olaj piacot, mert a nautilus nem egy olcsó kitermelés (sőt a maga nemében a legdrágább) és szerintem csak akkor lő ki az árfolyama ha a projekt beindulása után a commodity piac is megugrik.

                            Saxo-nál tudsz vele trédelni... van benne potenciál...
                            Click image for larger version

Name:	2014-04-26_18-55-52_NUS_XTSE.png
Views:	1
Size:	52,9 KB
ID:	149318
                            Csatolt fájlok

                            Hozzászólás

                            • InDaHoodGeneralAladeenMTF
                              Tőzsde tanonc
                              • 12-09-30
                              • 43

                              #44
                              stingy eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                              Interactive Brokers


                              Nagyon koszonom!
                              tRend a lelke mindennek bar matematikailag a káosz az úr!

                              Hozzászólás

                              • InDaHoodGeneralAladeenMTF
                                Tőzsde tanonc
                                • 12-09-30
                                • 43

                                #45
                                Aladeen!

                                Jano eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                                az egy jo kis project. még magyar cégek is vastagon érintettek benne... ami fontos ennél a "trédnél", hogy itt figyelni kell hozzá a metal piacot, olaj piacot, mert a nautilus nem egy olcsó kitermelés (sőt a maga nemében a legdrágább) és szerintem csak akkor lő ki az árfolyama ha a projekt beindulása után a commodity piac is megugrik.

                                Saxo-nál tudsz vele trédelni... van benne potenciál...
                                [ATTACH]5240[/ATTACH]
                                Nagyon szepen koszonom a valaszt!

                                Mivel meg a kezdo,lama topicban vagyunk fent tartom a jogot hogy butasagot kerdezzek

                                Fobb reszvenyesek a Mawarid Mining LL 28.00%
                                Metalloinvest Holding (Cyprus) Limited 20.75%
                                Anglo American plc 5.95%

                                Erdemes figyelni ezeket a cegeket hogy mennyire megy jol nekik?
                                Jol gondolom ha profit all a hazhoz akkor van mibol befektetni es finanszirozni a nautilust,de ha nem megy nekik esetleg eladhatjak a reszvenyeket ami meg arcsokkenessel jar majd. A commodity piacon ha dragulnak a termekek az piacot teremt a nautilusnak,de ezt elore megmondani en nem tudom.Ennyire nem vagyok jol informalt

                                Magyar cegek? Egyrol tudok(Octopus) aki magyar es melytengeri kutatassal foglalkozik,nekik van is erre felszerelesuk,fokent a rovokat lehet itt hasznalni kutatasra,felterkepezesre...

                                Saxo vs Interactive brokers. Esetleg tudjatok e??
                                ha kizarolag csak ezt az egy reszvenyt vennem,masra nem kene az account,melyik olcsobb ha hosszu tavon marad benne a penz a reszvenyben?



                                Mivel meg soha nem vettem otc reszvenyt,itt van tokeattet? Ugy gondolom 1:1 lenne megfelelo ilyen olcso reszvenynel foleg ha hosszu tavra tervez vele az ember.

                                Van valami amire oda kell figyelni ha otct veszel? Nem akarok mar tobb tanulopent fizetni! Inkabb kerdezek!

                                Nagyon koszonom!
                                tRend a lelke mindennek bar matematikailag a káosz az úr!

                                Hozzászólás

                                Working...
                                X